Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie sygnału audio z wieży.

zibitrend 03 Lut 2016 14:33 531 3
  • #1 03 Lut 2016 14:33
    zibitrend
    Poziom 2  

Witam! Poniższa treść pytania oczywiście wskazuje na laika i to wybaczcie :D , ale potrzebuję podpowiedzi mądrzejszych od siebie.
    Stawiam dom (bez chwalenia się ;-)). Do tego domu wniosę wieżę YAMAHA z amplitunerem RX-V363. Obecnie używam jej jako kina domowego z platformą Cyfrowego Polsatu. Sygnał audio rozprowadzony na 5 głośników (standard bez bas).
    W nowej chacie chciałbym móc włączyć płytę czy radio i móc sterować rozdziałem sygnału audio w taki sposób, aby w poniższych pomieszczeniach jednocześnie ale i oddzielnie można było płyty czy radia słuchać:
    1. salon - 5 dotychczasowych głośników;
    2. pomieszczenie nr 1, nr 2 i nr 3 - po jednym głośniku;
    3. pomieszczenie nr 4 - 2 głośniki.
    Jeśli może być problem z mocą wzmacniacza, to jednoczesne słuchanie we wszystkich pomieszczeniach mogę sobie darować ;-).
    Podpowiedzcie, narysujcie, zanegujcie, ale pomóżcie. Boję się kombinować po omacku, żeby sprzętu nie naruszyć.
    Pozdrawiam forumowiczów

0 3
  • #2 03 Lut 2016 14:42
    UL7855
    Poziom 21  

Chcesz żeby ktoś zrobił projekt pod płaszczykiem "porady" - tak to widzę. Gdzie wkład własny? :wink:

0
  • #3 03 Lut 2016 19:23
    Zbigniew 400
    Poziom 35  

Ja bym zastosował dodatkowe wzmacniacze do tych głośników i po kłopocie.

0
  • #4 05 Lut 2016 12:11
    zibitrend
    Poziom 2  

UL7855 napisał:
    Chcesz żeby ktoś zrobił projekt pod płaszczykiem "porady" - tak to widzę. Gdzie wkład własny? :wink:

O! Popatrz, jak bardzo mi byłeś pomocny! Szukam porady i dostałem... Dzięki

Dodano po 2 [minuty]:

Zbigniew 400 napisał:
    Ja bym zastosował dodatkowe wzmacniacze do tych głośników i po kłopocie.

Ok. Dodatkowe wzmacniacze. Ale same w sobie nie pozwolą mi sterować rozdziałem sygnału... Trzeba mi jakiegoś ustrojstwa, które przełącznikiem będzie wskazywało, które głośniki załączam. Jest coś takiego? Pozdrawiam

0