Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 308 1.6 8v HDI 2012r. Stukanie w silniku.

02 Lut 2016 21:53 3309 8
  • Poziom 3  
    Witam mam problem z silnikiem 1.6 8v HDI przebieg ok.140tys. mianowicie trafiłem na auto gdzie zerwał się pasek rozrządu.
    Zdjołem głowice zawiozłem zrobił "warsztat" który specjalizuje się w naprawie głowic,stwierdzili ze 4 zawory są pogięte więc je wymienili dotarli zawory i splanowali głowice. Nowe dzwigienki i kompensatory założyłem także.
    Złożyłem wszystko na znaki jak potrzeba auto nie odpalało,okazało się że padła pompa wysokiego ciśnienia więc wymieniłem.Auto odpaliłem ale zaczoł stukać na wolnych obrotach i przy dodawaniu gazu narastało to stukanie było to takie stukanie jakby nie domykał się zawór tym bardziej że czasem dostawał samozapłonu i wkrecał się na obroty (turbine sprawdzana była i nie przepuszcza spalin).Sprawdziłem także czy żaden zawór nie jest podparty.
    Zdjołem ponownie głowice nalałem ropy w kolektor i okazało się że puszczają 3 zawory 2 ssące i 1 wydechowy i oddałem to na reklamacje.
    Dodam że na bloku niema żadnego progu.
    Ponownie złożyłem i dalej to samo tyle że nie dostawał samo zapłonu więc pojechałem do ludzi co robili głowice i sprawdzili cisnienie w cylindrach przy mnie i żaden z cylindrów nie puszcza ciśnienia.
    Jak silnik chodził odłączałem każdy wtryskiwacz aby zobaczyć czy któryś nie wali jak "dzięcioł" ale to żadnej różnicy nie dawało.
    Jadąc autem od prędkości 50 wzwyż nie słychąć żadnego stukania.
    Sprawdzając ponownie doszedłem do tego że jak otworze ręcznie EGR to silnik o połowe mniej stuka, wiec nie wiem może zaślepić egr i zobaczyc co bedzie??
    Ktoś się się spotkał z czymś takim że EGR może tak stukać jakby nie domykały się zawory?????? :?:
  • Poziom 31  
    Kolego to na co czekasz mierz kompresje.
  • Poziom 3  
    Auto normalnie odpala i ma moc w trakcie jazdy
  • Poziom 30  
    vanil4 napisał:

Ktoś się się spotkał z czymś takim że EGR może tak stukać jakby nie domykały się zawory?????? :?:

Spotkałem się kilka razy z przypadkiem ze przez egr dostawały się spaliny do dolotu w ilości znacznie większej niż powinny i np przy uszkodzonym zaworze egr, zablokowanym w pozycji otwartej silnik nie zapalal wcale, dławił się i szybko padał aku, a przy częściowym otwarciu silnik zachowywał się podobnie jak w twoim przypadku. Występowały wtedy przedwczesne detonacje, spowodowane zbyt duża ilością powietrza (spalin). Zaslep całkowicie zawór egr ww celu sprawdzenia jak pracuje silnik lub rozbierz to i sprawdź. Jeśli nie w tym przyczyna to sprawdź układ wydechowy, czy nie blokuje spalin. Nie wiem czy masz tam dpf.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Zasysa gdzieś olej.
    vanil4 napisał:
    dostawał samozapłonu i wkrecał się na obroty

Od tego mogła panewka dostać.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 3  
    Auto ma dpf. obslucham silnik i napisze co sie rozwalilo.

Dodano po 1 [minuty]:

georgesgr napisał:
    Mozliwe. Stad tez mogl byc zerwany pasek.

Dokladnie to auto zostalo uderzone w tyl w trakcie jazdy i po zdarzeniu auto juz nie odpalilo i trafilo na serwis.
  • Poziom 3  
    problemem byl walek rozrzadu konkretnie krzywka. zamykamy temat. pozdrawiam