Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-357C - Dziwny i nie wyraźny wydruk.

04 Lut 2016 12:46 987 6
  • Poziom 7  
    Witam, otóż ostatnio dostałem drukarkę firmy Brother Model: DCP-357C
    Przy wydruku robi si e strasznie nie wyraźny wydruk :/ Próbowałem czyszczenia po przez oprogramowanie drukarki ale to nie dało żadnego efektu czy to może być winna kadridża ?? Ze wszystkich kadridżów najlepiej drukuje tylko niebieski i w miarę czerwony, a żółtego w cale, nie wiem co robić daje skany z czyszczenia "Jakości" oraz "Ustawienie Linii" Proszę o pomoc, Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Głowice w tych drukarkach są montowane w drukarce. Musi ona być podłączona stale do zasilania, ponieważ co jakiś czas je czyści (przepuszcza tusz z kadridża przez głowicę i tak na prawdę marnuje tusz). Jeżeli jest długo nie używana to głowice się zapychają i trzeba kontynuować czyszczenie aż do skutku. Kiedyś też dostałem drukarkę tego producenta i zmarnowałem 1,5 kadridża czarnego tuszu (czyszczenie włączałem chyba z 200 razy) i pomogło. Jednorazowe włączenie czyszczenia nie daje od razu efektów, trzeba się uzbroić w cierpliwość i komplet kardidży.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Wydaje mi się, że problem leży po stronie zapchanych głowic. Zrób czyszczenie np. 10 razy z rzędu i sprawdź na wydruku testowym czy problem znika (tzn. czy pojawia się więcej kwadracików odpowiedniego koloru).
  • Poziom 7  
    Czyszczenie 10 razy nic nie pomogło wciąż są białe paski przy drukowaniu czarnym ale przy np. kolorze niebieskim nie ma czegoś takiego, gdzie może tkwić problem w tuszu czy głowicy ? Czy wymiana czarnego tuszu pomoże ?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Poziom tuszu można sprawdzić po samym kadridżu (przynajmniej ja mam przeźroczyste). Jak włączałem czyszczenie to po około 10-20 razach na wydruku testowym zaczęły pojawiać się nowe kwadraciki odpowiednich kolorów. Innego rozwiązania nie znam.