Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Lark FreeMe x4 7 - Nie uruchamia się system Android

krzys1301 04 Lut 2016 17:14 14697 23
  • #1 04 Lut 2016 17:14
    krzys1301
    Poziom 7  

Nie uruchamia się Android w tablecie Lark FreeMe X4 7.
    Startuje natomiast "Android system recovery <3e>". Niestety nie pomaga żadna z dostępnych opcji jak:
    -reboot system now
    -apply update from cache
    -wipe data/factory reset
    -recovery system from backup itp.
    Przy włączaniu się tableta pojawia się na kilka sekund logo Lark po czym znika, pojawia sie po raz drugi i po chwili włącza się system recovery.
    Pytanie do was czy da się wgrać jakieś pliki by Android odpalił? Jeżeli tak to skąd je wziąć? :|
    Dodam jeszcze że po włączeniu sie systemu recovery wyświetla się napis 'Brak polecenia'.

3 23
  • #3 04 Lut 2016 17:46
    krzys1301
    Poziom 7  

To jest Lark FreeMe X4 7.

4
  • #4 04 Lut 2016 17:54
    nutergsm
    Moderator - GSM

Ciężko z firmware trzeba szukać po oznaczeniu płyty jeśli takie jest.

1
  • Pomocny post
    #5 21 Kwi 2016 16:49
    zibi72
    Poziom 11  

Lark FreeMe X4 7 ma oznaczenie na płycie głównej (pod tą wielką zabezpieczającą czarną naklejką od spodu druku - trzeba odkleić) F86P/.....
    Procesor to RockChip RK 3126

Do instalacji Firmware użyłem programu Rockchip Batch Tool v1.7

Sterowniki zainstalowałem z tej strony - Rockchip Driver Assistant v4.3 - inne sterowniki, co polecali na różnych forach, jakoś nie chciały mi załapać?

Najpierw zainstalowałem TEGO andka 4.4.4 KitKat - działało wszystko oprócz kamerki.

Następnie wgrałem TAKI Lollipop 5.1.1 i wszystko śmigało łącznie z kamerą, ale jakby trochę przymulał.. Przeglądarka Chrome wolniej reagowała więc wróciłem do 4.4.4 KitKat. W sumie kamerka była zbędna, bo tablet używają głównie rodzice do przeglądania netu i gry w kulki ;)
    Sprawdziłem jeszcze inne "klony" Lollipop'a, ale jakoś to wolniej działało. Zobacz u siebie i ocenisz.

Możesz wypróbować jeszcze inne firmware dla ekranu 800x480 i procesora RK3126
    Z tego co widziałem, to firmware jest w sumie od groma i pasują od przeróżnych tabletów. Ja trzymałem się oznaczenia płyty głównej F86P - procesora RK3126 i rozdzielczości 800x480. Zresztą nawet jakby coś nie zadziałało, to można chyba testować do bólu..

1. zainstaluj sterowniki
    2. odpal Rockchip Batch Tool v1.7
    3. załaduj do niego firmware
    4. WYŁĄCZ tablet i trzymając Vol+ podłącz kabel USB do komputera
    5. jak w programie zaświeci się kwadracik numer 1 na zielono puszczasz Vol+ (gdyby kwadracik był różowy naciśnij przycisk SWITCH) - ja miałem od razu zielony, ale podobno może się zdarzyć na różowo
    6. naciskasz UPGRADE i czekasz aż instalacja się zakończy. Na samym dole napisze SUCCESS FULL czy coś w tym stylu i tablet się zrestartuje. Odłączasz od niego kabel USB i MUSI śmigać !! :)

Pierwsze uruchomienie będzie trwało znacznie dłużej niż normalnie !! Trzeba czekać.
    Przetestowałem kilkukrotnie. Wszystko robiłem na Windows VISTA / 32bit

Dobrze byłoby zmienić tytuł tego posta na: Tablet Lark FreeMe X4 7 - Nie uruchamia się system Android

2
  • #6 15 Maj 2016 11:01
    krzys1301
    Poziom 7  

Na jakich systemach mogę wgrywać antka? Pisałeś że robiłeś to na Vista, ja mam Win 7 64bit. Da rade na siódemce?

Sprawdziłem i działa na Win 7.
    Antek 4.4.4 KitKat wgrany i testuje...jak pisałeś aparat nie działa, ale chociaż tablet działa a nie leży w kącie.
    Dzięki wielkie!

0
  • #7 17 Maj 2016 22:58
    zibi72
    Poziom 11  

Dopiero dzisiaj odczytałem wiadomość.

Jak najbardziej sposób ten powinien działać na innych systemach. Dopisałem info na jakim systemie ja to robiłem, bo za to byłem pewien na 1000% gdyby ktoś z jakichś niewiadomych powodów miał problemy na innym systemie? Vista została sprawdzona. Fajnie że ożywiłeś sprzęt. Ja mojego w pierwszej chwili chciałem wysłać do serwisu, ale jak odpisali, że koszt naprawy wraz z wysyłką = cena nowego, to od razu zacząłem poszukiwania reanimacji.. ;)

1
  • #8 21 Maj 2016 23:08
    krzys1301
    Poziom 7  

Jeszcze raz dzięki, też myślałem nad serwisem ale cena pewnie by mnie przeraziła.Tablet miał zaledwie kilka miesięcy ale nie miałem paragonu by go wysłać na gwarancji a kosztował nie wiele.Ciesze się że udało się go postawić na nogi bo pewnie do dziś by leżał w koncie.
    Co do systemu win 7 Ultimate 64 bit to też sprawdzone i wszystko działa by wgrać Antka.
    Myślę że temat do zamknięcia.
    Pozdrawiam.

0
  • #9 05 Sie 2016 10:40
    ppgg1
    Poziom 2  

Jestem posiadaczem Larka X4 7HD (1024x768) z oznaczeniem płyty głównej YK86VS-3126-V1.0, procesor RK3126 (problem jak w opisie na forum). Niestety firmware pobrane z podanych linków nie działa z tym modelem prawidłowo. Będę BARDZO WDZIĘCZNY z wskazówki skąd pobrać oprogramowanie do tej wersji tabletu.

Do tej pory przetestowałam firmware:
    - YK1.X18.22.rk3026.YK86VS.20140505
    - freemex27 (z chomikuj)
    - update (z chomikuj)
    - jak również dwie wersje z tego postu

0
  • #11 22 Lis 2016 18:10
    magnetspace
    Poziom 1  

Hello,
    I download all from here, but no working on LARK freeme X4 7" HD
    Can you send me link to good firmware?

2
  • #12 02 Gru 2016 14:06
    Devill_2005
    Poziom 2  

Witam
    Może ktoś wie jaki w tym tablecie LARK freeme X4 7" HD jest bootloader? Płyta ma oznaczenia YK86VS-3126-V1.0.
    Ewentualnie czy jest możliwości zejścia z bootloadera 2,25 do niższej wersji 2,18 2,19?
    Nie będę ukrywał problem polega na tym że po błędnie wgranym oprogramowaniu tablet żyje ale boota 2,25 a wszelkie softy które powinny sprawić że tablet będzie w pełni funkcjonalny mają niższe wersje boota.
    Chyba że ktoś ma możliwość zgrania oryginalnego oprogramowania i wrzucenia na jakiś serwer czy chomika.

Pozdrawiam i czekam za odpowiedzią.

0
  • #13 02 Gru 2016 22:31
    gradek83
    Poziom 35  

Bootloadery od wersji V2_20 w górę tylko podchodzą podczas wgrywania ROMu te już od V2_19 w dół nie obsługują tego tabletu.

Akurat trafiłeś dziś skończyłem ładować romy dla 3126 wpisz w gryzoniu w wyszukiwarkę 8189ftv posprawdzaj jaki ci spasuje wiem że jeden w pełni działa ale tylko kamerka nie działa to i tak ubogi tablet więc można się obejść lepsze to jak przycisk do papieru.

W załączniku masz Bootloader i dumper jak ktoś będzie miał ten tablet to moze nim zrobić backupa przed wykonaniem warto przywrócić ustawienia fabryczne pliki user data i cache są zbędne.

4
  • #14 03 Gru 2016 07:21
    Devill_2005
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc tablet znowu działa.

Pozdrawiam

0
  • #15 12 Gru 2016 11:15
    MariuszSzek
    Poziom 2  

Witam.
    Mam taki sam problem z tym tabletem jak kolega w pierwszym poście. Wszystko zrobiłem t.j. koledzy wyżej napisali ale mam problem z połączeniem tabletu. Gdy odpalam Rockchip Batch Tool nie świeci się żaden kwadracik. Próbowałem także innych opcji np ze strony lark ale tam także w oprogramowaniu nie łączy się laptop z tabletem. Wydaje mi się że sterownik nie jest podpisany dobrze do tego urządzenia. Gdy wchodzę w Recovery w tablecie i jest podłączony do laptopa to wykrywa go jako interfejs ADB ale i tak nie łączy się w programie Rockchip Batch Tool. Przeglądałęm już fora itd. i nie potrafię go naprawić przez brak połączenia. Dodam że posiadam Win10 .
    Pozdrawiam i proszę o pomoc.

0
  • #16 12 Gru 2016 11:41
    gradek83
    Poziom 35  

Wyłącz całkowicie tablet wciśnij i trzymaj VOLUME+ podepnij kabel USB pod gniazdo USB2 nie 3 i podepnij kabel pod tablet i czekaj aż znajdzie nowe urządzenie i dopiero wtedy puść VOLUME+
    Instaluj sterowniki tym sposobem w razie jakiś problemów podczas instalacji.

1
  • #17 12 Gru 2016 13:34
    MariuszSzek
    Poziom 2  

Zrobiłem tak jak napisałeś. Zielone światełko się zapaliło w porcie nr1 gdy chciałem wgrać androida wyskoczył błąd na czerwono na poziomie 0%. Od tej pory znowu nie mogę się połączyć na zielono. Gdy staram się znowu połączyć to czasem załapuje mi na niebiesko ale w tejchwili mam połączony na stałę na niebiesko. Tablet po tym błędzie już się nie odpala(wcześniej ładowało logo lark i opcje recovery)

0
  • #18 12 Gru 2016 14:38
    gradek83
    Poziom 35  

A jaki ROM chcesz zainstalować ?
    Jaki bootloader (wersja) pojawia się po załadowaniu ROMu do programu ?

0
  • #19 04 Mar 2017 15:19
    zaqman
    Poziom 1  

Devill_2005 napisał:
    Dzięki za pomoc tablet znowu działa.

Pozdrawiam

Jaki dokładnie rom zadziałał?

0
  • #22 21 Mar 2017 15:58
    januszl1968
    Poziom 11  

Tak to jest do wersji hd po wgraniu odpala się troche inaczej ale to normalne i trzeba zmienić język na polski.Trochę trzeba pokombinować ,koś pisał już na ten temat.Wgrywałem już wiele innych tylko ten działa i kamera też.

0
  • #23 29 Mar 2017 08:06
    kowak45
    Poziom 10  

Witam po zainstalowaniu kitikat 4.4.4 rozdzielczość ekranu jest podzielona tzn.ekran jest podzielony na dwie części i nic nie da sie ustawić i wpisać z klawiatury. Tam jest inna rozdzielczość

0
  • #24 29 Mar 2017 09:43
    januszl1968
    Poziom 11  

Ten soft jest do wersji hd w zwykłej nie działa kolledzy już pisali wyżej.

0