Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DrayTek Vigor2700G Jak skonfigurować wifi? INEA

staichu 03 Lut 2016 18:27 588 3
  • #1 03 Lut 2016 18:27
    staichu
    Poziom 2  

Witam, od dwóch dni cieszę się internetem od INEA. Dostałem od nich router HUAWEI EchoLife HG8245H, mam w nim wyłączone wifi, ponieważ znajduje się on w garażu. Mam drugi router stary ale jary DrayTek Vigor2700G który połączyłem z tym od INEI kablem ethernetowym w celu uzyskania wifi. I tu pojawiają się schody. W Drayteku wyłączyłem serwer DHCP i ustawiłem adres ip na 192.168.1.254. w Tym momencie mam internet na Drayteku ale tylko na jedno urządzenie wifi(te które pierwsze się połączy) i na komputer stacjonarny połączony bezpośrednio kablem. Wiem że INEA udostępnia mi dwa adresy ip, więc stąd dwa urządzenia mają tylko dostęp. Moje pytanie brzmi, czy da sie ustawić tego Drayteka by wifi było dostępne dla wielu urządzeń? Dodam że wszystkie pozostałe urządzenia łaczą sie z wifi tylko nie mają internetu.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za jakąś odpowiedź.

0 3
  • #2 04 Lut 2016 10:18
    janeczekkk
    Poziom 21  

Trzeba włączyć na tym drugim routerze serwer DHCP i ustawić odpowiednią pulę adresów (inne niż w przypadku routera głównego) oraz skonfigurować odpowiednio połączenie po LAN w drugim routerze.

0
  • #3 04 Lut 2016 12:12
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Vigor2700G to router adsl, nie rozdzielisz tym sygnału internet na wiele komputerów.

Potrzebujesz router WIFI ethernetowy, np wr841nd.

0
  • #4 04 Lut 2016 21:39
    staichu
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź, własnie dzisiaj tokowy nabyłem, wszystko śmiga aż miło.

Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo