Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL4650RO - Nie przebija wiązka światła przez czarną folię

lukmistrz 01 Lut 2016 08:55 771 5
  • #1 01 Lut 2016 08:55
    lukmistrz
    Poziom 13  

Witam,

Fachowiec, który montował mi meble kuchenne pod wymiar, montował mi również sprzęt ADG, po zamontowaniu zmywarki w instrukcji przeczytałem, że moja zmywarka ma taką opcję jak "podłogowy wyświetlacz czasu" czyli jak program zmywania jest włączony to wyświetla na podłodze ile zostało czasu do końca, jednak u mnie nic nie wyświetla, w sensie widać światło, ale wiązka zatrzymuje się na czarnej folii, tak jakby montażysta włożył tam czarną folię i to zasłonił, nie wiem po co jest ta czarna folia, orientuje się ktoś? teraz muszę albo zdjąć całkiem folię, albo dziurę wyciąć w folii na wiązkę tak żebym widział ile czasu zostało do końca programu. Pomożecie?

Druga sprawa dotyczy soli do zmywarek, według zaleceń w instrukcji przed pierwszym uruchomieniem do pojemnika na sól wlałem 1 litr wody i zasypałem prawie do pełna solą, zrobiłem już 3 mycia i sól nie znika, czy to tak ma być? Ogólnie wiem, że wsypuje się sól już bez wody przy kolejnych myciach, ale ja nie mogę wsypać, bo sól cały czas utrzymuje się, wyjaśni mi ktoś o co chodzi?

Trzecia sprawa dotyczy ręcznego ustawienia twardości wody w instrukcji jest napisane, że w środku jest pokrętło i liczby 1 i 2 i trzeba przekręcić na 1 lub 2, ale ja nie mogę tego nawet ruszyć tak jakby było to zaklejone i nie ma żadnego 1 i 2, na szczęście ustawienie twardości może odbywać się też przez regulację na wyświetlaczu.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

0 5
  • Pomocny post
    #2 01 Lut 2016 10:54
    peter falk
    Specjalista AGD

lukmistrz napisał:
    w instrukcji jest napisane, że w środku jest pokrętło i liczby 1 i 2 i trzeba przekręcić na 1 lub 2, ale ja nie mogę tego nawet ruszyć tak jakby było to zaklejone i nie ma żadnego 1 i 2,

Zostaw owe pokrętło w spokoju - ta regulacja jest psu na budę.
    lukmistrz napisał:
    zrobiłem już 3 mycia i sól nie znika

Zacznie znikać - nie panikuj. Regeneracja solą złoża jest robiona co kilka myć.
    lukmistrz napisał:
    montażysta włożył tam czarną folię

Raczej jej nie usunął :) - wytnij ostrożnie w niej otwór.

0
  • #3 01 Lut 2016 11:04
    lukmistrz
    Poziom 13  

peter falk napisał:
    lukmistrz napisał:
    w instrukcji jest napisane, że w środku jest pokrętło i liczby 1 i 2 i trzeba przekręcić na 1 lub 2, ale ja nie mogę tego nawet ruszyć tak jakby było to zaklejone i nie ma żadnego 1 i 2,

Zostaw owe pokrętło w spokoju - ta regulacja jest psu na budę.
    lukmistrz napisał:
    zrobiłem już 3 mycia i sól nie znika

Zacznie znikać - nie panikuj. Regeneracja solą złoża jest robiona co kilka myć.
    lukmistrz napisał:
    montażysta włożył tam czarną folię

Raczej jej nie usunął :) - wytnij ostrożnie w niej otwór.

Ustawiłem regulację elektronicznie na 4 i myślę, że jest OK.

Czyli rozumiem, że montażysta folię powinien zdjąć? jeżeli ona została to nic złego nie stanie się?

0
  • Pomocny post
    #4 02 Lut 2016 07:49
    peter falk
    Specjalista AGD

lukmistrz napisał:
    że montażysta folię powinien zdjąć? jeżeli ona została to nic złego nie stanie się?

Powinien. Jeśli została folia ochronna, to nic się nie stanie :)
    lukmistrz napisał:
    Ustawiłem regulację elektronicznie na 4 i myślę, że jest OK.

:spoko:

0
  • #5 02 Lut 2016 14:48
    lukmistrz
    Poziom 13  

A mogę w tej folii wyciąć dziurę tylko na ten wyświetlacz czy lepiej wyciąć po całości? myślałem, że ta folia to jakaś wygłuszająca czy izolacyjna czy osłonowa, bo jest po całej szerokości zmywarki...

0
  • #6 10 Mar 2016 12:14
    kamiloski84
    Poziom 4  

To jest zwykła folia i możesz ją śmiało usunąć. Nie wycinaj żadnego otworu w niej. Podczas montażu mebli kuchennych montażysta powinien wszystkie folie ochronne czy to na sprzętach, czy na frontach zostawić i nic nie ściągać!!! To zadanie należy do Ciebie! To nie lenistwo montażysty, tylko często zdarza się tak że jeszcze remont w kuchni nie jest skończony a już meble kuchenne są montowane. Zresztą nawet jak jest kuchnia super wyremontowana to sam powinieneś ściągnąć wszystkie folie ochronne. Chyba że folie są np. na frontach łączoneych i sam bez ingerencji nie dasz rady tego zrobić to wtedy montażysta powinien to zrobić jeszcze przed montażem elementu docelowego. Wiem że przeciętny zamawiający kuchnie nawet nie wie gdzie folie dokładnie są i zdarza się tak że po kilku latach (reklamacje) nadal folie są nie ściągnięte. Fachowiec o tym informuje zawsze. Chyba że nie fachowiec. Po ściągnięciu takiej folii powienieneś przemyć to miejsce wodą z mydłem szarym aby zmniejszyć przyczepność kurzu, czy to na sprzęcie czy to na frontach meblowych.

0
  Szukaj w 5mln produktów