Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt do nagrywania skrzypiec elektrycznych

04 Lut 2016 21:23 1143 8
  • Poziom 6  
    Cześć,
    Mam pytanie, a mianowicie, szukam jakiegoś urządzonka, dzięki któremu miałbym możliwość nagrywania w dobrej jakości sygnału wychodzącego ze skrzypiec elektrycznych (yamaha sv 130). Chciałbym, abym mógł nagrywać z wyjścia słuchawkowego (bo moge korzystać wtedy z pogłosu dodawanego przez instrument), ale jednocześnie słyszeć muzykę (bez słyszalnych opóźnień). Póki co podłączałem te skrzypce pod komputer ze zintegrowaną kartą dźwiękową jednak jakość jest słaba a opóźnienie mocno przeszkadza. Ogólnie jestem laikiem w temacie, także jeżeli są jakieś alternatywy dla tego, co chcę osiągnąć, to zamieniam się w słuch.
    Aaa, i pytanie, czy takie urządzonko mogłoby kosztować w granicach 200 zł max? :)
    pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Jeżeli chodzi o odsłuch, to czy na pewno na wyjściu liniowym nie ma też tego (paskudnego) pogłosu? Chyba jest to samo, co na słuchawkach. Jeżeli nie, to nagrywając same skrzypce bez podkładu IMO najlepiej będzie rozdzielić sygnał z wyjścia słuchawkowego na słuchawki i na wejście czegoś, co to nagra - a co to będzie, to już szerokie pole do popisu dla portfela ;) Niestety - najtańszy jakiś Behringer UM2 i wszystko, co powyżej, zadziała, ale zasadniczo niestety te tanie interfejsy nagrywają dwa sygnały mono. Jeżeli chcesz odsłuchiwać przez interfejs, to musi on mieć odsłuch bezpośredni, a ten w tańszych też jest monofonizowany, więc podczas grania komfort grania taki se. Najtańszy chyba obecnie nie monofonizujący odsłuchu bezpośredniego jest teraz chyba Scarlett 2i4, poza budżetem, co do innych to nie wiem i nie można mieć pewności, bo tak na pudełku tego nie napiszą, żeby nie zniechęcać ;) Można rozpatrzeć miksery USB, taki Behringer 302 byłby niby OK, i nagra skrzypce stereo z pogłosem, ale to jest słabe jednak. Jeżeli jesteś w stanie grać bez pogłosu, to jakikolwiek w sumie pogłos programowy będzie lepszy od tego wbudowanego, używanie pogłosu wtyczkowego w czasie grania wiąże się z opóźnieniami, ale można go później dołożyć, odsłuchując się przez odsłuch bezpośredni mono bez pogłosu. Generalnie za 200 to lepiej rozdwoić sygnał z gniazda słuchawkowego na słuchawki i nagrywać do komputera kartą zintegrowaną przez wejście liniowe - i zbierać przynajmniej drugie tyle na normalny interfejs ;)
    Albo jakiś rejorder, tani zoom da radę i zapewni lepszą jakość, niż dziadowski interfejs.

Dodano po 1 [minuty]:

Czy ten pogłos w ogóle jest stereo na słuchawkach Nigdy nie słuchałem ;)
  • Poziom 6  
    Ok, dzięki za info, powiedzmy w takim razie że budżet zwiększyłbym do 400. Jeżeli chodzi o pogłos, to bardzo fajnie się prezentuje, bardzo podobne odczucia do grania solówki na dużej auli.
    A może w takim razie lepiej podczas nagrywania mieć podłączone słuchawki (i słyszeć pogłos) a rejestrować dźwięk z wyjścia liniowego i później ew. coś dorzucić oprogramowaniem? W sumie przy wyjściu liniowym jest duży jack, pewnie też coś ma wspólnego z oporami/prądami itp :D
  • Poziom 27  
    Opory i prądy później ;)
    Czy na wyjściu liniowym jest pogłos? Nie pamiętam, chyba jest, włącz słuchawki i sprawdź. Jeżeli nie ma, to lepiej - możesz nagrywając słuchać z pogłosem przez słuchawki włączone do skrzypiec, a nagrywać mono sygnał liniowy bez pogłosu, dodając go później w programie. Nagrywanie czegokolwiek z pogłosem nie jest dobrym pomysłem ze względu na późniejszą obróbkę, czyli montaż i operacje związane z dynamiką. Najalepiej naucz się grać bez pogłosu i będzie spokój.
  • Poziom 6  
    umiem grać bez pogłosu, po prostu całkiem niedawno sprawiłem sobie skrzypce elektryczne i jeszcze mi się podoba :D a mógłbym prosić propozycję jakiegoś sprzętu do nagrywania do 400 zł?
  • Poziom 27  
    Tradycyjnie Scarlett 2i2 ;) trochę droższy, trzeba poszukać, do 400 to Scarlett solo. Albo Behringer UMC 202 albo 204, Presonus Sudiobox...
  • Poziom 6  
    a jest sens kupować te urządzenia nowe, zużywają się w jakiś sposób? czy może lepiej poszukac/poczekać na używkę :P i czym się różnią ten scarlett i2i od solo, bo może ten droższy ma funkcje których nie będę używał, no chyba, że po jakością rejestrowanego dźwięku
  • Poziom 27  
    Jakość nie istnieje w tym kontekście. 2i2 może nagrywać ślady stereo - z dwóch mikrofonów, klawisza stereo, procesora efektowego. Nowoczesna interfejsy "solo" mają dwa wejścia, ale są to różne wejścia, i wprawdzie da się podłączyć i nagrać źródło stereofoniczne, to nie tak łatwo.
    Mogą być używane, byle nie zajechane.
  • Poziom 6  
    ok, dzieki sliczne za wszystkie informacje, juz wszystko wiem :)