Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KYOCERA FS-1300D - Dziwne brudzenie wydruku

01 Lut 2016 23:06 2325 20
  • Spec od drukarek
    Witam.
    Mam na serwisie Kyocerę FS-1300D. Mam problem z brudzeniem kartki tak jak w załączniku. Co do stanu podzespołów to nowy OPC i listwa czyszcząca, moduł wyczyszczony i odkurzony, DV wyczyszczony i zasypany nowym tonerem (zamiennik), komplet nowych rolek pobierania. Cały zestaw w innej drukarce nie zostawia żadnych śladów. Podmieniona płyta na spodzie drukarki, pomieniona transferolka. Nie podmieniałem jeszcze zasilacza. Zastanawia mnie kwestia braku poziomu transferolki, ale z tego co widzę to wyrównywane to jest po włożeniu DV. Dziwne, że to brudzenie zaczyna się dopiero od połowy kartki i występuję po prawej stronie wydruku.
    KYOCERA FS-1300D - Dziwne brudzenie wydruku KYOCERA FS-1300D - Dziwne brudzenie wydruku KYOCERA FS-1300D - Dziwne brudzenie wydruku KYOCERA FS-1300D - Dziwne brudzenie wydruku
  • Poziom 24  
    Wyczyściłeś dokładnie bęben drukarki?
    Poza tym te Kyocery tak mają przy użytkowaniu zamienników. Strasznie zamienniki zasypują całą drukarkę, może nie dzieje się od razu ale dopiero po 3-4 tygodniach użytkowania. Tyczy się to Kyocera FS-1300D (TK-130) oraz FS-1320D (TK-170). Miałem kilkanaście takich w pracy, przy oryginalnych drukuje bez problemów. Obecnie użytkujemy Kyocera 2100DN zobaczymy jak sprawa wyglądać będzie na zamiennikach.
  • Spec od drukarek
    Tak jak napisałem w innej drukarce bęben drukuje prawidłowo. Zresztą inny bęben w tej drukarce też brudzi.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Próbowałeś włożyć inny DV? Wg mnie to jego wina.
  • Spec od drukarek
    Tylko dlaczego ten DV w innej drukarce drukuje prawidłowo?
  • Poziom 11  
    Połączenie wymiany listwy, OPC+ czyszczenie developera i zasypanie zamiennikiem niekiedy daje takie efekty w tych modelach. Możesz spróbować wyregulować bęben pokrętłem jeszcze, może pomóc.
  • Pomocny post

Poziom 34  
    Ogólnie tonery zamienne w tych drukarkach działają jak chcą. Jeden toner w jednej drukarce dział a w drugiej już nie.
  • Spec od drukarek
    Rozumiem sam toner w różnych DV. Ale ten sam DV różnie działa w 2 drukarkach.

• Poziom 34  
    A toner gdzie się znajduje jak nie w DV.
  • Spec od drukarek
    Podstawiłem bęben i DV z FS-920. Wydruki czyste. Więc pewnie wina tonera w DV. Temat do zamknięcia.
  • Poziom 17  
    Sprawdź plastikowe mocowanie terminala elektrody MC, zdemontuj je z maszyny.
    Był jakiś biuletyn na ten temat.
  • Spec od drukarek
    DV założony do FS-1128 i tam wszystko czyściutko. Obecnie wygląda, że to jednak bęben. Chociaż ten sam bęben w FS-1128 drukował czysto.
  • Poziom 17  
    KYOCERA FS-1300D - Dziwne brudzenie wydruku
    Sprawdź część oznaczoną nr 37.
  • Poziom 23  
    Na pewno winny jest zużyty bęben (szczególnie przy stosowaniu zamiennych tonerów). To, że w innej drukarce jest ok wynika z nieco innych napięć WN w danym egzemplarzu drukarki. Do drukarek m.in. FS-1035 i podobnych była poprawka firmware'u dotycząca m.in. zasilania bębna przedłużajaca czas jego życia (często leciały już po ok. 40 tys. wydruków na oryginalnych tonerach). Tu pomóc na jakiś czas może regulacja bias'u PR-kiem na bębnie.
  • Poziom 23  
    Kiepskiej jakości rurę Kolega założył. Pokręcił pr-kiem jak pomoże ok. Jak nie rura w kosz. Nowy DK170 kosztuje śmieszne pienądze. ..
  • Spec od drukarek
    Do FS-1300 to chyba dk-130. Niestety więcej kosztuje niż cała drukarka. Ale fakt, że może być coś nie tak z OPC.
  • Poziom 16  
    Ja również myślę, że to wina słabej jakości bębna. Taki sam efekt miałem kiedyś na zamiennym bębnie (jednej konkretnej firmy) w KM 1635, zrobił chyba z 5 tyś. i takie dziwne rzeczy zaczęły się dziać.
  • Poziom 10  
    Taki druk zawsze winny jest DV.. Zobaczysz, że wystarczy włożyć do niego oryginalny toner i przedrukować (200-250 stron).. zacznie być czysty.. Niestety Kyocery tak jak ktoś wspomniał mają to do tego, że nie tolerują zamienników praktycznie w ogóle.. Wyjątkiem są tonery Katuna, ale też nie wytrzymują 100tys. na tych modelach..

np.: 1035mfp na zamiennikach po krótkim czasie DV powoduje brudzenie kartki.. włożenie DV do np.: fs-2135d (są kompatybilne) nie brudzi kartek, ale za to druk jest nie tak czarny jaki powinien..

Po włożeniu oryginału problem znika.. Nigdy nie spotkałem się by winny był DK (bęben). Zazwyczaj nawet na zamiennikach wytrzymują po 100tys w tych modelach..
  • Poziom 23  
    majkel-sopot napisał:
    Taki druk zawsze winny jest DV

majkel-sopot napisał:
    Nigdy nie spotkałem się by winny był DK (bęben)

Niestety, ale kolego nie masz racji. Powiem więcej - bębnów tych wymieniłem kilkadziesiąt, często jeszcze na gwarancji, zanim pojawiło się poprawione firmware w FS-1030 i podobnych.
  • Poziom 10  
    Najwyraźniej to nie były jeszcze moje czasy ;)