Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo v40 - ładowanie pojawia sie po 5 minutach

01 Lut 2016 13:08 876 8
  • Poziom 8  
    Witam.Mam problem z ładowaniem w Volvo v40 97' 1,9tdi 90km.
    Otóż po odpaleniu ładowanie na klemie ok.12V po minucie ok12,8V po3 min ok.13,5.
    Po ok. 4-5 minutach słychać delikatne "pyknięcie"(jakby jakiś przekaźnik puścił ),światła zaczynają świecić "żwawiej" i ładowanie jest w normie.Nie ma znaczenia czy pod obciążeniem czy nie.
    Co może być przyczną "włączania" ładowania po 5 minutach.Dodam,że szukałem i miał ktoś podobny problem w v40 ale nikt nie wymyślił odpowiedzi...proszę o pomoc i z góry dzięki.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Swiece przestają grzać i napięcie wraca do normy
  • Poziom 8  
    ...dzięki kolego za odpowiedz.Ale tak długo one grzeją (do 5 minut)?-zwlaszcza,ze sporo je grzeje przed odpaleniem,trzymam jeszcze po zgaśnięci lampki.

Dodano po 1 [minuty]:

...lato- zima nie ma znaczenia...

Dodano po 29 [minuty]:

Sprecyzuję...Trzymam grzanie świec do "pyknięcia" przekażnika więc (chyba) po odpaleniu one już nie grzeją ale sprawdzę to.Jeśli ma ktoś inny pomysł będę wdzięczny:)
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    gacekczechy napisał:
    Sprecyzuję...Trzymam grzanie świec do "pyknięcia" przekażnika więc (chyba) po odpaleniu one już nie grzeją ale sprawdzę to.Jeśli ma ktoś inny pomysł będę wdzięczny:)
    grzeja, grzeją. Jak kontrolka zgaśnie i "pyknie" coś to jest tylko sygnał że możesz kręcić.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Podstawa to sprawny/nowy termostat aby silnik się szybciej nagrzewał. Sytuacja analogiczna jak w Oplach
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    To grzanie po uruchomieniu jest po to by silnik nie kopcił ,prawdopodobnie po osiągnięciu określonej temperatury silnika nie będą się załączały .Możesz to sprawdzić kontrolką .pamiętaj że dla silnika prawidłowa temperatura to ok80c.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Mam wrażenie że mierzysz na wolnych obrotach.

Dodano po 54 [sekundy]:

Po drugie jednak bym się tym zajął dzisiaj nie ma mrozu ,świece dogrzewają ok 15 sekund po zapaleniu.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Mam starą lancię 1.9TDS, świece zaraz po odpaleniu grzeją nawet 4-5 minut, do osiągnięcia ok 50°C. W czasie jazdy, wiadomo, szybciej wyłącza grzanie. A świece pobierają u mnie ok 60A, na wolnych obrotach bieda z ładowaniem ±13.5V
  • Poziom 8  
    Dzięki Panowie za zainteresowanie.Sprawdziłem u siebie i rzeczywiście świece grzeją przez ten czas.Zmyliło mnie jakieś inne forum gdzie ludzie pisali,że im ładuje od razu tak jak należy.
    Pozdrawiam