Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja samochodowa GPS na Androidzie

fastdownload 03 Lut 2016 18:48 603 6
  • #1 03 Lut 2016 18:48
    fastdownload
    Poziom 9  

Dzień dobr;

Jeżeli nie ten dział proszę przenieść ale nie usuwać!

Mój tata chce żebym mu zamówił nawigacje samochodową, ale że ja na nawigacjach trochę mało się znam, jeżeli w ogóle, wiec proszę o doradzenie mi w wyborze. mam kilka wątpliwości:

1. Czy lepsza nawigacja jest na zablokowanym OSie czy otwartym (chodzi mi głównie o stabilność); bo wiem że na androidzie jest więcej możliwości ale jakoś nie mam przekonania do tego OSa, wydaje mi się że może wywalać do pulpitu, zawieszać się itp. ale z drugiej strony z Windows 6.0/7.0 miałem mało do czynienia i w sumie to nic nie wiem na jego temat.

2. Jaka aplikacja jest waszym zdaniem najlepsza auto mapa, google maps, here (chodzi o dojechanie z punktu A do B z możliwością dodania punktów pośrednich) itp..

aha i jeszcze jedno, możecie się wypowiadać o waszych doświadczeniach z GPS-ami jakie macie lub używacie.

znalazłem coś takiego ale jest na androidzie i trochę się boje że wyrzucę pieniądze w błoto ;/
    jeżeli chodzi o budżet to ta z linku to koszt ok 320 zł i to już jest trochę za dużo ale do przełknięcia

na razie to wszystko o co chciałem zapytać jak coś to poprawie

pozdrawiam.

0 6
  • #2 03 Lut 2016 19:21
    Onektus
    Poziom 20  

Witaj.
    Nie odpowiem na twoję pytania, jednak może nieco nakieruję.
    Czy Twój tata nie posiada telefonu na androidzie, lub nie planuję zakupić?
    Dzisiaj moduł GPS to standard aplikacje ku temu na androida są i to bardzo dobre.

0
  • #3 03 Lut 2016 19:40
    wojtek1234321
    Poziom 29  

fastdownload napisał:
    znalazłem coś takiego ale jest na androidzie i trochę się boje że wyrzucę pieniądze w błoto ;/
    jeżeli chodzi o budżet to ta z linku to koszt ok 320 zł i to już jest trochę za dużo ale do przełknięcia

Dokładnie to jeszcze nie wiem jak to jest, ale do tego "janosika" to chyba jest potrzebny dostęp do internetu, więc jakiś abonament, pakiet internetowy, lub coś podobnego związane z telefonią komórkową...chyba...
    Przecież w dzisiejszych czasach androidowe nawigacje można bez problemu uruchamiać na smartfonach i nie zachodzi potrzeba kupowania osobnego urządzenia, Prawie każdy smarfon posiada moduł GPS i prawie każdy już taki smartfon posiada, no chodziaż "prawie" robi różnicę...
    Co do urządzeń na WinCE to teraz nowe urządzenia prawie wszystkie mają tak jakby "otwarty system" którego nie trzeba odblokowywać, czyli w menu urządzenia jest możliwość wyboru ścieżki do programu nawigacyjnego lub do pulpitu który pozwoli nam używać rożnych programów nawigacyjnych.
    Wyjątkiem są urządzenia TomTom w ktorych tylko programy i mapy TomTom-a i żaden inny program nawigacyjny...

Dodano po 15 [minuty]:

fastdownload napisał:
    2. Jaka aplikacja jest waszym zdaniem najlepsza auto mapa, google maps, here (chodzi o dojechanie z punktu A do B z możliwością dodania punktów pośrednich) itp..

AutoMapa - dość dobry program, zarówno Androidowa jak i WinCE, jest dużo narzekających, choć na polskę uważam jako jedną z lepszych, najwieksza chyba baza adresowa, baza punktów POI, aktualizacje map 4 razy w roku, na Europę narzekają że dość dużo błędóww Polsce też ale dużo mniej, ale nie ma chyba programu który by był bezbłędny. AM dla mnie jest bardzo dobra, ale w tym programie jest taki kłopot dla niektórych że trzeba się "nauczyć" i poznać program gdyż jest tam dużo możliwości ustawień i niektórym użytkownikom sprawia problemy, bo chcieli by kliknąć i jechać.
    Mapy google maps, to chyba raczej tylko andoid i smartfon bo chyba konieczne jest połączenie z internetem, zaś programy które używają map Here to na WinCE raczej tyko iGO, z tym że na WinCE raczej nie ma możliwości zakupu aplikacji, zakup tylko jako przypisana do urządzenia, na Androida w sklepie Google chyba są jakieś apk-i.

0
  • #4 03 Lut 2016 19:53
    fastdownload
    Poziom 9  

Więc już dementuje:
    nawigacja w smartfonie nie wchodzi w grę ponieważ:
    1. mój ojciec nie chce smartfona;
    2. kiedyś miałem motorole milestone I i na niej różne nawigacje, działanie ich na tym telefonie pozostawiało bardzo wiele do życzenia, zawieszała się, telefon się restartował, gubił zasięg gps i nie raczył o tym poinformować itp. dlatego wolałbym urządzenie dedykowane do nawigowania a nie kombajn do wszystkiego.

Mam przekonanie że Windows jest bardziej stabilny od androida, ale na androidzie z kolei "można więcej"

Co innego gdybym kupował dla siebie, bo pewnie z czasem nauczyłbym się słuchać nawigacji jaka by nie była, ale że chodzi o mojego ojca to wole wyczerpać temat do końca żeby wybrać najlepszy kompromis ;p

0
  • #5 03 Lut 2016 19:55
    Onektus
    Poziom 20  

hmmm Oba systemy będą ok jednak na androida jest dużo darmowych nawigacji a na windowsa tzreba wszystkie kraść albo kupić za 3 cyfrowe kwoty

A co do twojego drugiego pod punktu te czasy już dawno przeminełły to były jeszcze słabe zabawki dziś wszystko działa jak należy

0
  • #6 03 Lut 2016 20:15
    wojtek1234321
    Poziom 29  

Jeżeli tak to z urządzeń z WinCE, dość dobrych radził bym Modecoma, MX 3, lub MX4 i do tego, jeżeli na polskę to Automapę, lub coś z TomTom-ów, tylko jak wyżej - na TomTom tylko i wyłącznie ich programy i mapy.
    Oczywiście na to urządzenie może być również iGO z mapami Here, lub z mapami TomTom pod iGO, ale iGo to jedynie "wersja testowa" (której tu nie polecam) a są takie dostępne i sieci...

Dodano po 6 [minuty]:

Onektus napisał:
    A co do twojego drugiego pod punktu te czasy już dawno przeminełły to były jeszcze słabe zabawki dziś wszystko działa jak należy

Oczywiście że teraz już androjdowe urządzenia i aplikacje do nawigacji nie mają tak wielkich błędów, i do tego są lepiej "wyposażone" w parametry techniczne na ktorych programy działają dużo szybciej i dość stabilnie. Używam tabletu Kiano Intelekt z androidem do nawigacji i czasami smartfona Huawei Y6 i nie ma żadnych problemów AM "śmiga" aż miło...

0
  • #7 10 Lut 2016 18:39
    fastdownload
    Poziom 9  

Kupiłem nawigacje modecom na windowsie, jak na razie działa bez większych problemów.

0