Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 64bit - duże zużycie pamięci RAM

Miodek10 04 Lut 2016 14:53 1383 7
  • #1 04 Lut 2016 14:53
    Miodek10
    Poziom 2  

Witam, ostatnio mam problem z dużym poborem pamieci RAM i nie mam pojecia od czego. Format byl robiony 2 miesiace temu, WIN7 64bit, 4gb RAM.
    Przeraza mnie także ta ilość procesów... Co z tego mogę zamnkać wyłączyć, co jest nie potrzebne?

0 7
  • #2 04 Lut 2016 15:07
    Kolobos
    Spec od komputerów

Zamiesc screen z Process Explorer (ze strony MS), cale okno.

0
  • #4 04 Lut 2016 16:07
    Kolobos
    Spec od komputerów

Wszystko wyglada w porzadku, nie trzeba nic wylaczac ani usuwac. Wykorzystanie pamieci tez jest w normie.

0
  • #5 04 Lut 2016 23:50
    tms287
    Poziom 8  

Dziś do prawidłowej pracy najlepiej mieć minimum 6 GB pamięci RAM. Jeśli masz problem z brakiem dostępnej pamięci zainwestuj w dodatkową pamięć RAM lub jeśli nie masz dysku SSD zakup wtedy dane przenoszone do pamięci wirtualnej będą o wiele szybciej przetwarzane, różnica w szybkości pracy komputera będzie znaczna :)

0
  • #6 05 Lut 2016 00:13
    safbot1st
    Poziom 43  

2,5GB Ci zostało, a masz i tak 111 procesów. Żyć nie umierać.

Miodek10 napisał:
    Co z tego mogę zamnkać wyłączyć, co jest nie potrzebne?

Skąd mamy wiedzieć co Ci potrzebne, co nie. To już musisz sam wiedzieć i usuwać.
    Prosty przykład - Spotify Web Helper - wpisujesz w wyszukajkę i jak już wiesz co to - usuwasz.
    GWX - to proces- "natrętnego namawiania na W10" dla odmiany.
    Lista usług, które mogą Ci być zbędne np. tu:
    - Kompozycje
    - Propagacja certyfikatu
    - Publikacja zasobów odnajdowania funkcji
    - Przeglądarka komputera
    - Rejestr Zdalny
    - Routing i dostęp zdalny
    - Serwer
    - Telefonia
    - Udostępnianie połączenia internetowego (ICS)
    - Usługa Asystent zgodności programów
    - Usługa modułu wyliczającego urządzenia przenośne
    - Usługa raportowania błędów systemu Windows
    - Usługa udostępniania w sieci Windows Media Player
    - Usługa wprowadzania na komputer typu Tablet
    - Usługi kryptograficzne
    - Usługi pulpitu zdalnego
    - WebClient
    - Zasady usuwania karty inteligentnej
    (niezły "bełkot" swoją drogą).

Od razu piszę - wyłączasz na własną odpowiedzialność. Sprawdź najpierw co jest co. Dopóki tyle wolnego RAM można to robić sukcesywnie - zamiast agresywnie - nie na tzw. "hurra" i obserwować efekty.
    ps. Wygodny uninstaller software znajdziesz np. w programie CCleaner.
    Wygodnym managerem usług wdawał się ESO Easy Service Optimizer, ale nie mogłem się przekonać...

0
  • #7 05 Lut 2016 11:01
    toska78
    Poziom 15  

Wnioskując po ilości uruchomionych procesów, masz sporo aplikacji uruchamianych razem z systemem a każda jedna zwiększa użycie pamięci fizycznej, które i tak u ciebie jest w normie. Tak samo domyślna konfiguracja usług na świeżo zainstalowanym systemie nie jest optymalna pod względem wydajności systemu, a dochodzą jeszcze usługi zainstalowanych programów (uruchamiane razem z systemem). Dla porównania - u mnie w msconfig, w autostarcie mam tylko antywirusa + optymalizacja usług = ok. 30 uruchomionych procesów po załadowaniu systemu (win 7 hp + win 7 pro x64).

0
  • #8 05 Lut 2016 11:34
    safbot1st
    Poziom 43  

Windows 7 64bit - duże zużycie pamięci RAM

Może nie jest to rekord świata, ale procesów nie mam zbyt dużo (nie licząc taskmgr.exe i bezczynności oczywiście tak z 11 sztuk). XP 32bit SP3. Działa Firefox, Photoshop, VLC.

0