Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie kupić prowadnice, sanki do szlifierki kątowej 230mm ale nie firmy bosch

04 Lut 2016 01:27 4566 7
  • Poziom 12  
    Musze wyciąć w ścianie otwór, ściana ma 15 cm grubości więc potrzebne będą ciecia z 2 stron.
    Wiem ze trzeba wiertarką nawiercić otwory wylot, ale pomimo tych otworów gdy się nie wstrzele w to samo cięcie to beton tak szybko nie odpadnie. Nie chce walić młotem.

Chciałbym zminimalizować ryzyko minięcia się cięć oraz krzywego wycięcia więc pomyślałem że zakupie prowadnice do szlifierek kątowych z tarczami 230mm.

Jedyne jakie znalazłem to prowadnice z króćcem do odsysania pyłu i to w cenie 3 krotnie przewyższającym cene szlifierki. I nic innego nie mogłem znaleźć. To dziwne że nie ma więcej produktów tego typu.

Znalazłem też szlifierke z prowadnicą ale cena powyżej 2,5k odstrasza
    Gdzie kupić prowadnice, sanki do szlifierki kątowej 230mm ale nie firmy bosch

Może ktoś z was ma jakiś pomysł jak zrobić prowadnice żeby pewnie wyciąć linie prostą z zachowaniem kątów cięć.
  • Poziom 31  
    Tniesz z jednej strony, wiercisz 4 otwory w rogach na wylot, dalej tłumaczyć nie trzeba? Zachowanie kątów prostych przy wierceniu i nacinaniu nie jest żadna filozofią i nie potrzeba do tego specjalistycznych urządzeń. Gdy zachowasz kąty proste to musi się zgadzać.
    Proste jak nie powiem co.
  • Poziom 12  
    wędkarzStoLica przeczytaj mój post jeszcze raz.

wyobraź sobie jak z jednej strony tarcza pójdzie w lewo a z drugiej strony pójdzie w prawo
    nie będzie prześwitu, wiercenie nawet 40 otwórów nic nie da. no chyba że masz na myśli przewiercenie się wiertarką wzdłuż lini cięć.

Nawet minimalne odchylenie przełoży się na kilkunastu milimetrowy przeskok.
    Cięcie nawet najlepszą tarczą w żelbecie to nie jak pisanie długopisem po tablicy więc jak się cięcia idealnie nie zgrają to trzeba będzie walić młotem a tego chce uniknąć.
  • Poziom 29  
    Mimo wszystko bym spróbował bez prowadnic, skoro ich nie możesz dostać tanio.
    Tak jak pisał kolega - to nie jest żadna filozofia przyłożyć prostopadle tarczę do ściany. Reszta pójdzie sama, chyba że nigdy w życiu nie miałeś do czynienia z szlifierka kątową, bo takie odnoszę wrażenie na podstawie Twoich wątpliwości.
    Jak wytniesz z jednej strony, w miejscach krzyżowania się linii cięć nawierć otwory prostopadle. Z drugiej strony połącz te otwory liniami na ścianie i tnij.
    Jeżeli pomylisz się o kilka mm, to lekko pukając młotkiem samo wyleci. Nie spodziewaj się, że to będzie wycięte jak laserem.
  • Poziom 14  
    Wiercenie jest o tyle lepsze że nie uszkodzisz rogów tarczą by zachować głębokość w rogach, wiertarką czy szlifierką i tak jeden syf...

ps. 99% maszyn ma możliwość zamontowania rączki w innej pozycji... gotowy sposób na zrobienie 'prowadnicy' samemu, ostatnio w swojej makitce fi125 frezowałem w płaskowniku rowek w węższej krawędzi, skleciłem na szybko stoliczek, przykręciłem śrubami właśnie w miejscach gdzie można wkręcić rączkę i tylko wsuwałem płaskownik przed tarcze.
  • Poziom 26  
    Nie ta szlifierka nie ta tarcza. Takim narzędziem nie wytniesz otworu w 15 cm betonie.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Cytat:
    Tak jak pisał kolega - to nie jest żadna filozofia przyłożyć prostopadle tarczę do ściany.

może i zrobienie podczas cięcia 10 cm nie jest problem żeby utrzymać prostopadle ale jak się tnie linie na otwór drzwiowy to trzeba wykonać cięcie o długości 17 metrów ! (4 x 2m i 10 x 90 cm).

Cytat:
    Nie ta szlifierka nie ta tarcza. Takim narzędziem nie wytniesz otworu w 15 cm betonie.

Tarcza 230 mm że jest to za mało ?
    Jak sprawdzałem zakres cieć to około 9 cm więc tnąc z dwóch stron jest szansa na przecięcie ściany.
    Tarcza będzie się blokować i nie wiem czy utrzymam szlifierkę o mocy 2400W w ręku gdy przez przypadek tarcza się zblokuje. Ta prowadnica to by zapewniła stabilną prace bez blokady tarczy. Dziwie się że żadna firma nie handluje tanimi prowadnicami do szlifierek.

Po długich rozważaniach zdecydowałem się nie kupować tarczy i szlifierki tylko zlecić to firmie. Znalazłem kogoś kto ma piłe hilti na mokro 7,5 kW i w cenie 700 zł potnie na 6 klocków z osadzeniem ościeżnicy.
  • Poziom 26  
    bartek24m napisał:
    Cytat:

Tarcza 230 mm że jest to za mało ?
    Jak sprawdzałem zakres cieć to około 9 cm więc tnąc z dwóch stron jest szansa na przecięcie ściany.

Nie napisałem Ci, że tarcza jest za mała. Nie chodzi o średnicę. Chodzi o samą tarczę. Tarczą ścierną na której napisane jest "stone" czy nawet "concrete" jest wręcz niemożliwym przeciąć cienki, marny i lichy beton. Normalnego, tzn. o właściwych proporcjach cementu i kruszywa betonu te tarcze nawet nie ruszą. Wytworzona w tracie próby cięcia temperatura działa destrukcyjnie na lepiszcze tarczy i tarcza w oka mgnieniu zaczyna się topić. Wysokie obroty to wychładzają, ale to co się stopiło, skutecznie zakleja pory między ścierniwem. Gorąca na obwodzie tarcza traci swoją sztywność i zaczyna się jej wibracja przenosząca się na szlifierkę. Nieodsunięcie w porę tarczy od "ciętego" materiału powoduje zazwyczaj jakieś niedobre skutki, których rozerwanie lub odspojenie się jej fragmentu nie jest rzadkością. Dobrze zrobiłeś biorąc do tego firmę. Gdyby to nie był beton a cegła lub piaskowiec, dałbyś radę, choć wcześniej musiałbyś poćwiczyć.
    Pozdrawiam