Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW T5 tacho modyfikacja - TACHO usuniecie tacho z wsadu

adax-zabrze 04 Feb 2016 12:21 6918 11
 • #1
  adax-zabrze
  Level 13  
  WITAM. czy jest ktoś w stanie mi obrobić plik z licznika vw t5 1.9 tdi żeby był bez tacho? usunołem tachograf, adaptacje w kanale 33 zrobiłem ale dalej nie działa prędkość i wskaźnik paliwa szaleje
 • #2
  arkos123
  Level 12  
  Witam. Kolego czy poradziłeś sobie z tym tacho , ponieważ po awarii alternatora u mnie padło tacho.
  Po adaptacji na kanale 33 wszystko działa prędkość , przebieg, wskaźniki ale tacho jest martwe. po wyjęciu tacha i adaptacjii wszystko działa prawidłowo oprócz licznika przebiegu prędkość wskazuje poprawnie i wskaźniki też. Znalazłem opis jak się pozbyć puszki , lecz nie bardzo mogę to rozszyfrować.

  Opis

  dont lose your time to recode or use other dump for dash,the only one solution are to change value in chanel 33,you must recode dash from 1 to 0
  after that on back side of tachograf are two plugs,one yellow or brown(depend of year) just cut the wires from pin 3(brown color) also cut pin 6(white/blue) and use one resisto 68-100 ohmi to make conection,that all !

  Po tłumaczeniu w google

  nie trać czasu na zmianę kodu lub użyj innego wyrzucenia do kreski, jedynym rozwiązaniem jest zmiana wartości w kanale 33, musisz przefiltrować myślnik od 1 do 0
  a następnie na tylnej stronie tachografu są dwie zatyczki, jedna żółta lub brązowa (w zależności od roku) właśnie wyciąć druty z pin 3 (brązowy kolor) również wyciąć pin 6 (biały / niebieski) i użyć jednego resisto 68-100 ohmi aby Conection, że wszystko!
 • #3
  sk700
  Level 31  
  W wolnym tłumaczeniu:
  Z tyłu tacha są dwie wtyczki, wtyczka żółta lub brązowa w zależności od roku produkcji, przecinasz przewód brązowy idący do pinu nr 3 oraz biało-niebieski idący do pinu 6 i łączysz je ze sobą poprzez rezystor 68-100ohm.
 • #5
  arkos123
  Level 12  
  A wykonałeś adaptację na kanale 33. Bez adaptacji nie zadziała.
  Pozdrawiam
 • #8
  SIVLE
  Level 11  
  VW T5 tacho modyfikacja - TACHO usuniecie tacho z wsadu Czytajcie opisy wszystko działa T5 2007 2.5
  VW T5 tacho modyfikacja - TACHO usuniecie tacho z wsadu
 • #9
  JohnNeo
  Level 11  
  Art342 - dziękuję za sprawdzoną poradę. Mam tylko jedno pytanie w sprawie tej adaptacji na kanale 33. Czy jest ona konieczna, czy wystarczy tylko zrobić wedlug twojego rysunku. Pytam bo mam inne auto niż kolega z tego postu.
 • #11
  DAVANTIRM
  Level 1  
  Witam Panów

  Poniewaz moj elektronik nie mial czasu, postanowilem sam wykodowac tachograf, niestety przede mną juz ktos byl i wyciął u klienta w pojeździe wtyczki.

  Sugerujac sie kolorami kabli dokonałem połaczeń, przy czym sa dwa kable niebiesko białe, jeden już jest podpiety pod radio ( tego nie ruszałem) drugi wolny i tu uznalem, ze jest zgodny z schematem ART342

  Opornik 100 Ohm, 5W VW T5 tacho modyfikacja - TACHO usuniecie tacho z wsadu

  Kodowanie na kanale 33 jest na 0 tylko nie pojawia się jedno a 5 zer "00000" - uzywam vscan vag z viakena.

  Objaw mam taki. Czujnim poziomu paliwa po odpaleniu zadynda kilka razy i po chwili jazdy jest spokój. Licznik porusza się od 0 do 20 - wachluje.

  Co mogę jeszcze zrobic, zeby naprawić pojazd, moze jakieś sugestie w co zajrzeć?

  Z góry dziękuję za pokoc.

  VW T5 tacho modyfikacja - TACHO usuniecie tacho z wsadu