Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie podłogowe nie grzeje

j.b3 01 Lut 2016 17:20 1044 5
  • #1 01 Lut 2016 17:20
    j.b3
    Poziom 5  

Witam.Mam problem z ogrzewaniem w domu, które zasilane jest piecem gazowym Vissmann 343F .W całym domu są dwa obiegi;
    1.grzejniki w dwóch łazienkach i garażu
    2. podłogówka w całym domu-pater+piętro i solary.
    Instalator zapewniał,że wszystko będzie funkcjonować OK, jednak okazuje się ,że:
    a) pomieszczenia nie osiągają zadanej im na sterownikach temperatury.Ponadto w pokoju na piętrze i parterze podłoga jest zimna, z czego wniosek,że są one nieogrzewane,bądź też ogrzewane w bardzo małym stopniu
    b) temperatura cwu odczytywana na Vitotrolu 300 jest dużo niższa niż zadana
    c) o stałych porach dnia tj. 6 rano,w ciągu dnia i późnym wieczorem po 22 w domu slychać donośne stukanie w instalacji, które można określić jakby ktoś z pewnej wysokości rzucał na podłogę metalową kulę, która się odbija kilka razy
    d) słychać glośną pracę pomp, co jest szczególnie uciążliwe w nocy.
    Z uwagi na to ,że instalator nie mógł się pojawić sprowadziłem drugiego,który stwierdził,że sterowanie na Vitotrolu 300 jest wystarczające i ustawianie temperatury w pokojach na sterownikach jest niepotrzebne,odkręcił głowice na zaworach w rozdzielaczach na parterze i piętrze,po czym okazało się ,że pomieszczenia mają temperaturę wyższą niż zadana na Vitotrolu 300. Nawet pokoje, które nie były ogrzewane(zimna podłoga)zostały ogrzane.Zmniejszyłem temperaturę na Vitotrolu do 17 st.,by sprawdzić czy temperatura spadnie-nie spadła.Stąd mój wniosek,że sterowanie na Vitotrolu jest mało elastyczne.Po odkręceniu głowic na zaworach w rozdzielaczach zamilkły odgłosy stukania w instalacji.Dodam jeszcze ,że krzywa na piecu wg instalatora jest ustawiona prawidłowo.
    Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.Z góry dziękuję , za wszelkie posty.

0 5
  • #2 01 Lut 2016 18:03
    paltolicho
    Poziom 16  

Zdjęcia obiegów grzewczych z pompami, szafek rozdzielaczowych z zaworami, sterowników na scianach.

0
  • #4 03 Lut 2016 14:34
    paltolicho
    Poziom 16  

No to masz chłopie problem, chciałeś mieć wszystko na raz, teraz nie masz nic.

Pomieszane z poplątaniem. Zaproś kogoś inteligentnego do siebie niech popatrzy, pomyśli i spróbuje ew. pomóc. Przez internet tutaj nie wiele zdziałasz.

0
  • #5 03 Lut 2016 22:51
    zybie
    Poziom 30  

Jeżeli zmieniasz temperaturę to czy zmienia się położenie zaworu 4D.

1
  • #6 04 Lut 2016 01:20
    Łukasz2407
    Poziom 17  

Opisz pompy i obiegi. Która pompa do czego? Po co wymiennik płytowy i co wymienia? Do czego ten czterodrogowy? Stukanie jest powodem ODWROTNEGO SPIĘCIA ZASILANIA Z POWROTEM...

Poza tym nie widzę kotłowni i tego co tam namieszane...

0