Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kia Picanto - Kilka usterek

01 Lut 2016 13:54 1218 2
  • Poziom 10  
    Witam
    Dopiero nabyłem Picanto i ma ono kilka usterek.
    Po pierwsze nie pokazuje rozgrzewania silnika niebieską kontrolką. Po włączeniu zapłonu świeci tylko czerwona kontrolka.
    Po drugie nie działa alarm fabryczny, to znaczy dioda mignie jeden raz ale przy włączaniu kierunków. Czy jest jakaś dodatkowa centralka alarmu? W skrzynce bezpieczników pod deską znalazłem czarny przekaźnik, z którego wychodzą przewody do diody na desce.
    Po trzecie zamykając samochód przyciskiem z boku kluczyka nie migają kierunki a przy otwarciu migają. Czy sterowanie zamkiem i alarmem odbywa się może za pomocą jakiegoś modułu komfortu?
    No i po czwarte jak doleję płynu chłodzącego pod max to gdzieś go wyrzuca przez zbiorniczek wyrównawczy. Nie mogę tego zlokalizować tylko widzę, że na podłużnicy zbiera się płyn.
    Za pomoc z góry dziękuję.

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam, że jest to wersja z 2008 r. w ful wypasie jak na takie autko tylko bez nawigacji z silnikiem 1,1 Pb/LPG fabryczny.
  • Poziom 16  
    Witam- jeśli wywala płyn przez zakręcony korek to trzeba z kontrolować termostat czy puszcza po nagrzaniu silnika obieg płynu na chłodnice .--- jeżeli puszcza termostat na chłodnice i wentylator pracuje oraz nagrzewnica grzeje dobrze w środku to pozostanie do wymiany uszczelka pod głowicą (przed rozbieraniem należy stwierdzić zawartość spalin w płynie chłodniczym)
  • Poziom 10  
    Temat płynu rozwiązany. Zmieniony korek i płyn po środku między min. a max. Pozostają jeszcze inne opisane usterki.