Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 FL zamykanie tylnej klapy

04 Lut 2016 16:52 1257 1
  • Poziom 2  
    Witam. Po wielu dniach walki z tylna klapą postanowiłem tutaj napisać, bo juz nie mam na nią siły :/ Moj problem polega na tym, ze stojąc na światłach otworzyla mi sie tylna klapa, i mechanizm zalaczal sie co jakies 5 sekund, i caly czas ja otwieral :/ zamknalem ja z kluczyka, i dojechalem do domu, a w nim jak chcialem otworzyc klape to padl bezpiecznik, wymienilem na taki sam, i znowu padl :/ wiec tata stwierdzil, ze wlozy bezpiecznik troche wiekszy.. (chyba 10) no ale niestety bez rezultatu :/ klapa teraz sie zamyka a nie chce w ogole otworzyc... miktostyk sprawdzalem, wszystkie wziazki tam od klapy cale do momentu wejscia w podsufitke (tzn sprawdzalem kawalek dalej jeszcze) dogrzebalem sie do modulu komfortu, wszedzie sucho, i na pierwszy rzut oka cale. dzisiaj byl znajomy elektryk i mierzyl wszystko i stwierdzil, ze prawdopodobnie jezeli jest jakis przekaznik od centrlnego zamka klapy to mogl on pasc :/ tylko nie moglem nigdzie w necie znalezc czy takowy jest i gdzie sie znajduje :/ dodam, ze jak zammykam/otwieram samochod z pilota to centralka zamyka wszystkie drzwi oprocz klapy, tak samo nie da rady otworzyc jej z przycisku w srodku. Ktos ma jakies pomysły?
    Passat B5 FL 2004r 1.9 TDI
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Uważam, że to problem mechaniczny a nie elektryczny. Proponuję sprawdzić czy idzie sygnał na klapę z centralki. Podłącz małą żarówkę np 5 W/ 12 V do zacisków zamka klapy i naciśnij pilotem na zamknięcie. Powinna mrugnąć przez moment. Nie używaj miernika zwłaszcza cyfrowego. Tak sprawdzisz czy elektryczna część jest ok.