Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zainfekowany serwer malware

stawnasto 03 Lut 2016 12:20 543 5
  • #1 03 Lut 2016 12:20
    stawnasto
    Poziom 19  

Witam Serdecznie
    Zauważyłem że do mojego serwera gdzie mam 5 domen
    (2 joomle w tym jedna aktualna jedna nie, 1 opencart i 2 strony html) ktoś nawrzucał mnóstwo plików, łącznie wywaliłem około 80 tysięcy plików, zeskanowałem strony online i wyszło że mam "malware" na stronach.

Po usunięciu nadmiaru plików wszystko zgram na komputer z serwera i zeskanuje programem i ponownie wgram na serwer? dobrze kombinuję?, problem tkwi jakim programem? Możecie pomóc proszę jaki polecacie skuteczny.

Pozdrawiam

0 5
  • #3 03 Lut 2016 12:58
    PC_Majster_Unix
    Poziom 14  

Na jakim systemie operacyjnym masz serwer?
    Czy masz dobrą zaporę sieciową?
    Ja na twoim miejscu odpaliłbym domeny na zaszyfrowanych łączach administracyjnych DNS dla klienta i zaszyfrowanych maszynach wirtualnych.
    Oraz zatroszczyłbym się o minimum 48 znakowe zaawansowane hasła, i nieskończony ciąg zapór.
    Chyba że to klient zawinił konfigurując domenę zawirusowanym sprzętem.

0
  • #4 03 Lut 2016 15:24
    stawnasto
    Poziom 19  

Witam
    Serwer mam na współdzielonym wirtualnym serwerze na https://biznes-host.pl/ na linuxie co do zapory sieciowej to po stronie laptopa to mam routr dlink dir 645 + comodo firewall internet security, co do odpalenia domen na zaszyfrowanych łączach administracyjnych DNS dla klienta i zaszyfrowanych maszynach wirtualnych to to idzię zrobić z poziomu panela direct admin na serwerze??
    Pozdrawiam

0
  • #5 03 Lut 2016 16:39
    Kolobos
    Spec od komputerów

Co to niby zmieni? Nawet usuniecie infekcji pomoze tylko na chwile. Dziurawa joomla + dziurawe dodatki i zaraz bedzie to samo co wczesniej.

0
  • #6 03 Lut 2016 17:42
    stawnasto
    Poziom 19  

Skasowałem wszystkie dorzucone pliki, teraz z cmsów mam 2 joomle, jedną najnowszą 3.4.8 z aktualnymi dodatkami, drugą 2.5.28-2 z aktualnymi dodatkami, tej drugiej joomli z poziomu serwera mogę tylko zaktualizować do 2.5.28-2, do 3.4.8 niestety pewnie tylko ręcznie :( .

Zobaczymy może pomoże

0