Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kupić auto w cenie do 10 tys?

Kubersonn 05 Lut 2016 07:46 1758 16
  • #1 05 Lut 2016 07:46
    Kubersonn
    Poziom 4  

Witam, mam zamiar kupić auto jeszcze w tym miesiącu, ale mam pewne wątpliwości. Biorę pod uwagę Mazdę 6, Seata Leona lub Renault Lagune. Podróżuję pół na pół (trasa/miasto). Czy w tych pieniądzach można trafić dobrą Mazdę? Z wymienionych aut podoba mi się najbardziej. Jeśli tak to co lepsze, benzyna czy diesel w tych samochodach. Maksymalna pojemność silnika to 2.0. W przypadku benzyny rozważałbym gaz, ale nie jest koniecznością, jeżeli będzie w miarę oszczędny. Prosiłbym o pomoc w doborze samochodu, wszelkie polecanie również innych marek mile widziane. Do tej pory jeżdżę golfem 3 kombi oraz audi a3 oba w 1.9TDI. Pozdrawiam

0 16
  • #2 05 Lut 2016 09:20
    andrzej20001
    Poziom 42  

Laguna 2.0 T lub Leon . Mazdy to zgnite szroty.

0
  • #3 05 Lut 2016 09:24
    thomas-cs
    Poziom 14  

Laguna w tym budżecie to pewnie II więc pewnie każdy odradzi (poza tymi co mają lagunę). Seat to grupa VAG czyli z doświadczenia ciągle coś trzeba robić.
    Stare mazdy jak to japońce słynęły z bezawaryjności. 6 już trochę nowsza więc ciężko mi coś powiedzieć. Stare diesle byłby też nie do zajechania. Osobiście wybrałbym benzynę. Koszt podróży większy, ale brak problemów z dwumasą, turbiną, złym paliwem w zimie. Znajomy ma 6 kombi diesel (ale krótko więc ciężko coś powiedzieć więcej) i miał problem z intercoolerem. Strasznie drogi bo cały aluminiowy i chyba ciężko dostać.

0
  • #4 05 Lut 2016 10:32
    Gitner
    Poziom 27  

Z Twoich typów brałbym Leona, nie dlatego, że to VAG, ale jest to auto z najmniejszymi problemami z tej trójki. Mazda 6 jest tylko ładna, ma ciągłe problemy z elektryką i rdzą, co do Laguny to jedni chwalą, drudzy przeklinają. Leon jest najłatwiejszy w diagnostyce i naprawach, wiele można samemu zdziałać przy pomocy vagcoma. Pół roku temu kupiłem w AFNie dla bratanka i poza spaloną żarówką nie naprawiał nic, auto zapobiegawczo diagnozuję raz w miesiącu.
    Ja np po 10 latach jeżdżenia VAGami się wyłamałem i kupiłem Mondeo III TDDI i też sobie chwalę, do niego też mam interfejs i po mechanikach nie latam. Wg mnie ma dużo lepszy komfort jazdy niż A6 z tych lat, nie wspominając o wyposażeniu jakiego w A6 w tej cenie nie znajdziesz. Kolejne w planie jest Mondeo IV w benzynie (z braku TDDI w tym modelu, bo TDCI nie chcę, tak jak 2.0 z VAGa).

0
  • #5 05 Lut 2016 11:18
    Kune
    Poziom 23  

thomas-cs napisał:
    Laguna w tym budżecie to pewnie II więc pewnie każdy odradzi (poza tymi co mają lagunę). Seat to grupa VAG czyli z doświadczenia ciągle coś trzeba robić.
    Stare mazdy jak to japońce słynęły z bezawaryjności. 6 już trochę nowsza więc ciężko mi coś powiedzieć. Stare diesle byłby też nie do zajechania. Osobiście wybrałbym benzynę. Koszt podróży większy, ale brak problemów z dwumasą, turbiną, złym paliwem w zimie. Znajomy ma 6 kombi diesel (ale krótko więc ciężko coś powiedzieć więcej) i miał problem z intercoolerem. Strasznie drogi bo cały aluminiowy i chyba ciężko dostać.

A to przy Lagunie nie trzeba nic robic? :D :D :D
    Mówie to jako były właściciel Laguny II (wówczas kilkuletniej) z przebiegiem lekko ponad 100kkm.

Na tle konkurencji to auto oferuje wiele, silniki benzynowe nie powinny być zbyt problematyczne, jedynie dość droga wm rozrządu gdy trzeba wymienić koło zmiennych faz rozrządu. Rozważyłbym ten samochód gdyby tarfił się z małym przebiegiem i w pewnym stanie.

Leon (jak rozumiem II) to całkiem fajne auto, pytanie jaki silnik Cie do niego interesuje? Dobrze gdybyś nie potrzebował diesla i 2.0TFSI :) Choć 2.0tfsi nie jest złym silnikiem, jednak dość skomplikowana konstrukcja może wyprodukować trochę ewentualnych kosztów.

Mondeo i Mazdy bym nie ruszał. Mondeo zaraz będzie kosztowało 3000 zł, a niestety problem w Maździe z korozją jest dość znaczący i nie jest to niestety powierzchowna rdza. Większych styczności od strony użytkowej (oprócz obróconej panewki w 2.3T) nie miałem (Mazda).

0
  • #6 05 Lut 2016 11:28
    Gitner
    Poziom 27  

Kune napisał:
    Leon (jak rozumiem II) to całkiem fajne auto, pytanie jaki silnik Cie do niego interesuje? Dobrze gdybyś nie potrzebował diesla i 2.0TFSI :)

Za 10k nie kupisz Leona II, a poza tematem 1.9 PD 105PS nie jest taki straszny jak go malują tacy co go nie znają. w 2.0 czy benzyny TSI i TFSI bym się już nie pchał.

0
  • #7 05 Lut 2016 11:35
    Kune
    Poziom 23  

Gitner napisał:
    Kune napisał:
    Leon (jak rozumiem II) to całkiem fajne auto, pytanie jaki silnik Cie do niego interesuje? Dobrze gdybyś nie potrzebował diesla i 2.0TFSI :)

Za 10k nie kupisz Leona II, a poza tematem 1.9 PD 105PS nie jest taki straszny jak go malują tacy co go nie znają. w 2.0 czy benzyny TSI i TFSI bym się już nie pchał.

Przepraszam, podczas pisania straciła mi się kwota 10k z horyzontu.

Jako były użytkownik Golfa 2009 TDI105 nie mogę powiedzieć złego słowa. Spalanie śmiesznie niskie. Niestety w A4B7 2008 2.0TDI wał pękł przy 150kkm ;)

Jeśli to Leon I, to na tle Laguny, to trochę stara konstrukcja z lat 90. Jeśli nie jesteś specjalnym miłośnikiem tego auta, to nie wiem czy warto się pchać w takie stare auto. Moim zdaniem duża zaletą tego auta jest wybór wersji, oraz fajny silnik benzynowy - 1.8T, w różnych mocach, także z napędem na obie osie!

0
  • #8 05 Lut 2016 11:51
    Gitner
    Poziom 27  

Kune napisał:
    Gitner napisał:
    Kune napisał:

Przepraszam, podczas pisania straciła mi się kwota 10k z horyzontu.

Jako były użytkownik Golfa 2009 TDI105 nie mogę powiedzieć złego słowa. Spalanie śmiesznie niskie. Niestety w A4B7 2008 2.0TDI wał pękł przy 150kkm ;)

Jeździłem kilka lat i Caddy z tym silnikiem i Octavią II i jedyną awarią była zmiana w Skodzie dwumasy na sztywne koło. Zadowolony bardzo jestem z tego silnika.

Kune napisał:
    Jeśli to Leon I, to na tle Laguny, to trochę stara konstrukcja z lat 90. Jeśli nie jesteś specjalnym miłośnikiem tego auta, to nie wiem czy warto się pchać w takie stare auto. Moim zdaniem duża zaletą tego auta jest wybór wersji, oraz fajny silnik benzynowy - 1.8T, w różnych mocach, także z napędem na obie osie!

Poza Leonem warto też obejrzeć Toledo II. Przed zakupem Leona oglądaliśmy Toledo V5, bo w obu dobrego 1.8T do 10k nie znaleźliśmy. Fajny silnik. Ze względów ekonomicznych skończyło się jednak na TDI.

0
  • #9 05 Lut 2016 11:59
    verksted
    Poziom 16  

Witam --co do kupna samochodu do 10 tys zł trzeba się przygotować ! ,jeżeli to będzie kupowane auto z grona znajomych i będziesz znał jego historię od a do z to myślę że nikt Cię w kanał nie wpuści będziesz wiedział co bierzesz .Ale przy zakupie od obcej osoby tym bardziej od handlarza co ma samochód krótki okres czasu (sam może nie wiedzieć co sprzedaje ,a nikt nie pozbywa się dobrego pojazdu ) i dla tego przy zakupie niech Ci sprawdzi gość blacho - lakiernik (niech weźmie też miernik lakieru!) oraz mechanik od spraw silnikowych (niech sprawdzi też komputerem stan silnika i podzespołów ) zróbcie długą jazdę próbną i sprawdzić przecieki i blachę od spodu(dobrze by było wjechać gdzieś na stację przeglądów i tam za drobną opłatą sprawdzą pojazd od strony technicznej

0
  • #10 06 Lut 2016 15:44
    marek1977
    Poziom 33  

Z tych co podałeś to Laguna II po lifcie z silnikiem benzynowym i dobrym wyposażeniem :)
    Ale moi faworytem zawsze jest mondeo mk3 po lifcie, benzyna w wersji GHIA :)

0
  • #11 09 Lut 2016 19:37
    Kubersonn
    Poziom 4  

Zrezygnowałem już całkowicie z Mazdy, ale jeszcze chodzi mi po głowie Vectra C. Warto za 10tys ją kupić? I jeśli Vectra to z jakim silnikiem, nigdy oplem nie jeździłem więc nie wiem czego nie kupować, a co można polecić.

1
  • #12 09 Lut 2016 19:42
    Gitner
    Poziom 27  

1.8 benzyna lub 1.9CDTI, pytanie co prezentuje auto za 10 tyś zł?

0
  • #13 09 Lut 2016 20:08
    tzok
    Moderator Samochody

Zarówno Vectra C jak i Mazda 6 to wielkie i ciężkie auta (i rdzewiejące), nie będą więc ekonomiczne. Do tego przy dziurowych drogach i dużej masie samochodu zawieszenie też "się nie nudzi". Według mnie 10 tys. zł to nie budżet na auto klasy średniej. Co do silników w Oplach to j/w.

1
  • #14 09 Lut 2016 22:36
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

To sugerujesz, że jak lżejsze auto to na dołach sie nie zużywa zawieszenie? Zawieszenie jest ( powinno być) zaprojektowane stosownie do masy auta. Przy dziurawych drogach malutkie auto z nikczemnym rozstawem osi wytrzesie człowieka dużo bardziej niż w aucie klasy sredniej.
    Ogólnie porzuciłbym myśl o nastawianu się na jakikolwiek model, czy markę i udałbym się do dużego komisu i pooglądał z bliska co można kupić w normalnym stanie za te pieniadze.

0
  • #15 09 Lut 2016 23:24
    tzok
    Moderator Samochody

andrzej lukaszewicz napisał:
    sugerujesz, że jak lżejsze auto to na dołach sie nie zużywa zawieszenie
    Sugeruję jedynie, że im auto lżejsze tym działają mniejsze siły i występują mniejsze naprężenia. To, że bardziej trzęsie nie znaczy, że bardziej się zużywa.

0
  • #16 10 Lut 2016 00:02
    Piecias
    Poziom 9  

Jako handlarz polecam Lagune II bo pomimo złej opini za te pieniądze będzie to najlepszy wybór. Leon i Mazda w kwocie do 10 tysięcy nie bedzie w dobrym stanie. Natomiast jak na Lagune to sporo kasy i powinna być fajna.

0
  • #17 11 Lut 2016 23:40
    Kubersonn
    Poziom 4  

Dziękuje wszystkim za porady. Odpuszczam na pewno mazde, a wybiorę pomiędzy mondeo i leonem. Pozdrawiam

0