Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie amplitunera Denon AVR-X2200W do wzmacniacza NAD C372

bucinek 04 Lut 2016 02:42 1539 9
  • #1 04 Lut 2016 02:42
    bucinek
    Poziom 2  

Witam, mam problem z podłączeniem Denona avr-x2200w z NADem c372 w kinie domowym.
    Chciałem podłączyć to w taki sposób, aby źródłem sygnału był Denon, zasilający wszystkie kolumny, oprócz frontów, natomiast fronty w kinie napędzał NAD.
    Kupując sprzęt liczyłem na to, że podłącze go (po prostu) wyjściem pre out z Denona do main in w NAD.
    Niestety po takim połączeniu nie ma dźwięku i nie wiem w czym problem. Czy po stronie Denona - zła konfiguracja wyjścia (on ma coś takiego jak main zone i zone2), czy po stronie NADa - może coś z tymi zworkami z tyłu, lub ich brakiem (zworki wyciągnąłem i w ich miejsce podłączyłem kable).
    Dodam tylko, że po tym podłączeniu (i odłączeniu zworek) NAD nie gra również z innych źródeł - np. CD. Z kolumn wydobywa się tylko b. cichy pisk.
    Dzięki z jakąkolwiek pomoc.

0 9
  • #2 04 Lut 2016 13:23
    agraba
    Poziom 19  

Witam,
    Zworki musisz podłączyć z powrotem. Wyjście pre-out ZONE2 połączyć z wejściem np video. Na pilocie musisz uruchomić odtwarzanie w strefie ZONE2 (patrz instrukcja str. 136). NAD-a ustawiasz na wejście video, odpowiednio regulujesz dźwięk i powinno działać.
    Pozdrawiam
    Andrzej

0
  • Pomocny post
    #3 04 Lut 2016 19:19
    intenso
    Poziom 38  

agraba napisał:
    Witam,
    Zworki musisz podłączyć z powrotem. Wyjście pre-out ZONE2 połączyć z wejściem np video. Na pilocie musisz uruchomić odtwarzanie w strefie ZONE2 (patrz instrukcja str. 136). NAD-a ustawiasz na wejście video, odpowiednio regulujesz dźwięk i powinno działać.
    Pozdrawiam
    Andrzej

Nie pisz głupot bo Zone 2 to druga strefa. Jest to do innych celów

Nie połączysz tego amplitunera ze wzmacniaczem
    Żeby ampli połączyć ze wzmacniaczem i żeby to grało razem w kinie to amplituner musi mieć wyjście Pre Out na fronty tak jak na suba.
    W Denonie takie wyjście jest od modeli serii X 3XXX
    Sprzedaj tego Denona i kup Pioneera VSX 924.

0
  • #5 06 Lut 2016 11:42
    intenso
    Poziom 38  

Instrukcje są dla takich jak Ty ale jak widać nie rozumiesz jej treści, a specyfikacje i możliwości amplitunerów Denona znam na pamięć.
    Ale po co mi tu wstawiasz obrazki z instrukcji jak mi to jest
    do niczego nie potrzebne, studiujesz instrukcje i nie rozumiesz jej treści
    Poczytaj w sieci do czego jest Zone a do czego Pre Out.

0
  • #6 06 Lut 2016 15:25
    agraba
    Poziom 19  

Instrukcje są dla wszystkich, Kolego. A Ty powinieneś ją przeczytać, zanim się wypowiesz. Twoja znajomość amplitunerów Denona jest słaba, skoro nie wiesz, że można podłączyć zewnętrzny wzmacniacz do tego amplitunera. I tak mi się wydaję, że to ty nie masz pojęcia czym jest wyście pre-out. Mam ten amplituner i wiem jak go używać. I przeczytałem instrukcję a jak widzę twój post Ty nie. Ogarnij się i odpuść bo się nie znasz.

0
  • #7 06 Lut 2016 16:02
    intenso
    Poziom 38  

agraba napisał:
    Ty powinieneś ją przeczytać, zanim się wypowiesz. Twoja znajomość amplitunerów Denona jest słaba, skoro nie wiesz, że można podłączyć zewnętrzny wzmacniacz do tego amplitunera.

Zapewne jest tak jak piszesz :D

Napisze Ci jeszcze raz zdobądź wiedzę czym rożni się Zone Od Pre Out .
    Dowiedz się do czego służy jedno i drugie i jakie ma zadania, co zyskujemy dzięki tym wyjściom.

No widzisz, moja wiedza na temat ampli tej firmy jest tak duża że na zapytania autora w pierwszym poście
    bucinek napisał:

Chciałem podłączyć to w taki sposób, aby źródłem sygnału był Denon, zasilający wszystkie kolumny, oprócz frontów, natomiast fronty w kinie napędzał NAD.

od razu znałem odpowiedz nie zaglądając w te instrukcje którą się tak zastawiasz.
    Mało tego podałem modele które to umożliwiają.

agraba napisał:

Zworki musisz podłączyć z powrotem.

tu kolejny babol.

Już nie chciałem tego rozwlekać bo i tak się tego nie da podłączyć razem, niestety w Nad-zie trzeba wyjmować zworki aby w kinie można było skorzystać z wzmacniacza jako końcówki mocy i wykorzystać wejście Main In.

W Denonach serii Pma 15xx/20xx są wejścia Power Amp Direct, wystarczy ze podłączymy tam ampli z Pre Out dla frontów i na pilocie wciśniemy odpowiedni przycisk.

agraba Jak masz coś napisać to poczytaj co to Main In i Power Amp Direct, co nam dają takie wejścia , żebyś znów nie pisał głupot :D

0
  • #8 06 Lut 2016 23:58
    bucinek
    Poziom 2  

Tak, intenso ma rację. Nie da się połączyć tego ampli ze wzmacniaczem w taki sposób, jak chciałem. Niestety dowiedziałem się tego dopiero teraz. Ale nic to, po prostu będę miał osobno stereo i kino.
    Dzięki za pomoc i wszystkie porady.

0
  • #9 07 Lut 2016 08:49
    intenso
    Poziom 38  

Kolego przekładanie kabli od kolumn jest uciążliwe, ja na Twoim miejscu bym wymienił ampli
    Może jeszcze kupić coś takiego jak High Low, podłącza się
    To pod wyjście na kolumny frontowe a z drugiej strony wychodzi sygnał na cinche aby podłączyć wzmacniacz lub końcówkę mocy.

0
  • #10 08 Lut 2016 01:47
    bucinek
    Poziom 2  

Nie będę przekładał kabli. Fronty i tak mam typowe pod kino a słabe do stereo (tonsil siesta). Więc do tego NADa dokupię sobie jakieś niezłe podstawki i będą grały osobno.

0