Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens plus 7201 - Po uruchomieniu nie zaczyna pracować

ridox112 03 Lut 2016 13:30 735 11
  • #1 03 Lut 2016 13:30
    ridox112
    Poziom 4  

Witam. Od roku jestem posiadaczem pralki Siemens Siwamat Plus 7201. Jak do tej pory nie było z nią problemu, aż do teraz.

Jakiś czas temu dziewczyna powiedziała że pralka nie chce działać. No i faktycznie, nie ruszała z działaniem. Mimo wszystko, wyłączyłem ją, ruszyłem bębnem od środka ( delikatnie, można rzec że przewróciłem ubrania w nim tylko ) i zamknąłem pokrywę. I zadziałała.

Dzisiaj jednak nie ma mowy o podobnym cudzie naprawy tej pralki. Nie chce ruszyć i tyle. Pali się tylko dioda oznaczająca, że pralka jest włączona - ani nie pobiera wody, ani nie pracuje.

Co może być przyczyną? Warte naprawy?
    Osobiście nie znam się na pralkach ani na grzebaniu w nich.

0 11
  • #2 03 Lut 2016 14:03
    ridox112
    Poziom 4  

A czy ktoś ma jakieś zorientowanie, jak się dostać do drugiej strony pralki?

Chodzi mi o to, że w momencie gdy zdejmę lewą płytę obudowy pralki która jest bezproblemowa, to mogę się dostać tylko do jednej śruby na silniku. Próbowałem się dostać do tej drugiej strony jednak w tym miejscu obudowa pralki jest połączona z całą resztą - jest całościowa.

To stanowi dla mnie mały problem, gdyż nie wiem jak się do niej zabrać. Po dokładniejszych oględzinach wychodziło mi na to, że pralkę bym musiał rozebrać praktycznie na części by zdjąc ową obudowę.

Dodam tylko, że silnik jest umiejscowiony z tyłu, na dole pod bębnem. Na jednym z filmów instruktażowych jak to zrobić silnik jest umieszczony z boku, co nie robi takiego problemu.

Dodatkowo martwię się o 4 "stabilizatory" które są przykręcone od dołu do pralki.

Jest może coś, co omijam? Jakiś inny, dużo prostszy sposób by się tam dobrać?

@ EDIT

Po rozebraniu pralki doszedłem do takiego stopnia:
    A tak oto wygląda silnik:

Pytanie jest następujące - z jednej strony mam tylko tą śrubę utrzymującą silnik. Nie ma żadnej innej z drugiej strony. Po odkręceniu jej mimo wszystko silnik ani drgnie. Co tu jeszcze trzyma silnik w miejscu? I obejrzałem go z każdej strony, gdzie znajdują się w nim szczotki?

0
  • #3 03 Lut 2016 16:53
    Kubus1842
    Poziom 14  

Jak dla mnie to do szczotek można śmiało się dobrać od dołu pralki. Zapoznaj się ze zdjęciami zamieszczonymi chociaż by na elektrodzie gdzie dokładnie znajdują się szczotki na silniku i jak odkręcić szczotkotrzymacz.

0
  • #4 03 Lut 2016 19:50
    2679157
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 03 Lut 2016 20:10
    ridox112
    Poziom 4  

Czyli mówisz, że wystarczy tą jedną śrubę odkręcić i silnik przy delikatnej pomocy wyjdzie? Jutro spróbuję, dzisiaj starałem się dobrać do tej śruby to przekonałem się tylko jak beznadziejne mam klucze.

Co do silnika, to oto zdjęcie naklejki. Ciężko było się dostać do tego, ale mam.

0
  • #6 03 Lut 2016 20:43
    2679157
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 03 Lut 2016 21:01
    ridox112
    Poziom 4  

Szczotki są okej, udało mi się jeszcze dzisiaj jakoś dostać do tego silnika. Oto zdjęcia szczotek.

Ostatnie zdjęcie to szczotka lekko dociśnięta, by ukazać ile jej jest. Na pierwszych dwóch zdjęciach są w normalnym poziomie.
    Gdzie dalej mogę szukać problemu?

Siemens plus 7201 - Po uruchomieniu nie zaczyna pracować Siemens plus 7201 - Po uruchomieniu nie zaczyna pracować Siemens plus 7201 - Po uruchomieniu nie zaczyna pracować

0
  • Pomocny post
    #8 03 Lut 2016 21:15
    Paw_el

Specjalista AGD

ridox112 napisał:
    Mimo wszystko, wyłączyłem ją, ruszyłem bębnem od środka ( delikatnie, można rzec że przewróciłem ubrania w nim tylko ) i zamknąłem pokrywę. I zadziałała.

Witam.
    Może problem tkwi w blokadzie klapy?

0
  • #9 04 Lut 2016 08:09
    ridox112
    Poziom 4  

Zamknięcie klapy wydaje się okej, gdyż zamyka się bez problemu. Gdy otwieram, też otwiera się jak należy (odbija dość mocno do góry).

Chyba że masz na myśli coś innego?

0
  • #10 04 Lut 2016 17:57
    skryn
    Admin grupy AGD

ridox112 napisał:
    Zamknięcie klapy wydaje się okej, gdyż zamyka się bez problemu. Gdy otwieram, też otwiera się jak należy (odbija dość mocno do góry).

Chyba że masz na myśli coś innego?

Zepsutą blokadę klapy masz Kolego, tak, jak pisał poprzednik. To norma w tym typie.
    Nie kombinuj więcej, bo zepsujesz fajny sprzęt.
    Szukaj gdzieś na alle.., czy innej tablicy, sprawnej blokady klapy, bo nowa kosztuje dwa razy więcej, niż sprzęt Twój sprzed prawie ćwierćwiecza.

ridox112 napisał:
    Nie chce ruszyć i tyle. Pali się tylko dioda oznaczająca, że pralka jest włączona - ani nie pobiera wody, ani nie pracuje.

I wszystko w temacie. J/w.

0
  • #11 04 Lut 2016 23:13
    ridox112
    Poziom 4  

Teraz mam następujący problem z silnikiem - po ponownym montażu silnika w pralce i założeniu paska, w momencie gdy chciałem sprawdzić czy oby wszystko siedziało na swoim miejscu to był strasznie głośny.

Gdy kręciłem tak, było to dosyć głośne huczenie. W momencie zdjęcia paska i powolniejszego poruszania dźwięk przypominał "grzechotkę".

Co tym razem? Teoretycznie nic z nim nie zrobiłem, poza odkręceniem szczotek. A te siedzą dobrze. Nie był też rzucany ani potrząsany, tym bardziej uderzany młotkiem w celach ... naprawczych.

Wydaje mi się że dźwięk wydobywa się z tej strony, co są umieszczone szczotki. Ale nawet po ich odkręceniu dźwięk nadal się utrzymuje.

0
  • #12 05 Lut 2016 19:58
    2679157
    Użytkownik usunął konto