Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Pixma MG2450 - jak z tuszami?

04 Lut 2016 14:56 4029 15
  • Poziom 10  
    Witam
    Interesuje się zakupem tego taniego urządzenia wielofunkcyjnego. Wiem, że eksploatacja jej jest dość kosztowna (zarówno oryginały i zamienniki tuszy). Jednak na allegro są dostępne strzykawki z tuszami. Czy ktoś wie jak wygląda to w praktyce z zamiennikami? Czy drukarka ma chipy i uniemożliwia dolewanie tuszy? Jak z tym jest?

Obecnie mam Epsona SX230 i doprowadza mnie on do rozpaczy, żaden zamiennik z nim nie działa, włożę, podrukuje jeden dzień, a potem znów "nie rozpoznano tuszy". W eksploatacji wychodzi koszmarnie drogo, dawniej miałem Brothera i wychodził dość tanio.

Będę wdzięczny za odpowiedź. Kiedyś miałem samą drukarkę Canona BJC2000 i Pixma iP1000 i tanio się drukowało lub dolewało tusz.
  • Poziom 9  
    Witam
    Najlepiej kupowac zamienniki "gotowe" razem z pojemnikiem.
    Mozna dolewac ale bedziesz musial kasowac chip.
  • Poziom 10  
    Czy kasowanie odbywa się za pomocą jakiegoś urządzenia (jak do Epsonów- reseter)? Zamienniki też są drogie, wychodzi około 110zł za dwa kartridże.
    Myślałem, że da się normalnie dolewać tusz...
  • Poziom 26  
    Co do epsona kartridże są jednego producenta wszystkie?
  • Poziom 10  
    Nie, różnych... dziś kupiłem czarny i wyrzuciło że magenta jest nie rozpoznana mimo że wcześniej działała.
  • Poziom 26  
    Wszystkie tusze musisz mieć jednego producenta. Najlepiej kupić zestaw. To prawdopodobnie przyczyna Twojego problemu.
  • Poziom 10  
    To tego nie wiedziałem... zawsze kupowałem różnych... A serio jak będzie jeden zadziała? Non stop mam nierozpoznane tusze, przy czarnym drukarka pytała, czy drukować na zamienniku... Może jeszcze spróbuję z Epsonem bo sprzęt działa.
  • Poziom 26  
    Miałem identyczne problemy z sx130. Wymiana tuszu na komplet pomogła.
  • Poziom 10  
    Dzięki! Spróbuje jeszcze tego, jak nie to pójdzie do kosza....
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Czyli jeśli kupię drukarkę z tuszami startowymi, to wtedy mogę do nich wstrzykiwać tusz? Czy samo wyłączenie monitorowania tuszu pomaga? Czy będzie taka zabawa jak z Epsonem w resetery itp.? Właśnie o to mi chodzi w pytaniu, czy po wstrzyknięciu tuszu zadziała i wykryje to...
    Z tego co piszesz kupno zamiennika (kartridża) to ruletka, raz zadziała, a raz nie ...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedź. Zamienniki są też drogie, więc głównie interesowało mnie dolewanie tuszu, np. na allegro były butelki z których bez pomocy strzykawek wlewało się tusz, kolorowy i czarny, zestawy były tanie bo ok. 29-40 zł ponoć z instrukcja tzw. "regeneracji kartridża". Właśnie obawiałem się, czy to nie będzie jak z Epsonem i tymi reseterami.
  • Poziom 1  
    forkas napisał:
    nomadpl napisał:
    Witam
    Interesuje się zakupem tego taniego urządzenia wielofunkcyjnego. Wiem, że eksploatacja jej jest dość kosztowna (zarówno oryginały i zamienniki tuszy). Jednak na allegro są dostępne strzykawki z tuszami. Czy ktoś wie jak wygląda to w praktyce z zamiennikami? Czy drukarka ma chipy i uniemożliwia dolewanie tuszy? Jak z tym jest?

Do Canon MG2455 możesz kupić zamienniki, tyle że są to właściwie regenerowane oryginalne tusze oklejone nalepkami firmy regenerującej, zamienników wyprodukowanych od podstaw do tego modelu nie spotkałem, możesz oczywiście pusty tusz napełnić sam z tym, że taki tusz w urządzeniu i tak zgłosi ci się jako pusty, należy wyłączyć wtedy monitorowanie poziomu tuszu w urządzeniu i można drukować dalej.
    Krótko mówiąc nie opłaca się kupować tuszy zamienników do tego modelu, to co robią firmy regenerujące możesz zrobić sam w domu. Niektóre firmy, montują nowe chipy w tuszach ale możesz się też spotkać z takimi tuszami, które od razu po zamontowaniu pokażą ci że są puste mimo tego, że tuszu nalane jest w opór.

Jak się resetuje poziom tuszu w drukarkach canon pixma mg2400 series? jak usunąć/ zresetować ten chip, o którym mowa?
  • Poziom 11  
    lliloO napisał:

Jak się resetuje poziom tuszu w drukarkach canon pixma mg2400 series? jak usunąć/ zresetować ten chip, o którym mowa?

Przytrzymujesz na drukarce przycisk z trójkątem przez około 8s i drukarka przestaje informować o kończących się tuszach.