Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Tecra 510CDT - jak uruchomić wentylator?

18 Cze 2005 18:34 2678 10
  • Poziom 21  
    Toshiba Tecra 510CDT jak uruchomic wentylator w tym Laptopie wszystko sie nagrzewa a wiatrak nie kręci ?
  • Poziom 13  
    Musisz zmienić ustawienia w biosie. Jeśli nie masz do niego dostępu po naciśnięćiu delete, F8 lub podobnego klawisza musisz zainstalować oprogramowanie umożliwiające zmienianie wartości biosu z poziomu windows. Wejdz na stronę toshiby i w supporcie znajdz swój model, ściągnij oprogramowanie etc.
    Aby włączał się wentylator musisz pogrzebać w zarządzaniu energią (power mangaments) np: zmienić schemat z save na full preformance lub coś takiego, dokladnie nie pamiętam jak się nazywają poszczególne opcje bo juz nie mam tego laptopa. Tak czy inaczej zrobisz to z poziomu bios. Pzdr.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Wejście do biosu w Toshibie to jeśli dobrze pamiętam przytrzymanie Esc lub F1 przy włączeniu
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przepraszam za prymitywne pytanie: skąd wiadomo, że wentylator jest sprawny?
  • Poziom 15  
    procek 133Mhz i radiator, może wogóle się nie załaczy?
    więc może zmęcz go czymś i sprawdź czy naprawdę się nie załacza.
    To że jest gorący to jeszcze nie znaczy że jest coś nie tak

Pozdraiwam
  • Poziom 21  
    zmieniłem ustawienie w zarządzaniu energią na Full jednak nadal nie kręci zmieniłem tez colling (chłodzenie) ale bez zmian więcej nie bede szukał wole poczekać na sprawdzone już metody

Pomylek -skoro miałeś do czynienie a tym laptopem może powiesz mi jaka karta dźwiękową jest w tym laptopie bo nie wiem jakie stery do niej ściągnąć
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    esiox, ponawiam swoje proste pytanie: skąd wiesz, że wentylator jest sprawny?
  • Poziom 21  
    jankolo napisał:
    esiox, ponawiam swoje proste pytanie: skąd wiesz, że wentylator jest sprawny?

a skąd mogę to wiedzieć,nie wiem tego kupiłem w 100% sprawny i jak do tej pory nie zidentyfikowałem żadnej usterki z stąd tez wnioskuje ze i wentylatora sprawny
  • Poziom 15  
    "jankolo" ma rację

ale skoro w 100% sprawny i jak nie chcesz rozbierać tego notka żeby sprawdzić wentylator, to uruchom na nim coś w rodzaju Hot Cpu Tester i zasłoń kratke wylotową wentylatora żeby go szybciej zagrzać i zobaczysz albo się wywróci albo zacznie się kręcić ten wspaniały wentylator

ale już wczśniej pisałem P 133Mhz jest tam solidny radiator więc ma prawo bardzo rzadko się załaczać ten wiatrak

Pozdrawiam

Sniady