Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik ELTRON -ELEKTROMET TYP BU 12/6

Kadore 02 Lut 2016 12:03 810 4
  • #1 02 Lut 2016 12:03
    Kadore
    Poziom 4  

Witam , jestem nowy na forum i jeśli waszym zdaniem pytam o głupoty to przepraszam ale każdy kiedyś zaczynał ...
    Panowie chciałem naprawić stary prostownik który dostałem od znajomego i mam kilka pytań :
    1. Czy diody prostownicze widoczne na zdjęciu waszym zdaniem są dobrze podłączone ?
    2. Nie jest podłączony Amperomierz - czy żeby go podłączyć muszę przewód Plus + dać na amperomierz a odejście z amperomierza będzie plusem na akumulator ?. na amperomierzu nie ma znaków + i - to gdzie przylutować ten plus z diody ?
    3 Czy jeżeli wyrzucę ten układ diodowy a podłączę mostek gretza to trzeba dodatkowo coś zmieniać ?
    Prostownik ELTRON -ELEKTROMET TYP BU 12/6

• #2 02 Lut 2016 12:08
    Witold5
    Poziom 29  

Przecież ten układ diodowy to mostek Graetza.

• #3 02 Lut 2016 12:10
    Kadore
    Poziom 4  

Wiem , ale mi chodziło czy mogę te diody zmienić na taki mostek :http://allegro.pl/mostek-prostowniczy-1000v-50a-prostownik-kbpc5010-i5931862345.html

• #4 02 Lut 2016 12:12
    wojtek1234321
    Poziom 28  

Ze zdjęcia to nie wiem, ale tam widać cztery diody, najprawdopodobniej właśnie one są podłączone jako mostek gretza, więc jeżeli są dobre to jaki sens zmieniać? Jedynie co można, to jak dobre, to dołożyć im jakiś radiator aby umożliwić lepsze chłodzenie.

• Pomocny post
    #5 02 Lut 2016 12:14
    Krzychu7
    Poziom 39  

Ad1. Diody prostownicze są podłączone prawidłowo.
    Ad2. Amperomierz podłącz tak jak napisałeś. Aby sprawdzić, gdzie jest "+" amperomierza podłącz do niego baterię (np. 1,5V) i zaobserwuj w jakim podłączeniu przewodów wskazówka się wychyla. Test wykonaj możliwie krótko ponieważ jest to zwarcie dla baterii.
    Ad3. Po wymianie diod na mostek prostowniczy (odpowiedniej mocy) nie trzeba nic zmieniać w układzie (chociaż jeśli diody są sprawne, wymiana nie ma sensu).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME