Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bardzo wolne działanie wifi

04 Lut 2016 14:41 759 5
  • Poziom 2  
    Pol rok temu zakupilem w multimedi router w raz z nowym pakietem internetowym. Od samego poczatku mam problem z maksymalnym wykorzystaniem lacza. Teraz przegladanie stron czy fb to istna porazka. Ladowanie stron trwa prawie 5 min. Czasem zalapie szybciej ale rzadko. Sformatowalem pc, Zmienialem zewnetrzne karty sieciowe (uzywalem 3 roznych rodzajow) i predkosc dalej nie zwiekszyla sie. Strony dalej laduja sie po 5 min. Co dziwne na drugim laptopie i telefonie nie ma tego problemu. Wszystkie sterowniki sa. Badalem siec wifi bo moze poprostu kanal na ktorym pracuje jest zbyt oblegany ale z tego co zauwazylem kazdy kanal jest wykorzystywny i watpie ze jest sens go zmieniac. Dodam ze sa momenty kiedy przez 5 min dziala poprawnie i zaraz znowu zamula. Korzystalem z 3 roznych przegladarek. Jakies pomysly?
  • Poziom 30  
    Możliwe,że tam gdzie masz wolny transfer masz jakieś szczególne zakłócenia. Przeskanuj sieć Inssiderem i zobacz jak wygląda "obleganie" poszczególnych kanałów. Wybierz ten najczystszy - i w urządzeniach ustaw te same kanały
  • Poziom 27  
    A karta wifi podpięta do PC nie jest przypadkiem wkitrana gdzieś w kąt pod biurkiem? Jaki poziom sygnału raportuje ten komp (w dBm nie w kreskach)?
  • Poziom 2  
    Bardzo wolne działanie wifi

Tak to wygląda po przeskanowaniu sieci w Inssiderze. Położenie karty zmieniałem wielokrotnie- nic to nie dało. Dodam, że wcześniej nie było aż takiego problemu, przez kilka tygodni działało bez zarzutu.
  • Poziom 30  
    Ustawędzie kanał 11 - router i karty sieciowe. Zmieniales soft w routerze?
  • Poziom 2  
    Wrzuciłem kanał 11, dalej nic się nie zmieniło. Strony za pierwszym razem ładują się strasznie długo, aczkolwiek jak już się załadują to surfowanie po nich przebiega dobrze. Nie nie zmieniałem softu w routerze, ponieważ po co, skoro na tel i innym laptopie jest ok, a tylko na PC mam taki problem mimo, że jest świeżo po formacie.