Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VV Bora. Kontrolka rezerwy paliwa

lukasz_asus 04 Feb 2016 18:12 807 4
Texa Poland
    lukasz_asus
    Level 2  
    Witam. Jestem posiadaczem VV Bory z 2002 roku, silnik TDI 115. Pytanie dotyczy kontroli paliwa, ponieważ wskaźnik nie pokazuje mi ile mam paliwa w baku, tzn cały czas mam pełen zbiornik. Czy w tych modelach jest sygnał, że konczy mi sie paliwo (rezerwa)? Czy cos mruga, pokazuje, piszczy badz cokolwiek? Dodam ze auto kupiłem niedawno. Chodzi mi tylko o upewnienie się, że w tych modelach jest takie coś, ponieważ nie chciałbym aby zabrakło mi paliwa w trasie. Dzieki za wszystkie odpowiedzi :)
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Texa Poland
    autoas
    Level 42  
    Jeśli pokazuje ci pełny bak z powodu uszkodzonego pływaka w baku to rezerwa też ci się nie pokaże...
  • Texa Poland
    lukasz_asus
    Level 2  
    Byłem u elektryka i stwierdził, że jest jakieś zwarcie w instalacji a pływak ok wiec to nie jest wina pływaka
    dzony92
    Level 19  
    Jeśli kończy ci się paliwo zapala się (na żółto rezerwa) i słychać piśniecie.
    Jeśli nie zatankujesz to przed każdym odpaleniem piszczy i się świeci kontroka
    tommy 112
    Level 23  
    Tak jak napisał kolega autoas, nie ma w tym samochodzie osobnego zestyku rezerwy więc jeśli licznik dostaje sygnał, że bak pełny to nie zaświeci też kontrolki. Warto zrobić test licznika z poziomu VCDS lub innego testera diagnostycznego czy wskazówka odpowiednio się wychyla oraz sprawdzić odczyt z czujnika poziomu paliwa.