Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dlink DIR-300 udostępnianie netu przez wifi

autoservice 02 Lut 2016 23:02 561 1
  • #1 02 Lut 2016 23:02
    autoservice
    Poziom 20  

Witam
    Mam w laptopie LTE na USB i chciałbym je udostępnić przez owy router po wi-fi a sam router podłączyć po LAN. Jak to wszystko "pogodzić" ?
    Jaki przewód użyć prosty czy cross? W który port podłączyć LAN, internet czy nr1? Dostęp do routera mam tylko gdy podłączę pod gniazdo nr 1, kabel mam prosty.
    Jak to krok po kroku skonfigurować pod xp lub win7 aby udostępnić LTE z USB na wifi w routerze?
    Dzięki.
    Pozdrawiam

0 1
  • #2 03 Lut 2016 15:59
    kpodstawa
    Poziom 31  

Trochę się powymądrzam, ale nie po kolei. Najpierw odrobiłem zadanie domowe, czyli zapoznałem się ze specyfikacją, bo mam router TP-Link - funkcjonalnie są podobne.

1. Kable krosowe.
    Najwygodniej stosować układ połączeń "prosty". Zauważyłem, że spotkane dotąd kilkuletnie urządzenia sieciowe współpracują także z kablami skrosowanymi, nawet jeżeli instrukcje o tym nie piszą.

2. Dostęp przewodowy.
    Zwykle łącząc komputer z dowolnym portem LAN wbudowanego switcha, można uruchomić panel zarządzania, jeżeli router jest zresetowany. Port WAN i WiFi mogą nie być domyślnie blokowane przed dostępem serwisowym - to zależy od producenta.
    Jeżeli są jakieś blokady, to najlepiej zacząć od przywrócenia ustawień fabrycznych, a następnie konfigurować według potrzeb, głównie bezpieczeństwa.

3. Komputer z Windows jako most internetowy.
    Przeczytaj w bazie wiedzy Microsoft lub innym poradniku, jak ustawić tzw. połączenie mostkowe. W Twoim przypadku będzie to połączenie między kartą sieciową reprezentującą modem LTE, a kartą sieci kablowej.
    Zgodnie z zasadą działania mostów WAN-LAN, komputer udostępniający Internet powinien być dołączony do portu WAN routera i powinno działać, ale... nie musi, jeżeli nie ustawi się odpowiednio adresacji IP urządzeń. Zresztą ostatnio zmagałem się z dwoma tzw. routerami szerokopasmowymi i na czas zmagań nie stosowałem portu WAN. Większość prac zrobiłem tylko na sekcji LAN (tzw. strona prywatna) - działało. Dopiero na końcu skonfigurowałem "stronę publiczną", czyli WAN. Tobie też tak radzę zrobić.
    W tym miejscu należy zrobić przerwę i zapytać Autora o zakres Jego wiedzy na ten temat, ponieważ na domyślnych ustawieniach komputera i routera może On (Autor) dostać "stresa".
    Zatem, jaka jest Twoja wiedza na temat adresowania IP?

Krzysztof Podstawa

0