Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Whirlpool AWE/AWT, PTL - Ocena wizualna stanu krzyżaka i uszczelniacza

AGDfan 04 Lut 2016 14:40 1395 0
 • #1 04 Lut 2016 14:40
  AGDfan
  Poziom 1  

  Pralka Whirlpool AWT 8123D (z 2004 roku), ale konstrukcja ta sama co AWE/AWT oraz Polar PTL

  Prośba do doświadczonych Kolegów: czy krzyżak pokazany na zdjęciach (nr 1 i 2) powinien zostać wymieniony ze względu na zużycie? Głównie chodzi o stan V-ringu (dokładniej widać na zdjęciu nr 2, zewnętrzna warga jest wytarta na górnej połowie obwodu V-ringu). Krzyżak znajduje się po stronie koła pasowego (czynnej).

  pralka Whirlpool AWE/AWT, PTL - Ocena wizualna stanu krzyżaka i uszczelniacza pralka Whirlpool AWE/AWT, PTL - Ocena wizualna stanu krzyżaka i uszczelniacza

  Technicznie krzyżak jest bez zarzutu, nie ma luzów ani nadmiernej korozji. Wolałbym go nie wymieniać, ewentualnie czymś uszczelnić nadwerężony V-ring.

  Zdjęcie nr 3 pokazuje krzyżak po stronie biernej. Jest w lepszym stanie, choć V-ring tez lekko zużyty.
  pralka Whirlpool AWE/AWT, PTL - Ocena wizualna stanu krzyżaka i uszczelniacza

  Dodam, że łożysko bębna po stronie czynnej jest w rozsypce (miazga). Usterka objawiła się w taki sposób, że spadł pasek klinowy (bęben się nie obracał). Zostaną wymienione obydwa łożyska (po stronie biernej także). Czy wymieniać także pasek klinowy? Wizualnie jest w dobrym stanie.

  Komplety naprawcze łożysk mają plastikową obudowę (w mojej pralce jest odlew aluminiowy). Czy warto przekładać łożyska z obudowy plastikowej do starej, aluminiowej (w dobrym stanie)?

  Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki. Z góry dziękuję.
  AGD Fan

  1 0