Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz czy płyta główna ?

03 Lut 2016 12:48 489 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Problem z moim komputerem polega na tym, że po skanowaniu systemu Avastem i jego restarcie komp padł... Tzn. 'działał' ale na monitorze nie pojawiał się obraz. Po odłączeniu karty graficznej NVIDIA GeForce GT440 i podłączeniu monitora do zintegrowanej karty wszystko działa. Ram jest dobry i karta graficzna też (sprawdzona w innym kompie). Sam posiadam zasilacz iBox SL-8500BTX. Komp sprawdzony na innym zasilaczu (jakimś nie żadnym super). Gdy karta GeForce jest włożona a monitor podłączony pod zintegrowaną to obrazu też nie ma...
    Komputer dotychczas działał kilka lat bez problemów.
    Proszę o pomoc bo już mi ręce opadają...
    Z góry dziękuję! :-)
    Ps. Płyta główna GIGABYTE A55M-DS2
  • Poziom 2  
    Czyli prawdopodobnie padło coś w płycie głównej związanego z portem PCI-E ?
    Karta na 100% jest dobra. A zasilacz... Przez ponad 2 lata działał :D

Ps. Dziękuję za tak szybką odpowiedź :-)
  • Poziom 19  
    yrvin napisał:
    Czyli prawdopodobnie padło coś w płycie głównej związanego z portem PCI-E ?

Na 90% tak, możesz też spróbować podpiąć inną kartę graficzną pod swoją płytę główną, wtedy będziesz miał 100% pewności, ale prawdopodobnie czeka cię jej wymiana.

yrvin napisał:
    A zasilacz... Przez ponad 2 lata działał

Sam siedzę na takim nierenomowanym zasilaczu już 6 lat ;) ale jest prawdopodobieństwo, że może się on w każdej chwili spalić, a wraz z nim reszta komponentów, także ja zamówiłem już nowy ;)
  • Poziom 2  
    Pod mój komp podpiąłem kartę kuzyna (co prawda dokładnie taką samą) i też nie działała... Czyli płyta główna do wymiany... :-(
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Niestety taki już ten sprzęt jest, popatrz również zasilacze, na Allegro są Fortron 400W z gwarancja po jakieś 50-60zł, myślę, że niedrogi interes, a warto było by się zabezpieczyć.
  • Poziom 2  
    Okej. Dziękuję za rozwiązanie problemu i za cenne rady :-)