Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką Młotowiertarkę wybrać?

02 Lut 2016 12:43 2637 8
  • Poziom 11  
    Zastanawiam się nad kupnem młotowiertarki do wykonania remontu, potem jedynie okazjonalnie będzie używana, stąd parę pytań.

- Lepiej kupić nową czy używaną.
    - Kupić młotowiertarkę na akumulatory 18V (używana).
    - Kupić młotowiertarkę z wymiennym mocowaniem SDS Plus na zwykłe
    - Jakim modelem mogę wiercić koroną 68mm w betonie (Makita, Metabo)
    - Budżet to 700 zł dlatego mam niewielkie możliwości wyboru.
    - Jak sprawdzają się takie Młotowiertarki na akumulatory ile można tym pracować zanim padnie aku.
    - Czy warto kupić zamienniki oryginalnych akumulatorów.
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 27  
    Nie jestem fachowcem budowlańcem, ale sam 5 lat temu potrzebowałem sprzętu do budowy domu. Przy takim budżecie jak Ty masz kup nową, ale markową. Nie do końca rozumiem, czy bierzesz pod uwagę sprzęt sieciowy. Przy remoncie taki będzie bardziej niezawodny, a i później nie będziesz się martwił o aku. Co do koronki 68mm w betonie ja swoim młotem boscha(ale niebieski) bez problemu obleciałem budowę domu, a było też trochę puszek w bloczkach betonowych. Co do zamienników aku, to mam mieszane uczucia. Jeżeli już to chyba lepiej wymienić za te pieniądze wkłady, ale na markowych ogniwach.

pzdr
  • Poziom 11  
    Borę pod uwagę też sieciowy sprzęt.
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 27  
    Myślę, że prościej będzie z sieciowym. Tak jak pisałem w tym budżecie kupisz nowy sprzęt. Z doświadczenia dłubacza dodam tylko, ze wymienna głowica czasami się przydaje, choć nie jest niezbędna. Ja swojego boscha kupiłem używanego, ale w naprawdę niezłym stanie. Przy budowie narobił się mocno, ale jest nie do zajechania. Także polecam sprzęt markowy.

pzdr
  • Poziom 11  
    Tylko markowych sprzęt wchodzi w rachubę.

Wymienna głowica by się przydała bo mam trochę zwykłych wierteł.

Co do Sprzętu na akumulatory wydaje mi się wygodniejszy bo nie muszę ciągnąć za sobą kabla nie wiadomo jakiej długości i przy wyłączonych bezpiecznikach jestem w stanie pracować przy przebudowie instalacji elektrycznej.

Chyba pójdę za twoją radą i kupię nową zasilaną z sieci.
  • Poziom 17  
    Używam właśnie młotowiertarki Hilti. Wszystko ruszy. Nawet podłogę betonową daje radę o grubości 5-6 cm. Płytki same odpadały wraz z klejem.
  • Poziom 27  
    Używane narzędzie zwykle jest na sprzedaż, jak śmierć mu w oczy zagląda. A z allegro to przeważnie reanimowany złom ze śmietnika.
    U kolegi budżet na porządne narzędzie jest dość napięty, więc proponuję rozważyć tańszą alternatywę.
    Każde narzędzie ma określone zastosowanie. Możliwość używania koronki zależy od mocy i przeznaczenia narzędzia... a przede wszystkim od ściany i samej koronki. A młotowiertarka... uważam że do pracy zawodowej na co dzień są dedykowane narzędzia profesjonalne typu Metabo czy Makita. Chociaż najtańsze Metabo z marketu to też chinol z wykonania. A do jednorazowych prac (tak można nazwać remont) i do późniejszego poleżenia na półce wystarczą narzędzia kilkukrotnie tańsze - dla amatorów. Mam na myśli chińczyki marki marketowe. Oczywiście te tańsze będą cięższe, mniej ergonomiczne, czasem mniej precyzyjne i częściej mogą wymagać przerw w pracy. Ale amatorskie tzw markowe zielony Bosch, Ryobi to w tej chwili ta sama półka niezawodności, a Skil czy B&D to może nawet gorzej. Za to lepszy kupować osprzet - wiertła, koronki itp. No ale decyduje ten kto płaci :). Ja chińszczyzną z Leroya (Dexter) i z Casto swój dom wybudowałem i wszystkie służą mi do tej pory. Nie kupować tylko chińskiego badziewia z allegro. I podstawa to używać głowy, bo są specjaliści co kowadło potrafią zaj@bać.
    Kupowanie młotowiertarki z wymiennym mocowaniem jak dla mnie to mija się z celem. Wymienna głowica i tak jest mocowana uchwytem SDS, w związku z tym będzie miała luzy utrudniające precyzyjne wiercenie w drewnie czy metalu. Takie narzędzie zwykle też troszkę waży - na ogół pow. 2,5kg i do precyzyjnych prac jest nieporęczne.
    A akumulatorowe....do bezstresowej pracy to raczej wkrętarka (bo nawet nie wiertarka). Dobry akumulatorowy SDS bardzo mocno przekracza Twój budżet.
  • Poziom 27  
    Borutka napisał:
    Używane narzędzie zwykle jest na sprzedaż, jak śmierć mu w oczy zagląda. A z allegro to przeważnie reanimowany złom ze śmietnika.

I tu się z kolegą nie zgodzę, bo sam osobiście zakupiłem jakiś czas temu młotowiertarkę boscha i "dziewczyna" natyrała się na budowie strasznie, ale jest nie do zdarcia, a zakupiłem ją przez znany portal aukcyjny. Fakt, że na miejscu i zanim zapłaciłem to sobie ją obejrzałem. Inna sprawa, że dziś bym się zastanawiał nad kupnem używki...
  • Poziom 16  
    Są młotowiertarki z wymiennymi uchwytami . Osobiście mam Metabo 22 multi . Zdejmujesz uchwyt sds zakładasz na wiertła z chwytem walcowym , luzów żadnych nie ma .