Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master III 2.3dci - Skręcony licznik?

adolfone 04 Lut 2016 23:48 1128 5
  • #1 04 Lut 2016 23:48
    adolfone
    Poziom 13  

Witam serdecznie. Posiadam samochód jak w temacie. Proszę powiedzieć czy jeśli Clip w sterowniku wtrysku pokazuje przebieg 300tyś. a na zegarach 200 ty.ś to przebieg jest skręcony? Dodatkowo zegary nie wyświetlają spalania chwilowego oraz średniego co mnie bardzo zdziwiło bo we wszystkich z którymi się spotkałem spalania te były wyświetlane. Proszę o poradę? Pozdrawiam

• #2 05 Lut 2016 12:45
    Klaudek669
    Poziom 15  

Zegary możesz łatwo ,,naprawić". wystarczy zrobić test licznika. Nie wiem jak w Masterze się go robi ale spróbuj trzymać przycisk przełącznik od przełączania funkcji komputera i jak go trzymasz to włacz zapłon. Wskazówki powinny wykonywać testy, przełacznikiem od komputera przełaczasz funkcje. Przejdź do ostatniej funkcji. Na wyświetlaczu kreski i jakaś litera, wciskasz i przytrzymujesz przycisk kasowania kilometrów i błąd się kasuje. Żeby wyjść z trybu serwisowego po prostu wyłącz zapłon.

Wskazywanie funkcji spalania często znika w różnych Renaultach po poważnej awarii mającej wpływ na wyliczanie spalania i zapisanym błędzie w liczniku. Wykonanie testu zegarów powoduje powrót funkcji związanych ze spalaniem. Clip nie potrzebny.

Sprawdź czy VIN w sterowniku się zgadza. Nie wiem czy można ufać temu co tam jest zapisywane ale kiedyś z ciekawości sprawdzałem i zgadzało się z tym co wyświetlał licznik.

Co do przebiegu to spytaj w salonie o historie tego numeru VIN i się okaże czy się pokrywa.

• #3 06 Lut 2016 10:49
    adolfone
    Poziom 13  

Witaj, dzięki za zainteresowanie. Test i reset zegarów robiłem z poziomu Clipa nic to nie zmieniło, instrukcje którą podajesz jest chyba do starszego Mastera, nie pamiętam ale próbowałem tej metody i nie działała. W moim Masterze w manetce są dwa przełączniki komputera, możliwość poruszania góra/dół. Sprawdze Vin w sterowniku bo wtedy nie zwróciłem uwagi. Pozdrawiam

• #4 06 Lut 2016 11:40
    specjalistasamochody
    Poziom 8  

jak w silniku 300 to pewnie tyle najechane handlarzowi bylo szkoda kasy na zrobiebie tego dokladnie

• #5 06 Lut 2016 12:23
    damdam

Poziom 32  

wywołaj jakiś błąd w ABS, też powininen w ramce zapisać przy jakim stanie licznika to nastąpiło.

• #6 06 Lut 2016 15:38
    adolfone
    Poziom 13  

Dzięki za zainteresowanie, aktualnie samochód cały czas jeździ. Jak zjedzie na warsztat będę sprawdzał. O efektach dam znać. Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME