Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa Z12XE wymiana sterownika silnika

sasza16 03 Feb 2016 21:15 4446 5
 • #1
  sasza16
  Level 11  
  Witam wszystkich.Jako że padł sterownik Z12XE Motronic ME1.5.5 ,niezbędna była jego wymiana. Sterownik kupiłem używany(wylogowany przed zdemontowaniem). Adaptacji (ponownego logowania) przeprowadziłem za pomocą Tech2. Wszystko przeszło rzekomo pomyślnie ale kontrolka(autko z kluczykiem) cały czas się świeciła. Brak błędów w module blokady rozruchu czy innych. Autko odpaliło lecz na drugi dzień, wsiadam a kontrolka miga, auto nie odpala.W module IMMO- brak synchronizacji. Resetuje blokadę , ECU i synchronizuje wszystko razem...autko odpala i znowu to samo. Zaznaczam że przeprowadziłem procedurę w TIS-ie replace and reprogram ECU(wgrany drugi soft) z VIN-em auta. Nie kapuje o co chodzi...dlaczego następnego dnia sam z siebie sie rozbraja. Miał ktoś podobny problem?Chyba że zapomniałem o czymś, nie raz resetowałem moduły i nigdy nie było problemu.
 • #2
  marcin_70
  Level 21  
  Miałem podobny problem ale z innym sterownikiem i winny był eprom..
 • #3
  jokerro
  Level 34  
  Albo ee w ecu albo gdzie indziej i gubi synchro,a nawet i problem z canem.
 • #4
  sasza16
  Level 11  
  Piszesz kolego oczywiście o puszce immo, zresztą na drugi dzień to immo wywala błędy o braku synchronizacji z kluczykami i ECU? Dziwne, resetuje sie, programuje a na starym ECU(który na tyle żyje by czasami działał) samochód chodzi a lampka gaśnie. Oczywiście stary wylogowałem przed wymianą na drugi.
 • #5
  sasza16
  Level 11  
  Wykonałem reset wszystkich modułów. Nadal sie świeci lampka (autko z kluczem chodź zdaje sie że ona nie sygnalizuje tylko immo), auto stało dzień nie odpalane. Narazie odpala bez problemu i jeździ. Zobaczymy co będzie dalej. Mam pytanie...czy jest jakiś licznik wylogowań?W zasadzie nigdzie sie nie doczytałem, ale kiedyś padło takie pytanie. Ktoś powiedział ze jest...tylko ile razy i czy wogule jest? Czy jeśli kupujemy nie wylogowany taki sterownik a okaże sie że próbowano sie zalogować ze złym PIN-em (oczywiście sterownik sie blokuje i na początku zlicza 20min potem 40 następnie chyba 1:20 do ponownej próby wniesienia prawidłowego kodu) , czy próbował ktoś taki sterownik podpinać pod carprog-a w celu uzyskania PIN-a i zresetowania go?W zasadzie posiadam taki sterownik i zablokowany jest na godzinę i 20min a carprog nie łączy się z nim.
 • #6
  sasza16
  Level 11  
  Temat uważam za zamkniety. Auto do tej pory jeździ i ma sie dobrze. Dziekuje wszystkim za pomoc.