Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 2005r 6Y5 Domykanie szyb z kluczyka

04 Lut 2016 18:09 1473 10
  • Poziom 11  
    Wydaje mi się że w mojej Fabii 2005r 6Y5 Ambiente domykanie szyb z kluczyka powinno działać , ale jednak nie działa. Poproszę o podpowiedź czy powinno działać, jeżeli tak to co trzeba zrobić żeby działało.
    Dziękuję i Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam,jeśli kluczyk i centralny jest fabryczny to domykania szyb nie ma, i nie ma opcji tego uruchomić. Tylko w dokładanych (nie fabrycznych) centralnych na pilota jest taka możliwość.
  • Poziom 31  
    danielzy napisał:
    Witam,jeśli kluczyk i centralny jest fabryczny to domykania szyb nie ma, i nie ma opcji tego uruchomić. Tylko w dokładanych (nie fabrycznych) centralnych na pilota jest taka możliwość.

Ok, tylko kolega pyta o domykanie z kluczyka nie pilota (swoją drogą jest to jedyna możliwość domknięcia szyb w fabii z której korzystają też nie fabryczne centralki / same szyby są sterowane po CANie). Jest dokładnie odwrotnie, jeśli jest fabryczny centralny i fabryczne szyby domykanie z kluczyka powinno działać. Aby działało należałoby zlokalizować i naprawić uszkodzenie. Z taką ilością informacji to jedyna odpowiedź. Czy centralny zamek działa po przekręceniu kluczyka w drzwiach?
    Pzdr
  • Poziom 11  
    Centralny zamek działa z kluczyka jak i z pilota
  • Poziom 31  
    A czy jest fabryczny? Są jakieś błędy w module komfortu? Szyby również są fabryczne? Pzdr
  • Poziom 11  
    Wszystko jest fabryczne nie ma błędów.
  • Poziom 18  
    Ja mam starą octavię i domykanie działa na oryginalnym centralu z kluczyka tylko trzeba dłużej potrzymać, otwieranie również
  • Poziom 31  
    W kasecie zamka jest 5 krańcówek. Jedna z nich daje sygnał czy drzwi są otwarte, dwie odczytują pozycję kluczyka w bębenku a dwie ostatnie odpowiadają za sygnał czy zamek jest otwarty czy zamknięty (a dokładniej zaryglowany, jeśli jest jedynie zamknięty żadna z tych krańcówek nie jest wciśnięta). Jeśli uszkodzona będzie krańcówka (lub ogólnie jej obwód) odpowiedzialna za wykrycie, że kluczyk jest przekręcony w pozycję zamknij centralny zamek zamknie się na podstawie sygnału z krańcówki wskazującej stan zamka (tak jakbyś wcisnął ten "dzyndzel" na drzwiach) jednak szyby się nie domkną. Ogólnie z tymi kasetami jest ciężki temat bo posiadają wady fabryczne i ciężko jest z częściami zamiennymi.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Na razie jest zimno ale jak tylko się ociepli to będę sprawdzał kabelki czy mają przejście. To była chyba najlepsza podpowiedź. Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
    Pozdrawiam wszystkich.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Naprawiłem uszkodzenie.
    Między sterownikiem lewych i prawych drzwi idzie "kabelek szaro biały".
    Przechodzi przez wtyki i gniazda w obuch słupkach. Rozbierałem co się dało bez rezultatu. Co się okazało kabelek był pęknięty w środku we wiązce wnętrza samochodu bliżej słupka lewych drzwi, nie spotkałem się żeby kabelek w środku we wiązce pękł. Może się przyda komuś ta informacja. Wszystkie szyby działają bez zarzutu i domykają się z kluczyka. Tak na marginesie szukanie tej usterki zajęło mi 6 godzin.

Moderowany przez T5:

Doceniamy, że podałeś rozwiązanie problemu, Twój temat może być pomocny innym. Nagradzamy "Pomógł".