Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens plus 7201 - Po uruchomieniu nie zaczyna pracować

ridox112 03 Feb 2016 13:30 1131 11
 • #1
  ridox112
  Level 8  
  Witam. Od roku jestem posiadaczem pralki Siemens Siwamat Plus 7201. Jak do tej pory nie było z nią problemu, aż do teraz.

  Jakiś czas temu dziewczyna powiedziała że pralka nie chce działać. No i faktycznie, nie ruszała z działaniem. Mimo wszystko, wyłączyłem ją, ruszyłem bębnem od środka ( delikatnie, można rzec że przewróciłem ubrania w nim tylko ) i zamknąłem pokrywę. I zadziałała.

  Dzisiaj jednak nie ma mowy o podobnym cudzie naprawy tej pralki. Nie chce ruszyć i tyle. Pali się tylko dioda oznaczająca, że pralka jest włączona - ani nie pobiera wody, ani nie pracuje.

  Co może być przyczyną? Warte naprawy?
  Osobiście nie znam się na pralkach ani na grzebaniu w nich.
 • #2
  ridox112
  Level 8  
  A czy ktoś ma jakieś zorientowanie, jak się dostać do drugiej strony pralki?

  Chodzi mi o to, że w momencie gdy zdejmę lewą płytę obudowy pralki która jest bezproblemowa, to mogę się dostać tylko do jednej śruby na silniku. Próbowałem się dostać do tej drugiej strony jednak w tym miejscu obudowa pralki jest połączona z całą resztą - jest całościowa.

  To stanowi dla mnie mały problem, gdyż nie wiem jak się do niej zabrać. Po dokładniejszych oględzinach wychodziło mi na to, że pralkę bym musiał rozebrać praktycznie na części by zdjąc ową obudowę.

  Dodam tylko, że silnik jest umiejscowiony z tyłu, na dole pod bębnem. Na jednym z filmów instruktażowych jak to zrobić silnik jest umieszczony z boku, co nie robi takiego problemu.

  Dodatkowo martwię się o 4 "stabilizatory" które są przykręcone od dołu do pralki.

  Jest może coś, co omijam? Jakiś inny, dużo prostszy sposób by się tam dobrać?  @ EDIT

  Po rozebraniu pralki doszedłem do takiego stopnia:
  Siemens plus 7201 - Po uruchomieniu nie zaczyna pracować
  A tak oto wygląda silnik:
  Siemens plus 7201 - Po uruchomieniu nie zaczyna pracować

  Pytanie jest następujące - z jednej strony mam tylko tą śrubę utrzymującą silnik. Nie ma żadnej innej z drugiej strony. Po odkręceniu jej mimo wszystko silnik ani drgnie. Co tu jeszcze trzyma silnik w miejscu? I obejrzałem go z każdej strony, gdzie znajdują się w nim szczotki?
 • #3
  Kubus1842
  Level 14  
  Jak dla mnie to do szczotek można śmiało się dobrać od dołu pralki. Zapoznaj się ze zdjęciami zamieszczonymi chociaż by na elektrodzie gdzie dokładnie znajdują się szczotki na silniku i jak odkręcić szczotkotrzymacz.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  ridox112
  Level 8  
  Czyli mówisz, że wystarczy tą jedną śrubę odkręcić i silnik przy delikatnej pomocy wyjdzie? Jutro spróbuję, dzisiaj starałem się dobrać do tej śruby to przekonałem się tylko jak beznadziejne mam klucze.

  Co do silnika, to oto zdjęcie naklejki. Ciężko było się dostać do tego, ale mam.
  Siemens plus 7201 - Po uruchomieniu nie zaczyna pracować
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  ridox112
  Level 8  
  Szczotki są okej, udało mi się jeszcze dzisiaj jakoś dostać do tego silnika. Oto zdjęcia szczotek.

  Ostatnie zdjęcie to szczotka lekko dociśnięta, by ukazać ile jej jest. Na pierwszych dwóch zdjęciach są w normalnym poziomie.
  Gdzie dalej mogę szukać problemu?


  Siemens plus 7201 - Po uruchomieniu nie zaczyna pracować Siemens plus 7201 - Po uruchomieniu nie zaczyna pracować Siemens plus 7201 - Po uruchomieniu nie zaczyna pracować
 • Helpful post
  #8
  Paw_el

  Home appliances specialist
  ridox112 wrote:
  Mimo wszystko, wyłączyłem ją, ruszyłem bębnem od środka ( delikatnie, można rzec że przewróciłem ubrania w nim tylko ) i zamknąłem pokrywę. I zadziałała.

  Witam.
  Może problem tkwi w blokadzie klapy?
 • #9
  ridox112
  Level 8  
  Zamknięcie klapy wydaje się okej, gdyż zamyka się bez problemu. Gdy otwieram, też otwiera się jak należy (odbija dość mocno do góry).

  Chyba że masz na myśli coś innego?
 • #10
  User removed account
  Level 1  
 • #11
  ridox112
  Level 8  
  Teraz mam następujący problem z silnikiem - po ponownym montażu silnika w pralce i założeniu paska, w momencie gdy chciałem sprawdzić czy oby wszystko siedziało na swoim miejscu to był strasznie głośny.

  Gdy kręciłem tak, było to dosyć głośne huczenie. W momencie zdjęcia paska i powolniejszego poruszania dźwięk przypominał "grzechotkę".

  Co tym razem? Teoretycznie nic z nim nie zrobiłem, poza odkręceniem szczotek. A te siedzą dobrze. Nie był też rzucany ani potrząsany, tym bardziej uderzany młotkiem w celach ... naprawczych.

  Wydaje mi się że dźwięk wydobywa się z tej strony, co są umieszczone szczotki. Ale nawet po ich odkręceniu dźwięk nadal się utrzymuje.
 • #12
  User removed account
  User removed account