Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino uno + W5100 - Podglad wejsc analogowych

wosiekpl 04 Lut 2016 18:31 726 1
 • #1 04 Lut 2016 18:31
  wosiekpl
  Poziom 21  

  Witam

  Temat arduino i jego programowanie to dla mnie wielka czarna magia. Dlatego też postanowiłem zacząć od najprostrzych przykładów jakie są w bibliotekach dołączonych do programu Arduino. Także posiłkowałem się filmem zamieszczonym na youtube.Niby wszystko jest w porządku ale nie do końca.
  Otoż chciałbym kontrolować przekaźniki za pomocą telefonu komórkowego. Do tego celu podłączyłem arduino uno z płytą W5100. Do arduino wgrałem program z biblioteki o nazwie web serwer gdzie wpisałem adres IP zmieniając ostatni numer. Później wpisując ten adres IP w wyszukiwarce moge podglądać stan 6 wejść analogowych arduino uno. To samo moge zrobić z telefonu komórkowego. Aby nie wchodzić po przez wifi , w komórce je wyłączam i wchodzę poprzez operatora sieci. I do tąd wszystko jest Okey. Ale niestety gdy próbuję z komórki zrobić podgląd będąc poza domem nie mogę się podłączyć z tą stroną.
  Nie za bardzo to rozumiem , dlaczego w domu moge wejść z telefonu a poza nim nie.
  Oczywiście tym programem nie steruję przekaźnikami , jedynie próbuje śledząc przykłady z youtube powoli nauczyć się programowania tych układów.

  Końcowa idea jaką mam to za pomocą komórki załączać przekaźniki i monitorować temperaturę w pokoju. I chciałbym to zrobić na arduino nano usb + esp 8266.

  Pozdrawiam

  0 1
 • #2 04 Lut 2016 18:37
  alagyrd
  Poziom 9  

  Witam
  nie możesz przeglądać strony ponieważ jest ona lokalna gdy nie jesteś w danej sieci (wifi) nie masz dostępu aby to zmienić musisz mieć zewnętrzne IP oraz przekierowanie na ruterze.
  Łatwiejszym sposobem jest użycie serwisu np "blynk" który pozwala z dowolnego miejsca na świecie śledzić arduino/esp8266

  0