Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Texa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VV Bora. Kontrolka rezerwy paliwa

04 Lut 2016 18:12 660 4
  • Poziom 2  
    Witam. Jestem posiadaczem VV Bory z 2002 roku, silnik TDI 115. Pytanie dotyczy kontroli paliwa, ponieważ wskaźnik nie pokazuje mi ile mam paliwa w baku, tzn cały czas mam pełen zbiornik. Czy w tych modelach jest sygnał, że konczy mi sie paliwo (rezerwa)? Czy cos mruga, pokazuje, piszczy badz cokolwiek? Dodam ze auto kupiłem niedawno. Chodzi mi tylko o upewnienie się, że w tych modelach jest takie coś, ponieważ nie chciałbym aby zabrakło mi paliwa w trasie. Dzieki za wszystkie odpowiedzi :)
  • Texa Poland
  • Poziom 42  
    Jeśli pokazuje ci pełny bak z powodu uszkodzonego pływaka w baku to rezerwa też ci się nie pokaże...
  • Texa Poland
  • Poziom 2  
    Byłem u elektryka i stwierdził, że jest jakieś zwarcie w instalacji a pływak ok wiec to nie jest wina pływaka
  • Poziom 19  
    Jeśli kończy ci się paliwo zapala się (na żółto rezerwa) i słychać piśniecie.
    Jeśli nie zatankujesz to przed każdym odpaleniem piszczy i się świeci kontroka
  • Poziom 23  
    Tak jak napisał kolega autoas, nie ma w tym samochodzie osobnego zestyku rezerwy więc jeśli licznik dostaje sygnał, że bak pełny to nie zaświeci też kontrolki. Warto zrobić test licznika z poziomu VCDS lub innego testera diagnostycznego czy wskazówka odpowiednio się wychyla oraz sprawdzić odczyt z czujnika poziomu paliwa.