Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa Z12XE wymiana sterownika silnika

03 Lut 2016 21:15 2694 5
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.Jako że padł sterownik Z12XE Motronic ME1.5.5 ,niezbędna była jego wymiana. Sterownik kupiłem używany(wylogowany przed zdemontowaniem). Adaptacji (ponownego logowania) przeprowadziłem za pomocą Tech2. Wszystko przeszło rzekomo pomyślnie ale kontrolka(autko z kluczykiem) cały czas się świeciła. Brak błędów w module blokady rozruchu czy innych. Autko odpaliło lecz na drugi dzień, wsiadam a kontrolka miga, auto nie odpala.W module IMMO- brak synchronizacji. Resetuje blokadę , ECU i synchronizuje wszystko razem...autko odpala i znowu to samo. Zaznaczam że przeprowadziłem procedurę w TIS-ie replace and reprogram ECU(wgrany drugi soft) z VIN-em auta. Nie kapuje o co chodzi...dlaczego następnego dnia sam z siebie sie rozbraja. Miał ktoś podobny problem?Chyba że zapomniałem o czymś, nie raz resetowałem moduły i nigdy nie było problemu.
  • Poziom 21  
    Miałem podobny problem ale z innym sterownikiem i winny był eprom..
  • Poziom 34  
    Albo ee w ecu albo gdzie indziej i gubi synchro,a nawet i problem z canem.
  • Poziom 10  
    Piszesz kolego oczywiście o puszce immo, zresztą na drugi dzień to immo wywala błędy o braku synchronizacji z kluczykami i ECU? Dziwne, resetuje sie, programuje a na starym ECU(który na tyle żyje by czasami działał) samochód chodzi a lampka gaśnie. Oczywiście stary wylogowałem przed wymianą na drugi.
  • Poziom 10  
    Wykonałem reset wszystkich modułów. Nadal sie świeci lampka (autko z kluczem chodź zdaje sie że ona nie sygnalizuje tylko immo), auto stało dzień nie odpalane. Narazie odpala bez problemu i jeździ. Zobaczymy co będzie dalej. Mam pytanie...czy jest jakiś licznik wylogowań?W zasadzie nigdzie sie nie doczytałem, ale kiedyś padło takie pytanie. Ktoś powiedział ze jest...tylko ile razy i czy wogule jest? Czy jeśli kupujemy nie wylogowany taki sterownik a okaże sie że próbowano sie zalogować ze złym PIN-em (oczywiście sterownik sie blokuje i na początku zlicza 20min potem 40 następnie chyba 1:20 do ponownej próby wniesienia prawidłowego kodu) , czy próbował ktoś taki sterownik podpinać pod carprog-a w celu uzyskania PIN-a i zresetowania go?W zasadzie posiadam taki sterownik i zablokowany jest na godzinę i 20min a carprog nie łączy się z nim.
  • Poziom 10  
    Temat uważam za zamkniety. Auto do tej pory jeździ i ma sie dobrze. Dziekuje wszystkim za pomoc.