Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S3 mini (GT-I8190) nie włączające się wifi i bluetooth.

wrzostek331 02 Lut 2016 12:45 1635 10
  • #1 02 Lut 2016 12:45
    wrzostek331
    Poziom 7  

Samsung Galaxy S3 mini (GT-I8190) nie włączające się wifi i bluetooth.

Witam wszystkich. Szukałem po różnych forach tego problemu, ale nie znalazłem dokładnie takiego przypadku jaki przytrafił się mnie a podobne przypadki nie zostały rozwiązane, lub nic u mnie nie dawają. Do rzeczy. Problem polega na tym, że gdy wyłączę wifi to później nie można go włączyć ponownie. Po naciśnięciu na ikonkę wifi robi się ona lekko zielona, po czym znowu szara i nic. W ustawieniach wifi przeciągam suwak w prawo z 0 na 1 aby włączyć wifi i sytuacja podobna, ponieważ kilka sekund suwak znajduje się na jedynce, po czym przesuwa się znowu na zero i nic. Posiadam zainstalowane SuperSU i WiFi Connection Fixer. Logi w programie SuperSU dotyczące WiFi Connection Fixer mówią:

Wifi Connection Fixer @ 02/02 11:45
    echo "Attemptin to clear DHCP"
    rm /data/misc/dhcp/*
    exit
    Attempting to clear DHCP
    rm failed for /data/misc/dhcp/dhcpcd-
    wlan0.lease, Permission denied

Z tym wifi jeszcze bywa tak, że potrafi włączyć się samo po 5 minutach lub po 2 dniach, jest to nie do przewidzenia, dlatego raczej odrzucam teorię uszkodzonego modułu wifi. Wcześniej robiłem tak że cały czas miałem włączone wifi i to zdawało egzamin do momentu kiedy to wifi zaczęło się też samo wyłączać. Opisana sytuacja identycznie dotyczy bluetooth.
    Wersja Android: 4.1.2
    Wersja modemu: I8190XXAME1
    Wersja jądra:
    3.0.31 - 1231497
    dpi@DELL138 #2
    SMP PREEMPT Mon May 27
    12:05:17 KST 2013

Bardzo proszę o pomoc bo już wydrapuję sobie dziurę w głowie zastanawiając się jak to naprawić.
    Pozdrawiam.

0 10
  • #3 02 Lut 2016 13:13
    wrzostek331
    Poziom 7  

Wgrywałem już czysty soft niebrandowany 3 razy i niestety to samo.
    Czy może ktoś wie gdzie szukać usterki na płycie głównej?

0
  • #4 02 Lut 2016 13:15
    grubas
    Poziom 40  

Uwagę bym skierował na układ odpowiedzialny za BT i WIFI.

0
  • #6 02 Lut 2016 13:45
    wrzostek331
    Poziom 7  

Dzięki za link. Już mam punkt zaczepienia w postaci schematu.
    Rozkręcę telefon i zobaczę co w trawie piszczy.

0
  • #7 03 Lut 2016 11:36
    wrzostek331
    Poziom 7  

Niestety ale sam nic nie poradziłem, oddałem telefon do serwisu na diagnostykę.
    Wszystko po to żeby dowiedzieć się za jedyne 50 zł, że z telefonem mechanicznie jest wszystko w porządku. Moduł wifi sprawny, antena wifi sprawna, płyta główna sprawna. Bądź tu człowieku mądry, już nie wiem co zrobić w tej sytuacji.

0
  • #8 04 Lut 2016 16:24
    wrzostek331
    Poziom 7  

Drodzy Koledzy forumowicze chciałem poinformować że wifi jak i bt naprawiło się samo po raz kolejny bez jakiejkolwiek mojej ingerencji. Chciałbym się dowiedzieć co jest przyczyną tak dziwnego zachowania żebym mógł sobie z tym poradzić jeżeli jeszcze raz przytrafi mi się taka sytuacja. Czy może ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tej zagadki?

0
  • #9 06 Lut 2016 23:24
    wrzostek331
    Poziom 7  

Witam. Właśnie zauważyłem bardzo ciekawe zjawisko w moim Samsungu. Jeśli wifi lub bt przestaje działać i nie mogę uruchomić jednej lub drugiej funkcji, wystarczy że po włączeniu z paska wybranej funkcji, pstryknę kilka razy paznokciem w tylną obudowę i wszystko działa. Wygląda to tak jakby coś nie stykało, lecz po sprawdzeniu przez serwis i po moich oględzinach wszystko jest ok. Ponawiam prośbę, jeśli ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu to proszę o pomoc.

0
  • #10 06 Lut 2016 23:53
    mateusznn
    Poziom 11  

A ja bym go wyprał w wanience w izopropanolu, dobrze przegrzał i najpewniej trwale problem by zniknął.

Dodano po 18 [minuty]:

Jeżeli chcesz się bardziej pobawić poniżej załączam schemat elementów w bloku wifki i bt.

1. sprawdź osc 201 pod kątem mechanicznych usterek
    2. sprawdź kondensatorki c214 i c216 czy są ok oraz ant 201

Do powyższych czynności wystarczy tylko miernik i zwykła kolba. Często gdzieś są poprzywierane w/w kondensatorki i wtedy właśnie dzieją się takie enigmatyczne sytuacje.

0
  • #11 08 Lut 2016 18:22
    wrzostek331
    Poziom 7  

Dzięki za podpowiedź i schemat. Pod koniec tygodnia będę miał więcej czasu to się tym zajmę. Dam znać o efektach.

0
  Szukaj w 5mln produktów