Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stare głośniki komputerowe

01 Lut 2016 10:46 558 4
 • Poziom 1  
  Witam. Kilka lat temu ktoś wpadł na pomysł żeby zamontować na ścianie głośniki (typowe komputerowe maluchy), zamontowane również na stałe kable do nich i wyprowadzono do recepcji. Na tym temat się skończył i powrócił kilka dni temu. Z racji że głośniki są pasywne domyślam się że potrzebują jakiegoś wzmacniacza czy subwoofera, na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy kupnie?
  Kolejna rzecz to kiedy podłączyłem do wypuszczonych kabli tablet i puściłem muzykę, to bardzo cicho ale jednak było ją słychać. Dla mnie to dziwne, ale może ktoś mi powie dlaczego tak jest.
 • Poziom 26  
  Jeśli to głośniki pasywne to potrzebują wzmacniacza by głośniej zagrać. Tablet jest za słaby by napędzić głośniki.
 • Poziom 38  
  szkapa89 napisał:
  na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy kupnie?


  Na impedancję tych głośników.
  Zapewne będą miały 4 ohmy, więc musisz szukać wzmacniacza który w swoim opisie ma podaną moc przy 4 ohmach.
 • Specjalista-oldradio
  Każdy niewielki wzmacniacz mocy zadziała, może być większej mocy, ale wtedy jego omyłkowe rozkręcenie spali głośniki. Gotowego tak małego pewnie nie kupisz, możesz polutować dowolny kit wzmacniacza,. Jakie poziomy wejściowe są potrzebne? Liniowe, mikrofonowe?

  Głośniki napędzane tabletem zagrają, bo wyjście do którego go podłączasz napędza słuchawki, jednak moc, jaką dostarcza na to wyjście jest niewielka i dlatego głośniki grają cicho.