Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C++ - Czy taki zapis jest poprawny ?

brancek 03 Lut 2016 12:30 615 5
  • #1 03 Lut 2016 12:30
    brancek
    Poziom 12  

void setup(){}

void loop() {

deklaracja zmiennych

while true {

program główny

}
    }

0 5
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 03 Lut 2016 12:46
    Imekxus
    Poziom 17  

to while true to chyba tak powinno być while(true) { kod }

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 03 Lut 2016 12:51
    brancek
    Poziom 12  

tak tak, chodziło mi czy można w ten sposób zapętlić program ... nie wiem co program robi jak skończy loop() i zanim wykona to ponownie

0
  • #4 03 Lut 2016 17:13
    qrees
    Poziom 9  

Zakładam, ze to Arduino.

Po zakończeniu "loop", program wykona "loop" ponownie, łącznie z deklaracją zmiennych.
    Są dwie możliwości, zadeklarować zmienne poza "loop" lub
    zrobić tak jak zrobiłeś, czyli z nieskończoną pętlą.
    W przypadku Arduino stosuje się, raczej pierwszą metodę, przykładowo:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #5 03 Lut 2016 20:55
    brancek
    Poziom 12  

Rozumiem, mój problem (właśnie z Arduino) polega na tym, że chciałbym skorzystać ze zmiennej w różnych procedurach programu, jednak mogę ją zadeklarować tylko jako referencję zainicjowaną danymi, o ilości i wielkości których, kompilator nie wie.
    Dane mogą powstać w void setup(), albo przed nieskończoną pętlą w loop(). W tym otatnim przypadku referencja już mogłaby być używana w procedurach jako parametr. Może to jednak można zorganizować bardziej elegancko.

0
  • #6 03 Lut 2016 22:59
    qrees
    Poziom 9  

Jeżeli nie wiesz ile będzie potrzebne pamięci, można przydzielić ją dynamicznie w trakcie działania programu za pomocą operatora "new" (w przypadku Arduino).

Prostszym rozwiązaniem jest w przypadku mikrokontrolerów, założenie pewnego maksymalnego rozmiaru jakiś może być potrzebny i zadeklarowanie zmiennej (tablicy?) o takim właśnie rozmiarze. Programując mikrokontroler wiemy ile jest dostępnej pamięci i na ile możemy sobie pozwolić, więc takie rozwiązanie jest najczęściej ok.

0