Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark Prospect Pro209 - Drukuje niedokładnie (druk w białe paski)

7dy7 05 Feb 2016 02:53 1233 7
Texa Poland
    7dy7
    Level 7  
    Od jakiegoś czasu drukarka zaczęła drukować niedokładnie (tzn. kiedyś już były z nią podobne problemy ale teraz stała kilka miesięcy z pustymi tuszami nieużywana i jak wstawiłem nowe (oczywiście zamienniki) to tak się stało), próbowałem w programie firmowym "Launch Lexmark Printer Home" ustawień i czyszczenia głowic czy zalewania ich czy jak to sie tam nazywa ale to nic nie dało tylko zmarnowałem na to tusz.
    A o dziwo problem jest tylko przy drukowaniu czegokolwiek (i przez wifi i przez kabel usb) a kopiuje i skanuje dobrze. O co chodzi, czyżby to był problem z okropnie drogą głowicą drukującą?

PS.Może ktoś wie jak rozebrać i wyczyścić w niej szybkę skanera od środka? Bo patrząc pod światło widać od środka taki szary nalot jakby kurz czy coś, prawdopodobnie od stania w kącie pokoju (wilgoć) co pogarsza jakość skanów zwłaszcza w wysokich rozdzielczościach. Próbowałem rozkręcać pod pokrywą kilka śrubek jest ale da się tylko podnieść z przodu lekko a od tyłu coś trzyma więc ciężko w ten sposób wyczyścić, nie ma innego?
  • Texa Poland
    kif16
    Level 10  
    Zdemontuj głowicę i wyczyść ją w płynie do udrażniania. Może być tak że kopiujesz w wysokiej jakości i jest ok, a druk leci z automatu i paskuje.
  • Texa Poland
    7dy7
    Level 7  
    kopiuję wg ustawień w urządzeniu (bez komputera) nie wiem czy jest tam ustawienie jakości
    a można jakoś ustawić jakość drukowania np. w MS Word?
  • Helpful post
    Damian_1
    Level 14  
    Witam wymontuj głowicę i wstaw do letniej wody z płynem do mycia naczyń na noc, osusz i zamontuj, zrób czyszczenie głowicy i kalibrację.
    7dy7
    Level 7  
    Damian_1 wrote:
    Witam wymontuj głowicę i wstaw do letniej wody z płynem do mycia naczyń na noc, osusz i zamontuj, zrób czyszczenie głowicy i kalibrację.

Jak widać płyn do mycia naczyń czyni cuda :-) Tak zrobiłem i rzeczywiście pomogło, jest o wiele lepiej niż wcześniej ale ciągle nie idealnie.

Jeszcze tylko żeby jakoś wyczyścić ten skaner... :|
    7dy7
    Level 7  
    Nikt nie wie jak rozkręcić skaner w tym modelu?
    Damian_1
    Level 14  
    Z doświadczenia z hp wiem że trzeba najpierw zdjąć obudowy z dolnej części urządzenia, potem odłączamy skaner od drukarki i od dołu masz śruby, ale lexmarka nie rozbierałem.
    7dy7
    Level 7  
    Problemy w sumie rozwiązane: skaner udało mi się wyczyścić tylko że nie odkręciłem dokładnie wszystkich śrub i połamałem jeden zawias ale teraz skanuje w lepszej jakości. Przy czyszczeniu głowic pomaga kąpiel w wodzie z płynem do naczyń.