Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Victrix 26 2i - Instalacja CO nie działa poprawnie

04 Lut 2016 22:39 1413 1
 • Poziom 18  
  Witajcie.
  Kocioł Immergas Victrix 26 2I, zasila instalację CO z 7 grzejnikami aluminiowymi model Armarura G500F. Grzejniki podłączone są w obiegu CO w sposób równoległy. Rurki (materiał PEX) odprowadzające i odprowadzające wodę do grzejników w sumie maja długość około 50m i średnicę 20mm. Grzejniki przyłączane są do wspomnianych rurek rurkami o długości około 1m i średnicy 16mm.
  Piec nie jest sterowany sterownikiem.
  Kiedy na piecu ustawiona jest temperatura zasilania CO na np 47°C grzejniki są ciepłe na górze na całej długości, natomiast od około połowy grzejnika do dołu są wyraźnie chłodniejsze tak, że w sumie grzeje (w pionie) tylko połowa grzejnika.
  Kiedy temperatura na kotle zostanie podniesiona do około 57°C grzejniki grzeją prawie całą powierzchnią, jest wyczuwalna niższa temperatura u dołu grzejnika ale w tym przypadku różnica w odczuciu ciepła między górą a dołem grzejnika jest niewielka.
  Chciałem zapytać o pierwszy przypadek z temp zasilania np 47°C.
  Czy zachowanie grzejników jest poprawne chodzi o grzanie tylko połową powierzchni?
  Czy przejście z rurek głównych (20mm) na rurki przyłączeniowe (16mm) jest poprawne tzn czy nie następuje tutaj zwężenie i przez to mniejsze przenoszenie mocy cieplnej?
  Czy do takiego obiegu CO wystarczająca jest pompa obiegowa wbudowana w piec?
  Czy zużycie gazu na poziomie 6m³ na dobę jest poprawne dla warunków (gaz używany jest do CO, wody użytkowej, gotowania, 3 pomieszczenia i kuchnia o łącznej powierzchni około 75m², wysokość pomieszczeń 2,5m, ściany z pustaka i cegły o grubości około 40cm, dom nieocieplony, dwie starsze osoby użytkujące pomieszczenia, prysznic raz w tygodniu).
  Kocioł ma ustawione prawdopodobnie fabryczne parametry pracy.
  Dodam że manometr na piecu wskazuje ciśnienie około 2 bary, a dla całej instalacji i kotła jest to pierwszy sezon grzewczy.

  Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 34  
  Ciśnienie na zimnym układzie powinno wynosić około 1-1,2 bara.
  Nie masz przypadkiem tak że grzejniki bliżej kotła są całe ciepłe a te dalsze tylko do połowy? Jeśli tak to poczytaj o kryzowaniu grzejników.
  Zużycie gazu z racji braku ocieplenia w normie.
  Wykonaj prosty bilans cieplny jeśli dobrze znasz budynek http://cieplowlasciwie.pl/