Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

VW Lupo 1.4 16V benzyna 1999r - Lupo kopci bia造m dymem na rozgrzanym silniku

01 Lut 2016 21:53 1455 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam problem z nowo zakupionym Lupo.
    Na rozgrzanym silniku mocno kopci bia造m dymem. Na zimnym silniku jest ok nie ma dymu. Silnik pracuje r闚no, pali bez problemu, nie bierze oleju, ani p造nu ch這dniczego.

Co mo瞠 by przyczyn?
    Z g鏎y dzi瘯uj za odpowiedzi.
  • Poziom 30  
    Mo瞠 kto nala ropy do benzyny.

• Moderator Zabezpiecze Pojazd闚
    Sprawd czy nie jest zatkana "odma".
    Uruchom silnik, odkr耩 korek wlewu oleju i zobacz, czy jest tam ci郾ienie.
    Zr鏏 analiz spalin np. na stacji diagnostycznej.
  • Poziom 2  
    Rop nikt go nie zala.. bez przesady;)

Odme sprawdz dzisiaj.

Dzi瘯i za podpowied.

Dodano po 3 [godziny] 19 [minuty]:

Sprawdzilam odme, korka nie zasysa, po otwarciu obroty nie zmieniaj si..
    Ma ktos jeszcze jakies sugestie? Za ka盥 b璠 bardzo wdzi璚zna.

Dodano po 3 [godziny] 21 [minuty]:

Zaobserwowa豉m, 瞠 to dymienie nasila si przy wysokiej wilgotno軼i. Wczoraj ca造 dzie pada這 i tego dymu by這 bardzo du穎. Dzisiaj jest sucho Pierwszy raz jak jecha豉m-dymu du穎 mniej. Druga jazda autem dzisiaj dymu prawie nie by這..

Tak jak wcze郾iej pisa豉m dopiero co kupi豉m to auto..znajomy zasugerowa mi, 瞠 by mo瞠 auto przed kupnem sporo czasu sta這 i w zwi您ku z wahaniem temperatur na +/- mog豉 si zebra woda w zbiorniku paliwa i wspomnia o dolaniu denaturatu. Nie znam si na tym, wiec powiedzcie czy mog to zrobi??

Jeszcze pytanie o temperatur. Zwr鏂ono mi uwag, 瞠 szybko ro郾ie i r闚nie nie wiem czy to prawda. Np. dzi 13 stopni na zewn徠rz. Temperatura zacze豉 rosn望 po jaki dw鏂h minutach jazdy stopniowo, po jaki 7min by豉 w po這wie czyli 90 stopni. I ten poziom ca造 czas trzyma.

Jutro jad do mechanika.. ale nie chc, 瞠by to si sko鎍zy這 na wymianie wszystkiego po kolei.. bo 瘸dnych konkretnych objaw闚 nie ma..

Tak瞠 jeszcze raz bardzo prosz Was o pomoc.
  • Poziom 2  
    Auto dzi po po逝dniu nie dymi這, zrobi豉m ok 80km. po przejechaniu r闚nie nie dymi這. Trzy godziny p騧niej odpalone dymi.. i tym razem na zimnym silniku..

Auto odstawione do mechanika, kt鏎y Sam nie wie co mo瞠 by przyczyn tego dymienia. Optymistycznie wzi掖 si za odm. Ale nie by這 tam za bardzo czego czy軼i..

No i powiedzia, 瞠 mog by to pier軼ienie t這kowe, bo niby w tych silnikach by造 jakie fabrycznie wadliwe.
    No, ale nie gwarantuje, 瞠 to to..
    co my郵icie??