Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 550 nie wykryto baterii

t1kt4k 04 Lut 2016 12:06 555 1
  • #1 04 Lut 2016 12:06
    t1kt4k
    Poziom 7  

Witam na wstępie przepraszam jeśli temat się powtarza, ale nie znalazłem dokładnie tego samego. Jeśli pomyliłem działy, też przepraszam i proszę o przesunięcie.
    Problem polega na baterii. HP 550 ma już swoje lata, od 2-3 bateria nie działa. Na początku pojawiał się komunikat podłączony nie ładuje (to by określało problem z baterią). Teraz mam inny problem mianowicie, informacja na pasku nie wykryto baterii. Laptop działa na kablu ale mam problem z tym że jak lekko go ruszę to potrafi się wyłączyć. Wydaję mi się że to wina wejścia do ładowania w laptopie a nie samego kabla. Moje pytanie brzmi czy jak kupię nową baterię to będzie działać czy tam już coś już padło na amen (jeśli pojawia się komunikat nie wykryto baterii)? Pomyślałem, że jak wymienię baterię to nie będzie mnie denerwować to ciągłe wyłączanie się przy pierwszym nie ostrożnym kontakcie z laptopem.

0 1
  • #2 04 Lut 2016 12:51
    frogii1990
    Poziom 14  

Wersji jest kilka.
    1. Bateria wewnętrznie ulega takiemu zużyciu/uszkodzeniu, że nie jest już wykrywana - nowa bateria załatwi sprawę.
    2. Uszkodzony "moduł" odpowiedzialny za ładowanie dlatego nie wykrywa baterii i nowa bateria tutaj nic nie da.
    3. Uszkodzone gniazdo ładowania - wyjaśniało by nagle zaniki w przypadku ruszenia komputerem.
    4. uszkodzony przewód j/w

Zaczął bym na twoim miejscu jeżeli nie ma baterii na podmianę na sprawdzeniu tego gniazda w jakimś serwisie, który zajmuje się elektroniką. Potwierdzą tezę o ewentualnym uszkodzeniu. Dalsze kroki będą od tego zależne.

1