Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Master III 2.3dci - Skręcony licznik?

adolfone 04 Feb 2016 23:48 5283 5
    adolfone
    Level 13  
    Witam serdecznie. Posiadam samochód jak w temacie. Proszę powiedzieć czy jeśli Clip w sterowniku wtrysku pokazuje przebieg 300tyś. a na zegarach 200 ty.ś to przebieg jest skręcony? Dodatkowo zegary nie wyświetlają spalania chwilowego oraz średniego co mnie bardzo zdziwiło bo we wszystkich z którymi się spotkałem spalania te były wyświetlane. Proszę o poradę? Pozdrawiam
    Klaudek669
    Level 16  
    Zegary możesz łatwo ,,naprawić". wystarczy zrobić test licznika. Nie wiem jak w Masterze się go robi ale spróbuj trzymać przycisk przełącznik od przełączania funkcji komputera i jak go trzymasz to włacz zapłon. Wskazówki powinny wykonywać testy, przełacznikiem od komputera przełaczasz funkcje. Przejdź do ostatniej funkcji. Na wyświetlaczu kreski i jakaś litera, wciskasz i przytrzymujesz przycisk kasowania kilometrów i błąd się kasuje. Żeby wyjść z trybu serwisowego po prostu wyłącz zapłon.

Wskazywanie funkcji spalania często znika w różnych Renaultach po poważnej awarii mającej wpływ na wyliczanie spalania i zapisanym błędzie w liczniku. Wykonanie testu zegarów powoduje powrót funkcji związanych ze spalaniem. Clip nie potrzebny.

Sprawdź czy VIN w sterowniku się zgadza. Nie wiem czy można ufać temu co tam jest zapisywane ale kiedyś z ciekawości sprawdzałem i zgadzało się z tym co wyświetlał licznik.

Co do przebiegu to spytaj w salonie o historie tego numeru VIN i się okaże czy się pokrywa.
    adolfone
    Level 13  
    Witaj, dzięki za zainteresowanie. Test i reset zegarów robiłem z poziomu Clipa nic to nie zmieniło, instrukcje którą podajesz jest chyba do starszego Mastera, nie pamiętam ale próbowałem tej metody i nie działała. W moim Masterze w manetce są dwa przełączniki komputera, możliwość poruszania góra/dół. Sprawdze Vin w sterowniku bo wtedy nie zwróciłem uwagi. Pozdrawiam
    specjalistasamochody
    Level 17  
    jak w silniku 300 to pewnie tyle najechane handlarzowi bylo szkoda kasy na zrobiebie tego dokladnie
    damdam

Level 34  
    wywołaj jakiś błąd w ABS, też powininen w ramce zapisać przy jakim stanie licznika to nastąpiło.
    adolfone
    Level 13  
    Dzięki za zainteresowanie, aktualnie samochód cały czas jeździ. Jak zjedzie na warsztat będę sprawdzał. O efektach dam znać. Pozdrawiam