Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie do 3000zł na imprezy około 100 osób

02 Lut 2016 20:50 2637 44
  • Poziom 14  
    Witam,

zastanawiam się nad imprezami około 100 osób i rozmyślam nad dwoma kolumnami.
    JBL JRX 125(używka) albo STX 1000-4-FR(Nowy). To mają być kolumny na sam początek dużo pieniędzy nie mam rozmyślam też nad wzmacniaczem ale już cyfrowym Reloop Ampire D1080(Używka) lub D2100(Używka). Nie chcę wydać więcej niż 3000zł na wzmacniacz i kolumny. Powód za mało pieniędzy zarabiam w McDonald`s a dorywczo gram imprezy. Też rozmyślałem nad zestawem 2+1 Reloop PA Set 1600(używka) lub PA Set 1000(nowy). Niestety będę musiał kupować na tzw. raty czyli pierw jedną kolumnę później drugą itd... albo zestaw aktywny na raty i dopiero mi ktoś go sprzeda.... Dlatego proszę o dobrą podpowiedź co do zakupu sprzętu bo to będą kolumny na hobby i średnie imprezy. Wiem każdy mi napisze zaraz żebym się nie pchał w STX lub JBL kup od razu LDM za tą samą kwotę lub najlepiej RCF.
  • Poziom 24  
    Masz już jakiś sprzęt wg ? Co to mają być za imprezy ? Reloop bym sobie odpuścił jak i końcówki to i te zestawy aktywne. Stx będzie mało basu na takie imprezy.
  • Poziom 40  
    JRX 125 to grają katastrofalnie, szczególnie góra a z STX basu nie będzie. Szukaj pod hasłem LD Dave 15 i nic więcej nie potrzebujesz. 100 osób ogarniesz bez większych problemów.
  • Użytkownik obserwowany
    Będzie Dave15 na sprzedaż po weekendzie. Z kąd założyciel tematu jest bo piszę z trasy z tel. i nie widzę?
  • Użytkownik obserwowany
    To tam nie będę niestety... Na ślunsk lecę :P.

Pozwolę sobie podrzucić linka jak Dave wystawię.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Ja co prawda słyszałem jak grają JRXy 125 i nawet dobrze sobie radziły na nie jednej imprezie (sprzęt pożyczany od znajomego) ale i tak wzmacniałem bassem bo górne częstotliwości zjadały JBL-e

Aktualnie korzystam z takich sobie zwykłych paczek aktywnych na głośniku 12" LD System a druga to RH Sound`a.

Owszem to prawda jestem w Koszalinie i możliwe że niedługo będę się wybierał na wesele z JRX125 znowu na imprezę wszystko oczywiście poprzedzam mikserem estradowo studyjnym oraz crossover także pod tym względem jestem zabezpieczony teraz rozważam nad głośnikami oraz wzmacniaczem łącznie 3000zł bo naprawdę więcej nawet nie uzbieram... a też kolega chce mi oddać za grosze swoje głowy ruchome... i tak ciągle coś od niego skupuje.
  • Poziom 40  
    A co powiesz o moje propozycji LD Dave 15? Miałbyś jeden zestaw a nie składankę wyglądającą byle jak.
  • Poziom 14  
    Co prawda mógłbym się pokusić o zestaw 2+1 ale tak jak mówię nie chce przekroczyć 3000zł co prawda też ciekawie z takich zestawów wygląda LDM SAS-15, bo mega mobilny, ale wiem, że na ten zestaw mnie nie stać.

też przy okazji nie wiem jak taki zestaw LDM gra czy LD System, bo satelita gra naprawdę średnio dużo średnich wysokich i basu brak w tej aktywnej co posiadam.
  • Poziom 40  
    Gra bardzo dobrze jak za te pieniądze.
  • Użytkownik obserwowany
    Jeśli z zestawu 2.1 typu Dave15 czy Sas15 mówisz, że jest mało basu to są następujące opcje :

1. Grasz na wielkich salach
    2. Grasz dla publiki 200+ osób gdzie każdy liczy, że bas mu gacie z upy zerwie
    3. Liczysz, że za 3 pln bas będzie rwał tynk ze ścian

I analogicznie odpowiedzi :

1. Na wielkie sale się nie pcha z tym budżetem.
    2. Na wesela na 100 twarzy SPOKOJNIE starczają ww. zestawy bo tam się przychodzi pobawić a nie na masaż bebechów. Młody sylwka na 120 osób grał w średniej remizie na Dave15 to eternit na dachu jak pracuje przed lokalem było słychać a to DJ. W innej remizie postawione było 4x TP1000w i sat212 i ... lipa. Po 10min basy zostały odłączone, sprzęt wrzucony w busa z powrotem i postawione na froncie sw118, sat112-300 i na strefie w połowie sali Behringery 315d i dopiero w miarę poprawie zagrało - jak widać można nastawiać kilowatów i będzie lipa na sali a można postawić 3x mniej mocy i efektywności i będzie ok. WNIOSEK - SALE SĄ RÓŻNE i należy do nich dobierać sprzęt a nie liczyć, że się jednym zestawem wszystko ogra.
    3. Nie będzie bo każda sala jest inna i są sale powiedzmy 300m2 gdzie 2x TV118 i sat112 na froncie robi rzeźnie z uczestnikami imprezy to inna sala 300m2 powoduje to, że front 8x TK i 4x sat115 jest...tak sobie na całości mimo, ze przed basami w stadzie, co bardziej wstawieni, potrafią się pożygać ALE sala jest nie foremna i ma 6-7m wysokości ale metraż wciąż ten sam.

Swoją drogą wcześniej piszesz, że JRX125 zrobiło robotę i było si, wiec nad czym się zastanawiać - za 1400zł kupisz praktycznie w idealnym stanie, zapniesz to pod końcówkę mocy 2x600, na którą wydasz z 800-900zł i zostaje Ci jeszcze na Alliena ZEDa i okablowanie - oczywiście mowa o używkach.
  • Poziom 10  
    Witam , jako były zadowolony uzytkownik DAVE 15 potwierdzam że do 3 tyś. to najlepsza opcja.Na 100 osób z zapasem spokojnie wystarczy, w tej cenie używany brałbym w ciemno.
  • Poziom 14  
    Ja co prawda już posiadam mikser Estradowy Behringer więc mi aż tak nie jest potrzebny kolejny. Co do głośników na moje uszy jrx125 sprawdziły się w pełni na studniówce mojej kobiety (grałem z kolegą właśnie on miał 4x jrx125 i 2 bassy ibiza) i naprawdę od dzielnie sterowałem basem oraz górami na tym mikserze też przez pewien czas te jrx pracowały same i basu nie brakło a wzmacniacze miałem na 25% mocy tak samo bassy też na 25% a na behringerze nawet nie dałem suwaka wyżej niż -20db więc moim zdaniem myślę że zostanę przy JRX125. Co prawda słyszałem kiedyś jak grają RSP-30 i to była tragedia. Ponoć reloop polepszył się jeśli chodzi o dźwięk dlatego się zapytałem o PA Set 1600. Co prawda LDM mógłbym kupić ale teraz nigdzie nie ma Dave 15 używki (na chwilę obecną). Te JRXy pracowały na wzmacniaczu Reloopa a na ADS już te bassy ibiza. Jeśli chodzi o sprzęt grający to posiadam 2x Reloop RMP-3 1x RMX-40 BF 1x Spin2+ a zastępczy to 2x Reloop RMP-2 1x Behringer DJX750.
  • Poziom 40  
    djjerrytjm napisał:
    na moje uszy jrx125 sprawdziły się w pełni na studniówce mojej kobiety

Naprawdę niewiele słyszałeś skoro skrzeczące JRX125 dają radę. Ibizę przemilczę.
    djjerrytjm napisał:
    teraz nigdzie nie ma Dave 15 używki (na chwilę obecną).

Czytałeś w ogóle cały temat założony przez siebie?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15400192#15400192
  • Użytkownik obserwowany
    djjerrytjm napisał:
    Co do głośników na moje uszy jrx125 sprawdziły się w pełni na studniówce mojej kobiety (grałem z kolegą właśnie on miał 4x jrx125 i 2 bassy ibiza) i naprawdę od dzielnie sterowałem basem oraz górami na tym mikserze też przez pewien czas te jrx pracowały same i basu nie brakło a wzmacniacze miałem na 25% mocy tak samo bassy też na 25% a na behringerze nawet nie dałem suwaka wyżej niż -20db więc moim zdaniem myślę że zostanę przy JRX125.

Stwierdzenie z mocą ciekawe :). jak te 25% wywnioskowałeś? - poważnie pytam bo chciałbym wiedzieć z kim piszę :)
  • Poziom 14  
    PANICZKAMIL napisał:

Stwierdzenie z mocą ciekawe :). jak te 25% wywnioskowałeś? - poważnie pytam bo chciałbym wiedzieć z kim piszę :)

25% na potencjometrze w końcówce mocy
    a behringer ma 2 suwaki osobne dla kanałów miał ustawione na -20db co prawda sala była bardzo mała tylko 50m^2 jakbym dał więcej to bym dzisiaj już był naprawdę głuchy bo stałem obok kolumny.

sebap napisał:
    djjerrytjm napisał:
    na moje uszy jrx125 sprawdziły się w pełni na studniówce mojej kobiety

Naprawdę niewiele słyszałeś skoro skrzeczące JRX125 dają radę. Ibizę przemilczę.
    djjerrytjm napisał:
    teraz nigdzie nie ma Dave 15 używki (na chwilę obecną).

Czytałeś w ogóle cały temat założony przez siebie?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15400192#15400192

Tak czytałem swój temat. Wiem ty chcesz sprzedać je tylko że jakbym szukał używki teraz na olx czy allegro to niema ani jednej sztuki. Znalazłem jedynie zestaw Dave 12.

i tak na tej 100dniówce było 23 osoby bardziej prywatka klasowa niż 100dniówka :-)

Wiem co to jest ibiza i czego po nim się spodziewać chińczyk jak mało. i że rozwali się płyta bardzo szybko jak też są przekłamane wartości co do głośnika dlatego nie kupuje ich zestawu nowego za 1600 tylko szukam za chociaż 3000zł same górki z wzmacniaczem lub 2 aktywne a sub mógłbym sobie później dokupić. Zresztą i tak moim zdaniem sub nie musi mieć nie wiadomo jakiej jakości, bo tylko będzie tłukł. Ew. niektóre utwory co mają melodyczny bass będzie on grał (jak się zmieści do 250hz)

Edit:

Tutaj jest jak grałem na dwóch głośnikach LD systemu bez basu w Aqua Parku i one wysokich prawie nie mają tutaj słychać wyraźnie jak i na tańcu latino.

AquaPark
    Taniec Hotel Latino

Głośniki to LD System Pro 15

Tutaj gdy miałem już kolumny RCF (nie moje) Dwie satelity i dwa bassy ale co za model nie znam. Podczas akcji charytatywnej:

Pusta Choinka Atrium Koszalin

Tutaj już na kolegi 2x JRX125 oraz 2x Bass ibiza
    Prywatka Urodzinowa
    Halloween
  • Poziom 14  
    irc205 napisał:
    To może jeśli same górki to wharfedale LX/DLX 15 plus jakąś końcówka np dap. Albo aktywne rcf 315 do 3tys kupisz używane.

Co prawda mógłbym się pokusić o Wharfedale DLX 215 akurat nie mam daleko po nie bo tylko do Stargardu więc jeszcze zahaczę po drodze teściów odwiedzić :D

Sprzedam Kolumny DLX215 2200zł za komplet wtedy jakiś wzmacniacz do 800zł można poszukać np. ADS 800 LX
  • Poziom 40  
    djjerrytjm napisał:
    ak czytałem swój temat. Wiem ty chcesz sprzedać je

Coś niedokładnie czytałeś bo ja nic nie chcę sprzedać.
    Linki, które podałeś w niczym się nie przydadzą bo każdy wysłucha jak gra Twój sprzęt na swoim sprzęcie, z którego w danej chwili korzysta (laptop, głośniki komputerowe itp) więc jest to bez sensu.
  • Poziom 14  
    sebap napisał:

Linki, które podałeś w niczym się nie przydadzą bo każdy wysłucha jak gra Twój sprzęt na swoim sprzęcie, z którego w danej chwili korzysta (laptop, głośniki komputerowe itp) więc jest to bez sensu.

tylko że na moim macbooku fakt basu niema ale za to słychać różnicę co do średnich i wysokich tonów więc też słuchać że coś inaczej brzmi. Mimo wszystko nagrane przez iPhone więc mikrofon w telefonie też pogarsza na "dzień dobry" jakość dźwięku. Wysokie tony najbardziej słychać na JRXach również bass bo zatyka w niektórych momentach dźwięk wchodzący do mikrofonu.

Dodano po 2 [minuty]:

irc205 napisał:
    DLX 215 chcesz zasilać lx800 ? Żartujesz sobie ?

według producenta to LX800 ma wyjście 400w@4ohm a głośniki 800w@4ohm więc tymczasowo mógłbym je podpiąć bo wzmacniacza hollywood czy ibiza wiadomo to tych głośników nie dam...
  • Poziom 24  
    Wharfedale Pro DLX-215
    Kolumna głośnikowa

- System: 2 x 15”, quasi 3-drożny
    - Moc: RMS 1000W, program 2000W, szczytowa 4000W
    - Pasmo przenoszenia: 45-20kHz
    - Skuteczność (db 1w@1m): 101dB
    - Impedancja: 4 Ohm, BI-AMP LF: 4 Ohm, BI-AMP HF: 8 Ohm
    - Maximum SPL: 137dB
    - Głośnik niskotonowy: 2 x 15"
    - Głośnik wysokotonowy: w tubie eliptycznej, cewka 2”
    - Tytanowa membrana
    - Crossover: 1.8kHz, Bi-amp/passive
    - Złącza: 2xNeutrik NL4 Speakon
    - Obudowa: trapezoidalna
    - Wykończenie: koc, kolor czarny
    - Obudowa: 15 mm sklejka MDF
    - Uchwyty: 2 szt.
    - Wymiary: wys. 1135 x szer. 488 x gł. 450 mm
    - Waga: 56,9 kg
    Nie wiem gdzie ty widzisz 800rms ale ok.
    Żeby dobrze je wysterować musisz mieć 1000-1200w przy 4om.
  • Poziom 14  
    irc205 napisał:
    Wharfedale Pro DLX-215
    Kolumna głośnikowa

- System: 2 x 15”, quasi 3-drożny
    - Moc: RMS 1000W, program 2000W, szczytowa 4000W
    - Pasmo przenoszenia: 45-20kHz
    - Skuteczność (db 1w@1m): 101dB
    - Impedancja: 4 Ohm, BI-AMP LF: 4 Ohm, BI-AMP HF: 8 Ohm
    - Maximum SPL: 137dB
    - Głośnik niskotonowy: 2 x 15"
    - Głośnik wysokotonowy: w tubie eliptycznej, cewka 2”
    - Tytanowa membrana
    - Crossover: 1.8kHz, Bi-amp/passive
    - Złącza: 2xNeutrik NL4 Speakon
    - Obudowa: trapezoidalna
    - Wykończenie: koc, kolor czarny
    - Obudowa: 15 mm sklejka MDF
    - Uchwyty: 2 szt.
    - Wymiary: wys. 1135 x szer. 488 x gł. 450 mm
    - Waga: 56,9 kg
    Nie wiem gdzie ty widzisz 800rms ale ok.
    Żeby dobrze je wysterować musisz mieć 1000-1200w przy 4om.

na jednej ze stron było 800W@4Ohm więc tak napisałem i szukałem wzmacniacza minimum 400W też na małych salach wątpię abym wykorzystał je w pełni jeśli chodzi o dźwięk maksymalny. Wiem że jak dam głośniej a końcówce będzie brakowało mocy to zaczną charczeć jestem tego w pełni świadomy.

Nagłośnienie do 3000zł na imprezy około 100 osób

tutaj dowód jeśli chodzi o ten opis 800W
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    LX215 maja 800w. Jeśli jesteś świadomy że końcówka nie da rady to po co się upierasz przy 400w ? Jeśli masz końcówkę 1000-1200w to nie znaczy że masz grac tym do clipa rozkręcasz na ile potrzebujesz i tyle.
  • Poziom 14  
    to ja wiem zawsze ustawiam maksymalnie końcówkę mocy na 50% czyli pionowo do góry a resztę robię mikserem estradowo studyjnym więc nieważne jaki bym głośnik kupił to i tak bym ustawiał częstotliwości pod daną sale :-) fakt gdybym posiadał już zestaw aktywny to wszystko bym miał już wyzerowane a korekcję dźwięku już na wzmacniaczach (w przypadku 2+1) Mój mikser Behringera posiada wbudowany crossover więc nie muszę się marwić czy kupuje pasywny czy aktywny zestaw zawszę mogę wyłączyć funkcję crossa :-)
  • Poziom 14  
    Jestem otwarty pod tym względem co prawda pierwsza myśl zawsze było pasywne 2+0 później dokupić 2+2 też kolega właśnie dzisiaj ogłosił się, że chce sprzedać 2x JBL EON 515. Pytanie brać od niego te dwa eony a później dokupić Subbassa czy kupić już od razu zestaw 2+1.
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Eony są ok - mam 315tki. Delta 215 ma znajomy - zasila PLX4000 i one chcą więcej. Pozdro