Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon AVR 4311 - Konfiguracja z JBL serii HTI

maciejpfe 01 Lut 2016 22:14 768 13
  • #1 01 Lut 2016 22:14
    maciejpfe
    Poziom 3  

Czy znajdzie się ktoś ze śląska skory do konfiguracji wyżej wymienionego ampli ? Jestem kompletnie goły w temacie a trafił mi się taki sprzęt. Najlepiej zapraszam do siebie - chyba będzie najłatwiej. Oczywiście dogadamy się co do gratyfikcji :P

Chodzi mi głównie o obsługę, poprawne podpięcie głośników bo nie czaje jak mam podpiąć subwofer, jak najlepiej przesyłać sygnał, konfiguracja audyssey.

0 13
  • #2 02 Lut 2016 19:55
    intenso
    Poziom 38  

A co tu rozkminiać, daj zdjęcie z wejściami suba i jedziemwy :-)
    To łatwizna.

0
  • #3 03 Lut 2016 22:04
    maciejpfe
    Poziom 3  

Sytuacja wyglada tak, że mam 5 głośników 2 x Front, Central i 2 x Surround. Dodatkowo subwoofer z dwoma membranami podłączanymi osobno czyli z suba wychodzą mi dwie pary kabli ( obecnie mam to podpięte pod SURROUND BACK, ale raczej nie mozna tu powiedzieć, że to gra ). W instrukcji urządzenia podają, żę SUB podłączam do wejścia SW1 i SW2, ale tam jest tylko jedno wejście, a jak pytałem jakas babke w sklepie elektronicznym to mowila ze nie ma wtyczki chinch do której wpinam plus i minus. Czy jednak może taka wtyczka jest ? Czy ewentualnie podłączyć to pod inne wejście do skręcania tak jak w przypadku pozostalych głośników ?

Drugie to : gdzie mogę podłączyć dwie kolumny, które mam na tarasie, żeby można było na nie przełączyć wybierając inną strefę grania ?

Jeszcze jedna rzecz: Wybierając np. multichanel albo dolby itp. na wyświetlaczu zawsze pokazuje mi tylko FR i FL, dlaczego tak jest ? Powinno chyba wskazywać pozostałe głośniki ?!

0
  • Pomocny post
    #4 04 Lut 2016 11:42
    intenso
    Poziom 38  

Subwofer podłącza się pod wyjście pre out dla suba pojedynczym kablem cincz lub kablem cincz typu Y zależy jak kto woli
    Jeżeli sub jest wyposażony w wejście wysoko poziome to można go podłączyć tam gdzie podpina się fronty

Do dwóch kolumn które są na tarasie potrzebny będzie dodatkowy wzmacniacz z tego co widzę to na terminalach głośnikowych nie ma nigdzie opisu Zone 2 aby zasilić druga strefę, będę musiał zajrzeć do instrukcji

W menu ampli w ustawieniach speakers musisz włączyć że masz kolumnę centralną, surround i sub.

0
  • #5 04 Lut 2016 13:06
    maciejpfe
    Poziom 3  

Czyli kupić kabel RCA - 2XRCA i mogę obciąć tak żeby do subwoofera podpiąć plus i minus a do ampli ten pojedynczy wtyk ?

Strefy są na pewno bo szwagier miał tak podpięte kolumny tylko nie wiem pod które wejście.

Dzieki

0
  • #6 04 Lut 2016 18:41
    intenso
    Poziom 38  

Daj zdjęcie subwofera.

To jest wysoki model amplitunera i on musi mieć możliwość zasilenia kolumn drugiej strefy.

0
  • #7 04 Lut 2016 19:51
    maciejpfe
    Poziom 3  

Ok sprawa drugiej strefy opanowana. W ustawieniach wybieram np. podłączenie SURROUND BACK na ZONE 2 i jest ok.

Wrzucam zdjęcie suba od tyłu. Gniazda po prawej służą do podłączenie szeregowo drugiego suba, więc nieistotne. Tak to wygląda. Jak to podłączyć do Ampli ?

Kolejna rzecz to to o czym wspomniałem, tzn, wyświetlaniu tylko głośników FR i FL na ( dodam tylko, że centralny i tylne także grają ), a także w ustawieniach ampli robiłem test szumów i działa każdy z osobna. Dodam, że dźwięk leci mi z TV poprzez kabel optyczny, ale jak podłączałem np. lapka przez HDMI to również wyświetla tylko wyżej wspomniane.

0
  • Pomocny post
    #8 04 Lut 2016 20:08
    intenso
    Poziom 38  

Kolego ten sub to sub pasywny, a do ampli podłączysz tylko aktywny

Kolego po lewej stronie wyświetlaczu wyświetlaja się ikonki tylu kanałów ile dostaje amplituner, czyli dostaje 2.0 to widnieją tylko dwa fronty, natomiast po prawej stronie wyświetlacza wyświetla się tyle ikonek na ile jest kanałów wysyłany dźwięk.

Odtworz jakiś film na tv z usb z dźwiękiem 5.1 to wyświetlirsię po lewo i po prawo po 6 ikonek.

0
  • #9 04 Lut 2016 20:12
    maciejpfe
    Poziom 3  

Ok. Sprawę z dźwiękiem zrozumiałem.

Pytanie dalej o ten sub. Są dwa głośniki i z każdego jest wyprowadzona para kabli czyli dwie żyły, a muszę te dwie żyły podłączyć jednym czinczem do wejscia SW1 oraz drugą parę do SW2, tak więc pytam czy jak kupię kabel 2xRCA i obetnę końcówki, przyłączę w miejsce gdzie obecnie mam wpięty kabel głośnikowy i pojedynczy RCA do tego wejścia SW1 to będzie to działać ?

Moment bo właśnie widziałem, że edytowałeś. Więc co radzisz z tym SUBEM ?

0
  • Pomocny post
    #10 04 Lut 2016 20:20
    intenso
    Poziom 38  

Nie nie będzie działać, żebyś zrozumiał to wyjściami na subwofer wychodzi sygnał na takiej zasadzie jak z odtwarzacza cd do wzmacniacza
    To jest sygnał nisko poziomowy który trzeba wzmocnić dodatkowym wzmacniaczem
    Dlatego wspomniałem o subie aktywnym który posiada wbudowany wzmacniacz i wystarczy do niego podać sygnał

0
  • #11 04 Lut 2016 20:22
    maciejpfe
    Poziom 3  

Ok. Możesz polecić jakiś wzmacniacz żeby zasilić ten subwoffer, bo szkoda żeby nie grał.

ps. Przypomniało mi się, że szwagier miał jeszcze jeden subwoofer właśnie aktywny w całej skrzyni i pewnie z niego przesyłał sygnał na ten pasywny.

0
  • #12 04 Lut 2016 20:27
    intenso
    Poziom 38  

Co do wzmacniacza to Ci nie polecę ponieważ nie wiem
    Na Twoim miejscu kupił bym subwofer aktywny.

Wątpię aby szwagier podłączał te głośniki pod sub aktywny, musiałby ze środka wyciągać kable aby te głośniki zasilić, inaczej nie da się zasilić dodatkowych głośników z suba aktywnego ponieważ one nie mają wyjść na dodatkowe głośniki.Chyba że coś kombinował tak jak napisałem lub była to jakaś zabawka komputerowa.

0
  • #13 04 Lut 2016 20:37
    maciejpfe
    Poziom 3  

Ok. Dzięki za pomoc. Gdybym miał w trakcie użytkowania jeszcze jakieś problemy to napiszę.

0
  • #14 04 Lut 2016 20:38
    intenso
    Poziom 38  

Pisz bo ja mam same denony w domu ;-)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo