Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STM32F3 Discovery - Brak połączenia z PC

pknagato4 04 Lut 2016 14:09 720 4
  • #1 04 Lut 2016 14:09
    pknagato4
    Poziom 7  

Witam, niedawno zakupiłem ww. płytkę w celu nauki/zabawy w składanie robotów.
    Oczywiście droga od płytki do robota jest długa, jednakże już na samym początku wyrasta przede mną góra, której nie mogę przejść.
    Ściągnąłem sterownik ze strony producenta tu, zainstalowałem ale kiedy podłączyłem moją płytkę wyskakuje mi komunikat, że nie rozpoznano urządzenia USB.
    Pomyślałem, że nie wszystko się zainstalowalo, więc spróbowałem ręcznie z tym ale nic się nie zmieniło. Szukam rozwiązania mojego problemu, ale nigdzie nie mogę znaleźć.

0 4
  • CControls
  • Pomocny post
    #2 04 Lut 2016 14:14
    BlueDraco
    Specjalista - Mikrokontrolery

Może dlatego, że sterownik jest w pliku STSW_LINK009.zip

0
  • CControls
  • #3 04 Lut 2016 14:27
    pknagato4
    Poziom 7  

Wypakowałem go przed instalacją.
    Próbowałem też opcji z instalacją z uprawnieniami admina.
    Po instalacji mam coś takiego:

0
  • Pomocny post
    #4 04 Lut 2016 15:56
    BlueDraco
    Specjalista - Mikrokontrolery

Drivery ST-Link są w -009. Nie wiem, co jest w -004.
    Bez uprawnień administratora żadnych driverów nie zainstalujesz.
    No i co mówi menedżer urządzeń przy podłączaniu ST-Link?

0
  • #5 04 Lut 2016 16:06
    pknagato4
    Poziom 7  

z tymi uprawnieniami admina chodziło mi o tą funkcję po naciśnięciu ppm "uruchom jako administrator". Cały czas jestem na koncie z uprawnieniami admina.
    Zainstalowałem to co jest w -009. W -004 jest automatyczny instalator driverów.
    Menedżer pokazuje to
    Co ciekawe, raz podłączyłem i na trayu pokazało mi się to, czy chcę wysunąć dysk ST-Link ale nigdzie indziej nie był on widoczny, a menedżer pokazuje coś takiego Nie mogłem się z nim połączyć przy pomocy STM32 ST-LINK Utility, więc wysunąłem i podpiąłem znowu a wtedy wyskoczyło to co jest widoczne na scr.

Edit. Kurde chyba jednak to nie wina sterowników tylko kabla?, bo teraz płytka się połączyła.

0