Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy marker od płyt CD nadaje się do malowania ścieżek na pcb?

pasjonat14 01 Lut 2016 16:05 2511 4
  • #1 01 Lut 2016 16:05
    pasjonat14
    Poziom 4  

Boję się trochę go używać gdyż mogą wystąpić podtrawienia. Napiszecie mi że mam to wykonać metodą termotransferu, ale nie mam drukarki laserowej. Nie jestem zaawansowany w dziedzinie elektroniki więc nie potrzebuje "cudów na kiju" za 100 zł. Pisak będzie potrzebny tylko do nieskomplikowanych układów.

0 4
  • #2 01 Lut 2016 16:18
    kred
    Poziom 19  

Nie potrzebujesz drukarki laserowej do zrobienia dobrych płytek:
    - folia do drukarki atramentowej (składasz dwa wydruki, żeby było lepsze zaczernienie)
    - naświetlarka UV do paznokci
    - gotowa płytka z naniesioną warstwą światłoczułą / ewentualnie walka z positivem
    - kret i B327

Do 100zł powinieneś się zmieścić z wszystkim. I nie są to cuda na kiju. Osobiście zamiast mazania mazakiem wolałbym użyć płytki uniwersalnej...

0
  • #3 01 Lut 2016 16:53
    anders11
    Poziom 28  

kred napisał:
    - folia do drukarki atramentowej (składasz dwa wydruki, żeby było lepsze zaczernienie)

Szkoda folii .Wystarczy przepuścić tę samą folię dwa trzy razy przez drukarkę
    Między kolejnymi drukowaniami kilka minut na wyschnięcie tuszu

0
  • #4 01 Lut 2016 19:57
    kred
    Poziom 19  

anders11 napisał:
    kred napisał:

Szkoda folii .Wystarczy przepuścić tę samą folię dwa trzy razy przez drukarkę
    Między kolejnymi drukowaniami kilka minut na wyschnięcie tuszu

To zależy czy drukarka wypluwa atrament zawsze w tym samym miejscu - moja tego nie potrafi. Żeby nie marnować folii, w Inkscape kopiuję obraz płytki kilka razy i taką stronę A4 drukuję na folii. Wystarczy wyciąć, złożyć i zalepić kropelką.

0
  • #5 05 Mar 2016 21:06
    pasjonat14
    Poziom 4  

zamykam temat

0