Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio MP 171 SPF - oprogramowanie do skanowania

03 Lut 2016 18:54 2355 3
  • Poziom 17  
    Witam.

Mam problem ze skanowaniem w sieci tzn. nie mogą w Ricohu 171 ustawić skanowania smb ponieważ jest wiele zabezpieczeń i skany są blokowane. Ustawiłem przez program cesar ftp ale w programie tym skan ustawia się po nazwie adresie IP. Po nazwie hosta nie można. Komputery często zmieniają sieć i za każdym razem adresy są inne więc skany też nie dojdą. Mógłbym prosić o pomoc w jakim programie ustawić skan żeby można było skanować po nazwie hosta oraz omijać zabezpieczenia ?

Pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    Skanować możesz jeszcze na maila albo przez sterownik TWAIN (potrzebujesz wtedy Network Connection Tool). Wówczas skanowanie trzeba zainicjować z poziomu komputera i programu np. IrfanView.

Pytanie, jakie to zabezpieczenia. Udostępnianie na hasło?
  • Poziom 17  
    Udostępnianie jest na hasło. Skanowanie twain też znam. Chciałbym ustawić skanowanie przez podobny program jak cesar ftp. W cesarze ustawia się po adresie IP. Chciałbym ustawić skan po nazwie hosta.
  • Poziom 17  
    Ustaw skan na mail i bedzie po kłopocie. Z doswiadczenia Ci powiem ze inne rozwiązanie bedzie kłopotliwe, co jakis czas cos. (chodzi mi o tego specyficznego klienta, a o maila admin raczej nie bedzie sie czepiał)