Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG UE48J5200 - Podłączenie kina domowego do smart TV

mario8423 05 Lut 2016 11:14 4770 16
  • #1 05 Lut 2016 11:14
    mario8423
    Poziom 14  

Posiadam Telewizor SAMSUNG UE48J5200 oraz kino domowe z DVD Panasonic sc-pt160. Z tyłu tv mam wyjścia 2x hdmi , LAN , optyczne wyście audio , Y/Pb/Pr , L audio , R audio. Natomiast w kinie domowym mam tylko L audio , R audio , oraz SCART (EURO).
    Problem jest taki że podłączałem tv do kina za pomocą przejściówki AV - SCART no i żółta chincha została podłączona pod wejście Y w tv i obraz z DVD był, pod podłączeniu audio z przejściówki do tv , dźwięk był ale tylko w przypadku odtwarzania z DVD, lecz nie było go w przypadku odbioru telewizji , dźwięku nie było także po podłączeniu wyjść audio z wejściami audio chinch w kinie, w tv ustawienie wyjść na złącze a nie na głośniki nie pomogło , nie wiem czy ma to jakiś związek ale mierzyłem miernikiem napięcie na chinchach audio podczas odtwarzania dźwięku z tv i wynosiło ono 0v.
    Proszę o pomoc w podłączeniu.

0 16
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 05 Lut 2016 15:38
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, kolega ma dwa rozwiązania i musi dokonać wyboru:

- jeżeli TV ma wbudowany dekoder i wyłącznie dźwięk z tego wbudowanego dekodera interesuje kolegę, to wystarczy, jak kolega zaopatrzy się w kabel Full Scart.
    Aby usłyszeć dźwięk TV w tym kinie, kolega musi przełączyć kino na wejście AV.

- jeżeli w grę wchodzą jakieś inne urządzenia podłączone do telewizora np. twardy dysk, to konieczne jest użycie konwertera cyfrowo-analogowego i wyjścia optycznego w telewizorze.
    Ta wersja połączeń była opisywana na forum setki razy, także kolega bez problemu sobie poszuka.

0
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #3 05 Lut 2016 15:40
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Podejrzewam, że ten model TV nie ma wyprowadzonego sygnału analogowego audio na gniazdo EURO w TV. Dlatego, z tego co widzę, jedynym sposobem na wydobycie sygnału audio z TV na zestaw kina domowego, jest wykorzystanie wyjścia optycznego w TV, zmiana z cyfrowego na analogowy i podłączenie do kina. Potrzebny sprzęt do tego, wygląda jak pokazałem poniżej.
    1.Przewód optyczny:

2. Konwerter optyczno - analogowy:

3. Przewód typu chincz:

Myślę, że ten układ powinien zadziałać. Nie jest najtańszy, ale powinien być skuteczny. Pozdrawiam.

1
  • #4 05 Lut 2016 18:39
    mario8423
    Poziom 14  

Polon_us napisał:

Aby usłyszeć dźwięk TV w tym kinie, kolega musi przełączyć kino na wejście AV.

Łączyłem już wyjścia audio TV z wejściami audio w kinie i ustawiałem na wejście av lecz nadal nie ma dźwięku.

Dodano po 2 [minuty]:

Znaczy używałem tego co napisałem wyżej oraz złącza scart-6chinch i ustawiałem kino na wszystkie wejścia (av , audio itp.)

0
  • Pomocny post
    #5 05 Lut 2016 18:43
    andpol 33
    Poziom 34  

Kolego ten tv nie ma wyjścia audio na chinch. To są wejścia. Jedyna szansa, że na euro jest wyjście audio. Jeżeli nie to pozostaje wspomniany tutaj konwerter.

0
  • Pomocny post
    #6 06 Lut 2016 06:58
    Polon_us
    Poziom 40  

@mario8423 - czy kolega chce mieć dźwięk z TV w kinie tylko z stacji telewizyjnych, czy również z innych źródeł?

Mam tu na myśli Youtube czy też może USB HDD.

Z jakiego dekodera TV korzysta telewizor? Wbudowany czy zewnętrzny?

Powinien był spytać o to na samym początku ...

1
  • #7 06 Lut 2016 15:10
    mario8423
    Poziom 14  

Dekoder wbudowany , chcę odtwarzać dźwięk z tv (stacje tv, youtube itp.) Ogólnie żeby wszystko szło przez głośniki zewnętrzne , które są podłączone do kina , obraz z dvd (dvd jest wbudowane w kino ) mam , dźwięk też jest tylko że jest on bezpośrednio z kina podawany , nie z tv. A w przypadku oglądania stacji telewizyjnych dźwięku nie ma.

1
  • Pomocny post
    #8 06 Lut 2016 15:58
    Polon_us
    Poziom 40  

Jeżeli w grę wchodzi dźwięk z Youtube czy innych aplikacji, to wykorzystanie gniazda Euro nie wchodzi w rachubę.

Kolega ma dwie możliwości:
    - sugerowana - opisana przez kolegę Leszkpo59 w wpisie #3

- ekonomiczna - o ile telewizor ma wyjście słuchawkowe, to można połączyć je z kinem przewodem minijack -> 2xCINCH. Zakładam, że telewizor ma takowe wyjście.

W obydwu przypadkach wtyczki CINCH kolega podłącza do gniazd CINCH w kinie. W samym kinie trzeba ustawić wejście AUX (nie AV!).

To będzie zawsze sygnał stereo , który można sztucznie rozszerzyć na pozostałe głośniki w kinie - takie "oszukane" 5.1.

W przypadku opcji sugerowanej minimalne zmiany w ustawieniach w TV są konieczne.

Kolega musi teraz wybrać i na coś się zdecydować.

0
  • #9 07 Lut 2016 14:14
    mario8423
    Poziom 14  

Jeśli chodzi o wersję sugerowaną to jeszcze się nad nią zastanowię a co do wersji ekonomicznej to szukałem gniazda słuchawkowego w TV i nie mogłem go znaleźć, sam byłem zdziwiony , a co do ustawień w kinie to mówiłem że próbowałem już na wszystkich zarówno AUX jak i AV. Jeśli wyjście słuchawkowe jest gdzieś schowane w TV to proszę o pomoc w jego lokalizacji , jeśli ten model nie posiada takiego wyjścia to wybieram opcję sugerowaną i temat zamykam.

0
  • #10 07 Lut 2016 16:10
    Polon_us
    Poziom 40  

Przejrzałem parę stron z specyfikacją tego telewizora i nie znalazłem żadnej wzmianki o wyjściu słuchawkowym.

Tak z czystej ciekawości technicznej, kolega mógłby wykonać mały test?

- w telewizorze ustawić stację telewizyjną
    - przewód Euro - 6xCINCH podłączyć do telewizora -> gniazdo Euro
    - kino ustawić na AUX
    - sprawdzić obydwie pary wtyczek biało-czerwonych w gnieździe AUX In w kinie.
    Przy jednej z nich powinien był być słyszalny dźwięk z telewizora (ale nie z Smart, normalna stacja TV).

W teście tym chciałbym sprawdzić czy te wejście AUX In w kinie działa.
    Bez jego poprawnego działania nawet opcja sugerowania nie będzie działała.

0
  • #11 07 Lut 2016 23:47
    mario8423
    Poziom 14  

Ale z kąd ten dźwięk , głośniczek dodatkowy mam na próbę dać czy jak ?

0
  • #12 08 Lut 2016 02:09
    Polon_us
    Poziom 40  

mario8423 napisał:
    Ale z kąd ten dźwięk , głośniczek dodatkowy mam na próbę dać czy jak ?

Huh? Jaki głośniczek?

Kolega miał wykonać proste połączenie pomiędzy telewizorem i kinem używając posiadany przewód Scart-6 CINCH. Wtyczka Scart do telewizora, a biało-czerwone wtyczki CINCH do kina.

Spodziewanym rezultatem tego testu miał być dźwięk z TV w głośnikach kina.

Wydawało mi się, że opisałem to powyżej w miarę poprawną polszczyzną.

1
  • #13 08 Lut 2016 07:38
    mario8423
    Poziom 14  

Ha no gdyby było to takie proste, TV nie ma złącza scart , jedynie L i P audio , to kino ma złącze scart lecz już dawno podłączałem scart do kina a wtyczki (6chinch) opisane na przewodzie jako audio do złącz L i P w TV.

Dodano po 36 [sekundy]:

No i w sumie dźwięku wtedy nie było

1
  • #14 08 Lut 2016 14:56
    Polon_us
    Poziom 40  

mario8423 napisał:
    TV nie ma złącza scart

Hmm, z opisu kolegi nie wynikało, że telewizor nie ma tego złącza. Cześć stron z specyfikacjami TV mówiła, że telewizor ma te złącze, część nie wspominała nic.
    Instrukcja obsługi ściągnięta z strony polskiej Samsunga również sugerowała, że te złącze jest.

Ale jak nie ma, to nie ma.

Zwracam honor.

1
  • #15 08 Lut 2016 19:30
    mario8423
    Poziom 14  

Czyli tylko opcja sugerowana i mogę spokojnie zamknąć temat?

0
  • #16 08 Lut 2016 20:46
    Polon_us
    Poziom 40  

Jak kolega sobie życzy, to można zamknąć temat.

0
  • #17 09 Lut 2016 10:25
    mario8423
    Poziom 14  

Ok , to spróbuję opcji sugerowanej , dzięki za pomoc.

0