Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zacinajacy sie system,uszkodzony dysk

02 Lut 2016 21:12 672 14
  • Poziom 5  
    Witam od paru miesiecy borykam sie z problemem,otoz po kilku godzinach grania system sie strasznie tnie,zawiesza uruchomienie jakiegos programu,kopiowanie trwa wieki,i mam pytanie czy to moze byc wina dysku czy moze czegos innego.Co najdziwnniejsze dysk podczas pracy dziwnie sie zachowuje,gdy nim lekko przechylam cos w nim trzeszczy,tyka.AMD althon II x4 740,gtx 750 ti,8gb ram Crucial balistix,Dysk WD Caviar Blue 250gb,msi a55m e33,zasilacz Corsair VS 450
  • Poziom 36  
    Dyskiem podczas pracy się nie rusza... Sprawdź go jakimś programem, np. HDTune i pokaż SMART.
  • Poziom 43  
    Kolego, po kilku godzinach grania zawiesza się system to raczej sprawa temperatury, nie dysku.
    I teraz też ważna informacja
    dycha18 napisał:
    Co najdziwnniejsze dysk podczas pracy dziwnie sie zachowuje,gdy nim lekko przechylam cos w nim trzeszczy

Może to nie jest dziwne, ale bardzo szkodliwe dla dysku i nie wiadomo czy takie postępowanie nie przyczyniło się do dodatkowych uszkodzeń np. dysku.
    Wrzuć SMART dysku z Crystal disk info.
    Wrzuć temperatury z HWMonitor po obciążeniu sprzętu (po 15 minutach gry)
  • Poziom 5  
    Temperatury mam dobre bo sprawdzalem zrobie smart dysku i wrzuce;)
  • Poziom 43  
    dycha18 napisał:
    Temperatury mam dobre bo sprawdzalem

Nie wiem co uważasz za dobre, ale stwierdzenie, że
    dycha18 napisał:
    otoz po kilku godzinach grania system sie strasznie tnie,zawiesza

wskazuje raczej wyraźnie na przegrzewanie się sprzętu.
    I ponawiam prośbę o te temperatury, wedłóg podanych wskazówek.
  • Poziom 43  
    Dysk wygląda na w (miarę sprawny) są błędy 01 tam powinno byś "zero" jednak to nie powinno wpływać na opisane usterki.
  • Poziom 5  
    okey wiec jutro odpale gre i wrzuce temparatury:)pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Można go jeszcze dokładniej sprawdzić za pomocą MHDD, wykonując skan powierzchni dysku (2xF4 w/w programie)
  • Poziom 5  

Dodano po 35 [sekundy]:

Dodano po 32 [sekundy]:

Dodano po 5 [minuty]:

Temperatura procesora mnie martwi.

Dodano po 41 [minuty]:

Sprawdzilem jeszcze temperatury w speed fan i sa o wiele mniejsze,w spoczynku waha sie okolo 40 stopni ,a w hw monitor 51,i ktory tu program pokazuje prawde,wiem tez ze program nie pogarze dokladnej temperatury no ale tu roznice sa duze!!!!
  • Poziom 43  
    dycha18 napisał:
    Temperatura procesora mnie martwi.

Oczywiście, że powinna martwić.
    Zdemontuj chłodzenie wyczyść i zastosuj nową pastę termo-przewodzącą.
  • Poziom 5  
    Okey tak zrobie,dzieki za odpowiedz!

Dodano po 11 [minuty]:

A stara paste bede mogl zmyc np spirytusem lub zmywaczem do paznokci bo alkoholu izopropylowego nie posiadam;)
  • Poziom 5  
    okey oby pomoglo po staje sie to wkurzajace :D
  • Poziom 5  
    System sie zawiesza podczas zwyklego serfowania po sieci,a co kilka minut z dysku wydobywa sie dzwiek tak jak by sie wylaczal i wlaczal podczas gdy system jest zawieszony.