Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa poddasza - multiroom audio

adrian_krc 03 Lut 2016 21:11 423 0
 • #1 03 Lut 2016 21:11
  adrian_krc
  Poziom 8  

  Witam,

  Buduje/remontuję u siebie poddasze, jako że mam wszystko odkryte, to chciałbym okablować "wszystko co się da".. Na początku chciałbym poruszyć słuchania muzyki na kilku strefach niezależnie...

  1. Multiroom audio
  - 4 strefy (sypialnia, pokój, łazienka, kuchnia+salon)
  - Włączanie i wyłączanie muzyki w każdej strefie niezależne
  - Ściszanie i podgłaszanie w każdej strefie niezależnie
  - Planuje zastosować głośniki sufitowe, które będą zamontowane w sufitach podwieszanych z regipsu
  - Chciałbym tym sterować z laptopa po LAN lub WiFi, ze smartfona po WiFi
  Np. Na laptopie puszczam sobie muzykę na jakimś odtwarzaczu, np. winampie i słucham jej na głośnikach w którejś ze stref.

  Powyższe założenia to taka podstawa myśle. Czy dobrze narysowałem schemat instalacji głośników? Wymyśliłem coś takiego, że 4 przewody głośnikowe będą mi się schodzić w szafie rackowej, w której umieścił bym jakiś wzmacniacz/amplituner 4 strefowy z obsługą Ethernetu/wifi. Wtedy ten wzmacniacz bym sobie skrosował do switcha. Czy w takim połączeniu jak napisałem będzie możliwość niezależnego sterowania strefami z poziomu laptopa lub smartfona?

  Czy może czegoś brakuje, żeby to działało? Ewentualnie macie jakieś inne pomysły jak to zrealizować? Oczywiście z kosztami też się liczę.

  Jakby powyższe udało się zrealizować, to chciałbym, żeby była możliwość oglądania filmu na TV, a dźwięk, żeby był słyszany na głośnikach z danej strefy. Np. W sypialni jak włącze TV, to żeby grały głośniki ze strefy 1. Dodam, że do każdego TV pociągnąłem już linie LAN S/FTP kat. 6A

  Załączam narysowany schemat poglądowy https://drive.google.com/open?id=0B71TpMrRKXHKU3RfdElBcWd2S3c

  0 0