Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odłączenie płyty elektrycznej od piekarnika

ksieciu9 05 Lut 2016 09:32 561 6
  • #1 05 Lut 2016 09:32
    ksieciu9
    Poziom 2  

Witam wszystkich serdecznie.Zakupilem mieszkanie w ktorym jest piekarnik w zabudowie z płytą elektryczna ktorej 4 palniki biorą ok 8000W i czesto wybija bezpieczniki.Sterowanie plyty jest w piekarniku.Moje pytanie czy jest mozliwosc rozlaczenia plyty od piekarnika i zastapienia jej plyta gazową?.Nie widac tam zadnych wtyczek a nie chcialbym nic zepsuc.Z gory dziekuje za odpowiedzi.Pozdrawiam

0 6
  • #2 05 Lut 2016 09:46
    Maciek051996
    Poziom 27  

Podał by kolega modele urządzeń , zdjęcia także nie zaszkodzą .

0
  • #3 05 Lut 2016 10:08
    ksieciu9
    Poziom 2  

Piekarnik firmy Respekta EB 4317E.Plyta elektryczna KM4315E rowniez Respekta.Wszystko po niemiecku i nie bardzo rozumiem co tam naszprechali

0
  • #4 05 Lut 2016 18:50
    Borutka
    Poziom 20  

Płytę odłączyć to nic trudnego. Wyłączasz korki i oddzielasz przewody. Z pewnością nie da się wykorzystać sterowania do płyty gazowej. No i niby co w tej nowej płycie gazowej miałoby być sterowane ? Raczej poszukałbym przyczyny problemu. Czy płyta jest zasilana trójfazowo ? Ile palników trzeba włączyć, żeby wywaliło korki ? Czy wywalane bezpieczniki znajdują się w skrzynce z pozostałymi domowymi bezpiecznikami i jakiej są mocy ?

0
  • #5 06 Lut 2016 09:45
    ksieciu9
    Poziom 2  

Kolego nie chce tej plyty bo na prąd nie wyrobie.Chce ją zastapic plytą gazowa a to ze w piekarniku mi zostana niepotrzebne pokretła mi nie przeszkadza.Podlaczone jest trojfazowo.W mieszkaniu bezpieczniki 25A.2 palniki bezpiecznik wytrzyma czyli ok 4000W jak wlacze trzeci lub czajnik czy chocby pralke od razu wybija.Duzo gotujemy i nie moge sobie pozwolic na taki pobor pradu dlatego chcialbym piekarnik zostawic a w blat wpuscic gazowke.Pozdrawiam

0
  • #6 06 Lut 2016 10:26
    Borutka
    Poziom 20  

Kolego, zrobisz jak uważasz. 25A to 5,7kW nominalnego obciążenia na fazę. Powiem tylko, ze jam mam zabezpieczenie całego domu 3x25A, płytę indukcyjną 7kW, zmywarkę, mikrofalówkę z grilem, też gotuję, piorę, jeszcze suszę suszarką bębnową i latem jeszcze pompa 1,5kW do automatycznego nawadniania i inne narzędzia ogrodnicze na prąd - i nigdy mi korków nie wywaliło. Także nie zaszkodzi poszukać usterki w instalacji, zanim coś się zapali. Poza tym szwankująca instalacja może mieć wpływ na wskazania licznika energii.
    Druga sprawa, nie wiem jakie płacisz rachunki za prąd i jakie masz doświadczenia, ale ja po wymianie płyty gazowej zasilanej gazem z butli na płytę elektryczną stwierdzam ze nie jest drożej.

0
  • #7 06 Lut 2016 10:40
    ksieciu9
    Poziom 2  

Widzisz.Ty masz dom i zapewne robiles elektryke pod siebie a ja mieszkam w bloku.Bezpievzniki pstryczki nowego typu.Z tego co widze instalacja nowa w kuchni kable 2.5mm w pokojach 1.5mm.Byl wczoraj elektryk ze spoldzielni i stwierdzil ze mieszkania maja wytrzymywać obciazenia 5.4kW i ze wszystko mam ok.Czasem naprawde potzebuje 4ech palnikow na raz wiec nie mam wyjscia.Brzpiecznika tez mi nie wymieni na mocniejszy bo wszyscy w bloku mają 25A nie narzekają.Poza tym mowi ze w piwnicy jest 30A i gdy mi dal wiekszy to w piwnicy by wywalalo.Sam widzisz jak to wyglada.W kazdym razie dzieki za zainteresowanie.

0