Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siłownik elektryczny liniowy w -

PopielM 03 Lut 2016 08:53 645 1
  • #1 03 Lut 2016 08:53
    PopielM
    Poziom 1  

Cześć
    Buduję hobbystycznie robota – samo ramię manipulacyjne. Chcę sobie udowodnić, że w 2000 PLN można wszystko zamknąć (takie mam finansowanie projektu dla uczelni). Mechanicznie konstrukcja jest już rozwiązana, ale chodzi mi o elementy wykonawcze. Sterownik użyję firmy Telmatik i jest naprawdę dobrze (wejścia analogowe, wyjścia cyfrowe wystarczą, szybki licznik, PWM do sterowania mocą wysuwu, łatwo pisze się program itd.).
    Jednak zaciekawiły mnie elementy wykonawcze (aktuatory liniowe).
    Znalazłem siłownik o nazwie NLAD 24v w firmie Elektrobim.
    Zadzwoniłem, powiedzieli, że przy 3 sztukach zejdą jeszcze z ceny. Ma potencjometr liniowy (podłączę pod wejścia analogowe) czyli pełna kontrola.
    Jak to się uda, to będę mógł pisać pełne procedury wykonawcze jak w normalnym robocie przemysłowym. Radość z projektu będzie bezcenna.
    Czy ktoś już robił takiego robota w oparciu o podobne elementy wykonawcze?
    Doradzicie, albo odradzicie coś?

0 1
  • #2 03 Lut 2016 13:28
    Zbigniew 400
    Poziom 33  

Zastanów się nad dokładnością pomiaru i szybkością. Jak dla mnie to się nie nadaje. Pomiar musi być przeprowadzony na końcowym elemencie ruchomym / luzy przekładni/.
    Przy sterowaniu anteną satelitarną pozycjoner najeżdzał na pozycję z tego samego kierunku aby dokładnie ustawić antenę.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo